0 oy
361 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından
Kızlar evliliğimin 4 ayında isteyerek hamile kaldım şu anda Kızım 4 aylık ama ikincisi için tekrar kalırım diye çok endişe ediyorum eşim spiral taktırma mı istemiyor geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz doğumdan sonra adetim daha başlamadı Onun için devamlı test yaparken buluyorum kendimi bu şekilde bebeği küçükken hamile kalıp İyi ki peş peşe olmuş ya da keşke önlemi mi alsaydım diyen var mı aramızda Bu konuyla alakalı Siz ne düşünüyorsunuz ben en az 2 sene olsun aralarında istiyorum

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Olmaz bu şekilde bu bir korunma yöntemi değil, bir paket prezervatif almanız en kolayı değil mi neden almıyorsunuz? Gebelik testine para vermek daha mı mantıklı geliyor? Çok özel değilse lütfen çok merak ediyorum neden
(151 puan) tarafından
Canım ben sadece tahmin yuruttum mesela kendisi de kullanmak istemiyor olabilir sonucga diger korunma yontemlerini düşünmüş.  Onu dusunmedigine gore elbet bir sebebi vardir diue dedim yoksa tabiki 2 kisinin alacagi karar
tarafından
Ya yok sana demiyorum canım ben de kafama yatmıyor diye sorup duruyorum, bunu ucuz bulanı görüyorum, mantıklı bulanı görüyorum. Ne sebebi olursa olsun adamın keyfi istemiyor diye bir şık olamaz inan. Oluyorsa da hamile kalırsan ne yapacam diye ağlamak yazık. Şaşkınlığımdan yani. Sen de kusura bakma
(151 puan) tarafından
Yok canım ne kusuru ben de sen de fikir ürettik :)
(492 puan) tarafından
Canım eşim spiral kabul etmedi prezervatif dedim onuda asla istemedi artık yalvar yakar zorla taktırdım sanırım kuruluktan mi bilmiyorum prezervatifle ilişki sonrası 4 5 gün vajinam yandı lavaboda kanadı tahriş olmuş inan ki ilişkiden soğudum yada biz kullanamadık bilmiyorum :(
tarafından
Canım öbür tarafa da yazdım bak;

Spriali kabul etmemesi neden onun böyle bir konuda fikir beyan etmek gibi bir hakkı yok. Spiral sonuçta ekstra birşey Senin vücuduna giriyor. Aynı şekilde aslında doğum kontrol hapları da senin hormonlarını etkiliyor. En zararsız prezervatif yöntemi. BUNA SEN KARAR VEREBİLİRSİN. SADECE SEN.

O işte senin kuruluğundan oluyor. Ya da havanda çok da olmadan ilişkiye girdiğinden yazdım yukarıda kayganlaştırıcı kullanman lazım olabilir. (yani demek istediğim o kocana söyle ön sevişmeyi uzun tutsun!) Lateks alerjisi olsa sadece prezervatife karşı olmaz. Eldivene bile olur plastik.

Ozaman kayganlaştırıcı jel kullan.Prezervatif markası değiştir, ekstra ince al, ekstra kayganlaştırıcılı kullan. Yazık değil mi canına, Acı çekiyorsan bu iş işkence ne anlamı var, soğu o zaman gerçekten ?! ilişki sadece kocanın istekleri ve zevkleri doğrultusunda olursa bu evlilikten çıkıyor. Yazık günah sana, senin bedenine yazık.
-Reklam-
0 oy
(530 puan) tarafından
Valla cnm orası rabbimin bileceği iş kızım 1.5 yaşında ve 15 haftalik gebeyim nasıl olcak bilmiyorum 
(492 puan) tarafından
Ay allahim kolaylik versin canım sağlıkla al kucağına
(530 puan) tarafından
Amin canım çok saol
0 oy
tarafından
Önlemini al canım biz.korunduğumuz halde adetim birgün gecikse stres yapıyorum başıma ağrılar giriyor
(492 puan) tarafından
Aynı durumdayım Ben de ama eşim kesinlikle istemiyor Ben tutarım kendimi diyor Ona da güvenemiyorum açıkçası yanlışlıkla kalırım diye
tarafından
Geri çekilme korunma yöntemi değil malesef
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Geri cekilme bi korunma yontemi değil önleminizi alın gerisi Allahin bileceği iş tabikide herkesin gonlune göre versin rabbim
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Bnm kizim iki bucuk yasinda oglumda 4 bucuk aylik keske daha erken olsaymis diyorum bazen
0 oy
(2,047 puan) tarafından
8.5 aylık bebeğim var 3.5 aylık hamileyim benim için iyi oldu iş dolayısı ile doğuya gideceğiz nasipse oraya gitmeden memlekete yakınken beraber büyürler doğuya gidene kadar yüküm azalır yardımcım var burada oraya hangi şartlara gideceğimi bilmiyorum ama 2 cocuktan snra düşünmüyorum ileride bana cok ihtiyacları olacak o zamanda yeni bi bebekle ilgilenmek onlara haksızlık olur 3 olacaksa bile bnce yakında yardımcı varsa peşpeşe olmalı diye düşünüyorum 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 581 göst.
21 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 551 göst.
7 Ocak 2020 Aile kategorisinde Merve A (532 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 351 göst.
27 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 597 göst.
26 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraaa (571 puan) tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,760 cevap

34,761 kullanıcı

...