0 oy
833 göst.
Diğer kategorisinde (1,363 puan) tarafından
Kizim 2.5yasinda kendini anlatacak kadar konusabiliyor. Ama bazen oyle anlar oluyo ki cildiriyorum . Günde bi kere mutlaka bagiriyorum sonra butun gün vicdan azabiyla geciyor aglattim diye.

Az once mama istiyorum diyo. Ne istiyosun vereyim diyorum mama diyo adini soyle diyorum mama diyo. Hepsini gosteriyorum al baska mamamız yok diyorum . Hhayir mama.

En son ben cildiriyorum bagiriyorum . Ondan sonra birini seciyor aglaya aglaya yedi. 

Yani bu duruma gelmemek icin cok caba sarfediyorum ama bi yerde patliyorum . 

Sizde durumlar nedir

35 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bunun yerine seçeneği daraltın. Atıyorum elma ya da mandalin yiyebilirsin. Sen seçmezsen senin adına ben seçeceğim diyin. Beni yanlış anlamayın ama aslında zorlandığınız, zorlandığımız her şey için uzmanların tavsiyeleri var. Ve inanın kesinlikle işe yarıyor. Sadece daha çok okumak ve araştırmak gerekiyor
-Reklam-
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Az önce bende uzun zamandır bagirmiyor dum çıldırdım bez taktirmiyor işimiz çok zor Allah yardım etsin derin nefes alıyordum sabir çekiyorum bu sefer kendimde 10 gündür hastayım geçmiyor nasıl bir illet se gecende 40 derece ateşlendi oğlum da.iyce sinirlerim harap oldu çok köpek gibi pişmanım Allah affetsin her akşam ağlama ertesi güne aynı şeyler yoruldum bir ben sanıyordum bağıran Allah bize yardım etsin 
(1,363 puan) tarafından
Gecmis olsun hastalikta cok daha zor gercekten ya
(1,783 puan) tarafından
Allah razı olsun amin inşallah Allah herkese yardım etsin ilaç üstüne antibiyotik geçirmedi bu yaşım sahibi oldum 40 yaşındayım ilk kez bukadar ağır geçiriyorum
0 oy
(227 puan) tarafından
Bence çıldırma sebebin konuşmasını istemen acele etme ikinizde yipraniyosunuz boyle. Anneler bebeklerine genelde kendilerini yetersiz hissettiği icin bağırırmış. Sormak yerine kendin versen yine mi ağlıyor 
(1,363 puan) tarafından
Valla canım sordum soylemeyince hepsini gosterdim inan ne istiyosun al yiyebilirsin dedim. Sadece aglayip mama diyo hayalindeki mamayi ben nerden bilicem
(227 puan) tarafından
Sormamayi dene bide isteyecegi vakti az cok tahmin edersin o sinirlenmeden istemeden sen getir ver bisey belki ise yarar
0 oy
tarafından
her bagirdiginzda allahin sizden daha da uzaklaştığını düşünün 
(1,363 puan) tarafından
Yani bagirmasam iş siddete dönüscek ve asla oyle bisey istemiyorum . Anlamaz vurma sakin diye icimden geciriyorum. Ama bagirmadan bazen gercekten bazen anlamiyolar. Bunu düsüncem bindaha
0 oy
tarafından
"Çocuğunuza sınır koyma" kitabın adı. Gerçekten tavsiye ediyorum. Artık anlayacak yaşa gelmiş, bu kitaptaki taktikler benim çok işime yaramisti. Fırsatınız olursa okuyun ve kararlılıkla uygulayın. 
(1,363 puan) tarafından
Yaa cok tesekkur ederim. Bizim sorunumuz surekli bisey istemesi ve asla durmuyo
tarafından
Kuzum hep bu konularla ilgili bilgiler ve yönlendirmeler var. Önce kitabın yorumlarına bak, öyle karar ver almaya.
(1,766 puan) tarafından
Canım bu kitabı nerde bula bilirim
tarafından
Trendyolda, kitapyurdunda, e bebekte bile var heralde sitesinde. Ben alalı çok yıllar oldu, kapağı değişmiş, foto da atardım yoksa
(1,766 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(909 puan) tarafından
32 aylık oğlum dün yine ateşlendi 39 çıktı. Bende hastayım kimse yoktu yanımda. Normalde tuvalet eğitimimiz bitmişti alıştı. Ama hasta olunca külot bez takıyorum. Külot bez takmadan önce yatağa çiş yaptı biraz kızdım sonra tabiki pişman oldum. Allah affetsin bizleri
(1,363 puan) tarafından
Amin canim valla butun gun onun vicdan azabiyla geciyor.
(423 puan) tarafından
Hasta olduğu dönemde en iyi eğitimi almış bebek bile çiş kacirabilir bu konuda biraz hassas olun cunku ateş varsa büyük insan bile dayanamıyor
(909 puan) tarafından
Evet canım sonradan kızdım kendime zaten. Yaptığımın yanlış olduğunu anladım. Haklısın
0 oy
tarafından
Ben günde 100 kere bağırıyorum artık basım ağrıyor 2 tane var bende deli ediyorlar beni 
(1,363 puan) tarafından
2olsa heralde bende bagirirdim ya kendimizi tutmamiz lazim gercektwn
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Üç yaşında kızım inan her dakika bişey yapıyor nerde tehlikeli şey var onu yapıyor daha iki gün önce koltuktan zıpladı gözünün kenarına oyuncak battı hastanelik olduk . Bu daha saydığım tek şey kızmayıncada ben kanser olcam hiç sallamiyor
(1,363 puan) tarafından
Kesinlikle bazen 100kere guzellikle soyluyorum bazi seyelri . Bez degsitirirken kakasina dokunmak istiyo bin kere dedim kaka pis eller yukari diye. Agzina dokun burnuna dokun diye oynatiyodum illa bez degismeden o kakaya elliyodu. Bi gün elini sıktim cani acıdı o gündur kaka pis eller yukari diye kendi diyo. Bazen gercektwn bizimle dalga geciyolar ya
(595 puan) tarafından
Ya bunu demek istemiyorum ama bazen eski  yöntemler işe yarıyor bak bir daha ellememiş
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bu kızımla ben ama benimki pek konuşamıyor bi yemeğe takınca takıyor masanın üzeri yemek dolu her istediğini koydu ama yemiyor 
(1,363 puan) tarafından
Bizimkininde agzinda mama sürekli mama der ama hic bsieyi istahla yemez. Ama sürekli bisey ister
(6,441 puan) tarafından
Aynı işte çorba diyo getiriyorum 1 kaşık zorla yiyo sonra yok gidip süt istiyor sütü içiyor biraz sonra kenarda meyve kek falan veriyorum yok sinir oluyorum o huyuna hele bide bu aralar hep ağlıo kendi kendine
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Sorma yemin bazen istemsizce gözümden yaş akiyo sinirden bagirmiyorum çünkü birkaz kez bağırdım çocuklarım korkup ağladı tövbe ettim bagirmam diye çocuklarım öyle küçükte değiller biri 7 yaşına girecek biri 3 buçuk olacak yinede ben bağırınca korkup ağladılar içim paramparça oldu bagirmiyorum olduğum yerde eriyorum sadece :)
(1,363 puan) tarafından
Bende vicdan azabi cekiyorum.  Cok tutuyorum kendimi ama bi yerde patliyorum umarim bende bi gün kendimi tutabilirim
0 oy
(5,021 puan) tarafından
Anneden önce insan olduğumuzu unutuyoruz bazen. Hele 2 yaş civarı çok çok zor. Benim kızım da 2 yaşında ne istediğini bilmiyor bu yüzden ağlıyor. Ben sabırla sakinleşmesini bekliyorum. Bazen çenem ağrıyor dişlerimi sıkmaktan. Benimki de bazen mama diyip ne göstersem kabul etmiyor. O durumda kucağıma alıyorum istediği bütün dolapları, buzdolabını falan açıyorum hadi sen seç diyorum. Bazen çikolata istiyor bazen havuç istiyor gibi gibi. Kendisi alınca daha kolay sakinleşiyor. Onun istediği gibi ilerlemeye çalışıyorum. Oyuncak dolabını indirip hangisini istersen onu al diyorum mesela. Evet çok zor ama annelik tamamen sabır işi. Allah yardımcımız olsun :) ♥️
(1,363 puan) tarafından
Bende o taktigi yapayim dedim dolaba cikardim ne istiyosun al dedim . Sadece mama diyip agliyo. Birakayim aglasin diyorum sonra yiyecek icin aglamasi icimi acitiyo. Ama ne istedigini bilmemesi cok zorluyor
(5,021 puan) tarafından
Zaten ne istediğini bilmediği için ağlıyor. O durumda da ağlaması bitsin diye müdahale etmeden göz teması kurmadan sadece yanında oturup bekliyorum. Daha kısa sürüyor böyle yapınca. Sonra kendisi söylüyor ne istediğini
0 oy
(3,851 puan) tarafından
Bmykr üzüldüğüm anları getiriyorum aklıma sakın kalıyorum cok da sınırlenmem kırsın aglasın döksün önemli değil. Sadece eşim varsa evde ve ben bi taraftab iş bi taraftan cpcukla ugrasıyorsam bazen sınırlenıyorum
(1,363 puan) tarafından
Kendimizi tutmakncok  zor gercekfen
0 oy
tarafından
Kızım 16 aylık. 1 ay öncesine kadar asla kızmadım. Amaa artik çileden çıkıyorum. Dişimi sıkmaktan çenem ağrıyor. Günde 1 kere bağiriyorum resmen en cok 2 gün geçiyor gene bağiriyorum. Sonra o uyuyor ben ağliyorum. Azılar geliyor, yemek yemiyor gece saat başı uyanıyor, bazen 10 dakika da bir. Durmadan soyunma derdi çıktı başımıza. Asla kucaktan inmek istemiyor. Yemek yaparken hele deliriyor. Uyutmak için en az 1.5 saat harcıyorum. Tükendim gerçekten tükendim. Onlar bize armağan ama bunu bir an unutuyorum işte emanete hıyanet gibi oluyor. Daha çok üzülüyorum. 
0 oy
(3,765 puan) tarafından
Ses yapması bagiriyom sürekli başımda oyuncak oynamıyor su alır döker bişey yer saçar 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Elhamdullillah ben bu konuda sabirliyim.cocuk sonucda sikiliyordur cani bisey istiyordur soykeyemiyordur sabr et bagirma yazik.hem sana hem ona.bide sana cocugun terbiyesinde altin kurqli soyliyeyim.eyer cocuk bi sey istiyorsa ve sen onu ona vermek istemiyorsan durmadan agliyip da o itediyinde diretiyorsa asla agladiktan sonra verme.alisiykrlar istediklereni aglamakla elde edebileceklerini saniyorlar.ya aglatmadan ver yada aglasa bile aslal verme.baska bi seylerle oyaliyordum onu unutana kadar.ben bu kurala uyarak kizima aglamadan istemesi gerektiyini oyrete bildim cok sukur.bjde aynen o yaslardayken bi seyi seninki gibi agalyarak istediyinde oturuyordum sakinlestiriyirdum guzelce soykesen ne istiyorsan vericem diyordum.sakinlesip kibarca istedikten sonra veriyordum ve inan bi kac sefere duzeldi.ilk cok zordu hep hatirlatmak gerekiyordu ama en fazla uc dort kez uyardim kibarca soylesen vericem diye:)
(595 puan) tarafından
Kaç dakikada geçiyordu ağlaması :D
0 oy
(119,275 puan) tarafından

bunu dinle her bagircan zaman aklina gelsin
(9,206 puan) tarafından
Sevda sen bagırır mısın :)
(119,275 puan) tarafından
insanim olmustur bagirmisimdir ama her gun degil her ay degil cok cok azdir
0 oy
(423 puan) tarafından
Bende öyleydim sürekli ağlıyor artık üst katım diyoki hasta mı bu ara çok ağlıyor ağlamasın sebebi halbuki istediğinin olmaması 3 yaşında kızım bu son zamanlarda kızmıyorum da uyarıyorum babanı arayacgm sana yok mama almayacak cezalisn mama yok sana beğenmediğini açıp kendim yiyom karşısında bu ara haşiladigim yok bnm ama Allah kış günü sabır versin 
0 oy
(7,592 puan) tarafından
Çok zor yani ben sakin insanları anlamakta güçlük çekiyorum nasıl başarıyorlar çokmu rahatlar çokmu umursamazlar yada iç dünyasında çok mu mutlu bilemiyorum bende öfkeme hakim olamıyorum çoğu zaman bu halimi hiç sevmiyorum ama elimde değil.
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşında ve çok hareketli bir çocuk. Normalde sakın bir insanim ama bazen benim de dellendigim oluyor. İngilizce ogretmeniyim 4 5 yaş grubu için. 20 çocuğa baş geliyorum ama 1 tek oğluma baş gelemiyorum. Biz de insanız patladigimiz zaman illa oluyor. 
0 oy
(678 puan) tarafından
Ben her gün kendime söz veriyorum kizmicam bagirmicam diye ama o dereceye geliyorum sonra pişman oluyorum

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 732 göst.
0 oy
6 cevap 164 göst.
12 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sirvan00 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 344 göst.
26 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 165 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,009 cevap

34,835 kullanıcı

...