0 oy
217 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Kızlar öncelikle merhaba eşim memur ama köyde yetiştiği için hep hayvancılık yapma hayalleri kuruyor. Biliyorum köye yerleşsek yapar zor durumda asla bırakmaz beni , bende ona yardımcı olurum elimden geldiği kadar ama. Köye yerleşirsek eğer 1 yıl kaynanamlarla oturmamız gerekiyor. Ve evleri harabe halde ve biraz pisler yani 1 yıl oturcak olsamda mutfak dolabı ve banyoyu yaptırmam lazım. Ayrıca kaynanama ait hiç bir eşyayı kullanmam mutfağımda kendi eşyalarımı kullanırım. yemek ve ev işlerinide kendi evim gibi hergün yaparım. Ama eşimin ailesi çok dengesiz birgün iyiyseler bir gün kötü oluyolar ortada hiç birşey yokken annesi ile anlaşıyorum ama babasına tahammülüm asla yok bir sey söylediğinde tutamayıp cevap veriyorum. 1 yılın sonundada evin üstüne kat çıkıp yerleşicez diyor eşim ve imkanım oldugundada sana arabada alıcam diyor sizce ne yapmalıyım. Hadi bir sene idare ettim ama onların evine siz olsanız masraf yaparmısınız?

7 Cevaplar

0 oy
(2,381 puan) tarafından
Evin üst katı da ayrı sayılmıyor ki hep sende olurlar alışırlar hizmetine bence asla gitme hele şehirde büyüdüysen asla ben yazın 1 aylığna gidiyorum her gün İstanbul'a ne zaman döneceğim diye gün sayıyorum valla
(3 puan) tarafından
Bende şehirde büyüdüm bu başıma geleceklerden korkuyorum açıkcası evimi yaptıktan sonra sınırlarımı koyarım ama köye gidersekde eşimle aram açılır gibi hisssediyorum
(2,381 puan) tarafından
Şehirde büyüyen biri köyde yapamaz en azından ben öyleyim inanır mısın burda sakinlik arıyorum ama köye gidince sesi kalabalığı bile özlüyorum ben gitmezdim ha maddiyata gelince orasını bilemem tabi
(3 puan) tarafından
Yani benim için bu köy muabbeti emeklilikte olması gereken birşey
(2,381 puan) tarafından
Aynen canım bencede öyle ailen burda mı ben ailem olsa belki giderdim o da belki onun dışında asla
-Reklam-
0 oy
(3,148 puan) tarafından

Benimkinin de köy sevdası bitmiyor memur kendisi galiba biz dönüyoruz memlekete ama köye yerleşmem dedim şart koydum birlik oturmamak için halbuki de çok severiz ailesi ile birbirimizi ama ne demişler nerde çokluk orda b.kluk ev alacaktık memleketten alıp kendi evime oturacağım bizim düşüncemiz bu daha haberleri yok napcaz bilmiyorum seni anlıyorum :(

(3 puan) tarafından
Memlekete dönüp ev alırsanız eşiniz ne iş yapacak peki?
(3,148 puan) tarafından
Babasıyla çiftçi olacak eğer olursa itfaiye de çalışacak kendi mesleği itfaiye şuan uzman çavuş olarak askeri itfaiyede çalışıyor
0 oy
(51 puan) tarafından
Bence sakın kabul etme sorunlular bı de hiç huzur bırakmazlar birlikte olmaz geçinmek şok zor kendinize ait bir hayatiniz olmucak gittiğin yerdede imkanlar çok kısıtlı olucak karar senin tabiki sen bilirsin 
0 oy
(3,508 puan) tarafından
Benim de eşimin hayaliydi çok güzel bir işi vardı çıktı işinden nisanliyken hayır demedim Ankara'da yapıyor ama ben köyde güzel bir ev yaptırıp öyle yapsın istiyorum ileride ki hayalim bu :)
(3 puan) tarafından
Ailesiyle berabermi yapıyor peki ? İnşallah ilerde nasip olur güzel bir köy evi size :)
(3,508 puan) tarafından
Hayır tek başına yapıyor ailesiyle ortak bir iş olsa kabul etmezdim
0 oy
tarafından
Benim kaynanamgil köyde eşimde hay.vancılık işiyle uğraşıyor çiftliği orada yani ama bizim evimiz merkezde apartmanda oturuyorum. Pazar günleri gidiyorum sadece köye. Mesafe her zaman iyidir yani 
(3 puan) tarafından
Aynen öyle çok güzel evinizin ayrı olması istediğinizde gitmek
tarafından
Evet mesela arada görümcem sabah arar der hadi tatlı alın gelin kahve içelim. Kahvaltımızı ederiz eşimle gideriz birlikte tüm günümüzü geçirir akşam eşimle geri döneriz evimize
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım eşin memurmuş hayvancılık yapacaksa neden memur olmuş ki ne güzel herkes memur olmaya çalışıyor şuan kolay mı hayvancılık hem alt üstte bir yaşamak gibi bende alt üstüm pek bi yararı yok mesafe koysan konulmuyor onların evinede 1 yıl kalacaksan niye masraf yapasın ki bence ya ev yapıp gidin yada bence erteleyin bu fikri araba alırım onu yaparım ederim biraz göz boyamaca geldi bana hemde kayınpederle anlaşamıyorsun bu sefer oğlu üzerinde hüküm kuracak farklı postlarla karşımıza geleceksin iyi düşün taşın 
(3 puan) tarafından
Herşeyi detaylı düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum kabul etmezsem nasıl karşılar görüşümü eşim onuda hiç bilmiyorum allah yardımcım olsun artık
(6,441 puan) tarafından
Amin inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 67 göst.
4 Ocak 2023 Aile kategorisinde blackmoon22 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 628 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 448 göst.
12 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Esila günce (48 puan) tarafından soruldu