0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (1,325 puan) tarafından

Kızlar merhaba kızım 9 aylık olacak namaza başlamayı bayadr düşünüyorum ama bi türlü başlayamıyorum başlasam da o gün kılıyorum devamı gelmiyor:( bide sabah namazını kilamayinca  diğer vakitleride sanki eksik kılıyor musum gibi hissedip kılmıyorm  :( oysa ki bekarken kılıyordm  :( sabaha kalkmaya niyet ettm Rabbim nasip eder inşallah kılmayı annem her telefon da diyor kıl diye..  babam da annemde 20 yaşından beri kılıyor. Abimde 2 senedr . Bi ben kaldm:( sizler kılıyor musunz namaz

7 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Okadar nankorumki kılmıyorum türlü bahanelere sığınıp surekli erteliyorum rabbim birakmadan kilmayi nasip etsin  
-Reklam-
0 oy
(202 puan) tarafından
Çok şükür kılıyorum bende bazen Sabah namazlarını kaçırıyorum zaten namazımı aksatim zaman eşim çok söylenir kalk namazını  kil hep iş kaçmaz ama namaz gider der bana 
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Kılıyorum şükür bir süre sonra insan alışıyo kılmamak rahatsız ediyo ekmek su gibi hayatının bi parçası oluyo biraz ısrarla devam et bırakmazsn
0 oy
(4,992 puan) tarafından
Kilmadigim zaman huzursuz oluyorum çok şükür 

Rabbim isteyen herkese nasip etsin insallah canm 

Sabah namazına kalkmasanda uyanır uyanmaz hemwn abdestini al ve kıl 
0 oy
(2,570 puan) tarafından
Allahın izni ile başlıcam. Ben şöyle düşünüyorum. Sabah kalkamasam öğlen kılamasam bile sonrası farzlarını kılsam dahi yeter. Öyle bir şeytanın bacağını kırıp. Sonra vakitliceye halllolur inşallah. Yoksa böyle ilk alışmada vakiti kaçırdım. Şurdaydım burdaydım vs oluyor. Ezanda mı ki kulağım duymuyorum. Ama bir yerden başlarsam illaki duyacağım. Göreceğim rahatlayacağım. Abdestliyken bir sayfada Kuran okusam. İnşallah bu şekilde başlayacağım. Regl bitmesini bekliyorum. Yoksa bahanelerin ardına sığınırsam zaman su gibi geçiyor. Evet yorucu hayatımız var herkesin gibi monoton değil. Koşturmadan farz  olan ibadete zaman kuramamak belki işlerimizi daha zorluyordur.
0 oy
(1,636 puan) tarafından
Bende çok istiyorum kızım benimde dokuz aylık inan şuan salliyorum uyusun diye yarım saatte bir Kalkar uyku bana gece üç dörtten önce yok hal böyle olunca sabah namazına kalkamıyorum kafam dönüyor resmen yorgunluk uykusuzluktan diğer vakitlerden korkmuyorum ama inşallah bende başlamak istiyorum ♥️
0 oy
(436 puan) tarafından
Kılıyorum çok şükür ama bir kaç gün kilarsan alışırsın inşallah 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 252 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Tubaka (177 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 272 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Asya19 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 144 göst.