0 oy
586 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bebeğim 20 aylık ve yanlışıkla hamile kaldım istemeyerek...Kızım sabahlara kadar emiyor,memeye çok bağlı.Benim gibi olan varmı sohbet edelim,nasıl memeyi bıraktırmalıyım?

Lütfen yok memeye şunu sür iğrensin bıraksın gibi şeyler söylemeyin şefkatli bir şekilde bitirmek istiyorum...:(

18 Cevaplar

0 oy
(7,187 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Birine yorum olarak yazmıştım kopyala yapıştır yapayım tek tek tekrar yazmak zor geldi :) 

Kesmeye cumartesi sabahından başladım . Pazartesi salı da eşimi ise yollamadim yıllık iznini kullandı . Kızım kalkar kalkmaz bana yapışır aşırı bağımlı bir saat emerdi . Uyandığı an eşim aldı başka odaya götürdü döktü oyuncaklarını oynadı . Her süt dediğinde eşim dikkatini dağıttı ağlamaya başladığı an aldı dışarı çıkarttı . Bir kere akşam uyurken çok ağladı elimizde sallayarak uyuttuk o ağladı ben ağladım ama sonrasında zaten gece emdiği için sorun olmadı bazı akşamlar kıyamadım emzirip uyuttum sonra yavaş yavaş biberona ballı süt yapıp verdim bu zamana kadar asla icmezdi sevdirdim bir şekilde içti çok şükür tutturunca gel ben sana meyve suyu vereyim ya da süt vereyim dedim . Miktarı abartmadim bir daha isterse süte su katıp verdim fazla sutte iyi değil çünkü . O hafta içinde misafirlikteydik çok ağladı yeğenim koltuktan itmiş yere yapışmış çocuğum ne yaptıysam susmadı aldım kimsenin olmadığı bir odaya emzirdim sakinlesene kadar çocuğumun duygusal boşluğunu bu şekilde doldurdum ve hiç bir zararı olmadı bana . Bu süre zarfında ben evde birebir durmadım sürekli birilerine gittim evde yalnız kaldıkça yakama yapışirdi çünkü . Böyle böyle atlattık iki gündür de geceden de kestim ve vicdanım öyle rahat ki yavrumla çok güzel ayrıldım . Öncesinde çok zor geldi ağladım hatta ayiramam diye ama iki yaşını doldurdu o yüzden vakitlce yapmak en doğrusu. Sakın göğsüne bir şey sürme burda birisi oğluna göğsünü gosterince çocuğun midesi bulanıyorms ne gerek var ki travma yasatmaya? Benim kızım doğdu ilk göğsüme kondu ağladı orda huzur buldu açıktı orda duydu,uzuldu orda sevindi , annesini özledi orda mutlu oldu ,korktu orda sakinleşti . Bir anda tu kaka diyip çocuğun bunca şeyini yerle bir etmek hangi akla mantığa sığar ? Her istediğinde annecim biz artık buyuduk bizim süte ihtiyacimiz kalmadı ama beni ozlersen canın sıkılırsa gelip sarilabilirsin beni opebilirsin ben her zaman senin yanındayım seni çok seviyorum dedim . İnan bana çok iyi anlıyorlar ilkten hırçınlik hepsi yapıyor kolay değil bağımlılık bir yerde ama zamanla yer şey çok güzel oluyor
tarafından
Çok güzel anlatmışsın duygulandım♥️Doğrusuda bu♥️
(7,187 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım gerçekten salça sürdüm anında bıraktı diyecek kadar önemsiz bir konu değil benim için ...
-Reklam-
0 oy
tarafından

Her gün bir öğünde bay bay demesini sağlaya bilirsin. 

Örneğin : Sabah öğlen akşam emiyorsa mesela yani, sabah emsin öğlen Memenizi gösterip kalmamış hadi annecim bay bay yapalım akşam gelecekmiş diyerek önce sabah ve akşam olarak emzirebilirsiniz.

Yani her bir öğünden sonrakini aradan çıkartarak yavaş yavaş bitirebilirsiniz. Uzun ve zor bir süreç. Bol bol ek gıdaya teşvik edin 

tarafından
Benimki çok inatçı nasıl yapıcam bilmiyorum zor olucak
0 oy
tarafından
Canım. Bn kızımı bir ayda bırakırdım zor oldu ama şuan kafam çok rahat 
tarafından
Nasıl yaptın canım benimki çok inatçı vermediğimde çok sinirleniyor
tarafından
Gece sık sık uyandı ağları ama vermedim şu verdim hep gündüz de eline meyve falan verdim meme aklına gelmesin diye birde siyah bisey sürüyordum ucuna iy diyordu kaçıyordu memeden
0 oy
tarafından
Senin cocugun kucuk deglki
tarafından
Benimde suan 18 aylik 2yi tamamlasin istyorum
(12,994 puan) tarafından
Aha aynıyız kız benimki de 18 aylık ☹️
tarafından
Cok yramaz bnmki yaa yerinde durmyo
(12,994 puan) tarafından
Ah senin mi benim mi akşama kadar dur uapma etme gel oyun oynayalım rabbim acılarını göstermesin iyi olsunlar da napalim
tarafından
Amin kuzum
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Allah kolaylık versin
tarafından
Sağol :(
0 oy
(932 puan) tarafından
Bende 21 de kaldım canım sürpriz olarak emmiyordu ama hamile olduğumu biliyor 27 aylık.su an çok.uzaklasti benden kızgın öfkeli:(
tarafından
Benimkide çok inatçı ya çok sinirli ;(
0 oy
(191 puan) tarafından
Çokta küçük değil benim kızım 6 aylikken hamile kalmıştım ben 
tarafından
Bana göre çok küçük hazır değildim daha :(
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Hamileyken neden bebek emzirilmez, bunu yeni öğrendimde sebebi nedir
(7,036 puan) tarafından
Erken doğum riski olabiliyor canım bazilarinda
(5,108 puan) tarafından
Anladım canım bu yüzden sütten kesmek geriyor demekki
0 oy
tarafından
6.5 7 aylıkken hamile kaldım doğuma kadar emzirdim doğumdan kısa bir süre once kestim 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Zaten hamile olmasanda 4 ay sonra kesecektin. Şimdi de 4 ay emzirebilirsin. Sıkıntı yok yani. 
0 oy
tarafından
Kız emerken dişleri batmıyor mu? Benim oğlan 18 aylık. Ne zaman emzirsem dişleri batardı. Gün içinde bir kere öğle uykusunda bir de gece yatarken gögsümü verirdim ama ısırma olayı beni sinirlendirdi baya. Ee Bi de hamileydim. Daha sonra emme mevzusunu günde 1e düşürdüm. Sadece ögle uykusuna yattığında veriyordum. Gece de uyuturken yatağa uzanırdım uyuyor gibi yapardım. O da iki dolanır gezer gezer yanıma kıvrılır en sonunda uyur. Önceleri bu zor oldu ama daha sonra kolaylaştı. Şimdi ögle uykusunda da sütü kestim. Yanına yattığımda kendi kendine uyuyor 
0 oy
(119,255 puan) tarafından
bende hamileyimde baby boyum emmiyo sutum yok rahatim yaa bilemedim
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Aboo kız daha beben  küçük yaa birde başlarda maraton olur ama zamanla alışırsın inşallah Allah yardımcın olsun süt kesmeyi bilmiyom benim kendi bırakti
0 oy
(382 puan) tarafından
Kızım 14 aylık ken hamile kaldım bende 18 ayına kadar emzirdim sirke ile memeyi 2 günde bıraktırdim 
(247 puan) tarafından
Sirkeyi mi sürdün canım yazsana benimde 13 aylik hamileyim bende aylarda yavaş yavaş kesmeyi düşünüyorum
(382 puan) tarafından
Sirke sürdüm göğüs ucuna kızım görmeden hemen bıraktı hiç zorluk çekmeden
(382 puan) tarafından
Sabırlı ve kararlı olun sirkeyi göğüs ucuna görmeden sürün ağzına alacak bırakacak sonra sonra da kokusundan anlayacak bırakacak ben ilk gece zorlandım yanıma küçük kavonoz mama aldım yedirdim gece memeye uyanınca sende yap istersen 2.gece de meme isteyince su verdim biberon ile
0 oy
tarafından
Ben azaltarak ilerliyorum canım 19 aylık öglen istiyordu süt bitmiş kızım diyorum. Şuan bi öglen bi akşam uykusuna yatarken emiyor istediginde bırakıp bitti anne diyor kapatıyorum bitmiş kızım diyorum. Bu şekil devam ediyorum ilerde ögleni keserim sonrada akşamı kesip meme devrini kapatırız inşallah
0 oy
tarafından
Bebegin cok küçük degil uzulme. Oglm 18 aylikken hamile kaldım. 5 ay emzirdim azaltarak kestim memeden. Bide hamileyken süt azalıyor yada bitiyor. O yuzden rahat vazgeçiyorlar. Bende memeden keserken agladım cok üzüldüm. Yavas yavas kesersen oda üzülmez sende
0 oy
(247 puan) tarafından
13 aylik oğlum hamileyim bende emzirmeye devam ediyorum ama senin gibi 20 aylık olsaydı iki ay daha emzirmeye devam eder yavaş yavaş keserdim eğer bi sıkıntın yoksa keşke o kadar büyük olsaydı oğlum:(
0 oy
(12,990 puan) tarafından
Ayni durumdayi benim de kızım 20 aylik 21 haftalık hamileymisim 

Ve kızım.emiyor biraktirmadim daha sadece azalttim yavaş yavaş yapacağım birden kıyamıyorum 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 363 göst.
26 Kasım 2019 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 234 göst.
18 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 137 göst.
0 oy
5 cevap 106 göst.
17 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Korkmazayse (17 puan) tarafından soruldu