0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde (782 puan) tarafından
2 gün önce ayva ve elma suyu kaynatmistim oğlum gece yada gün içerisinde çok seviyor böyle icecekleri birazda enfeksiyon var hem bugün bitti başka ne kaynatabilirim kuru üzüm ve çekirdekli üzüm şu an yok alınca yapacağım siz neler yapıyorsunuz çok ekşi tatları sevmiyo bebekler oyuzden vişne yapmadım bana biraz öneride bulunurmusunuz

9 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Portakal suyu sıkıyorum ama kaynatmiyorum ben 
(782 puan) tarafından
Bende onu kahvaltı yaparken veriyorum teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Erik ile elmayı karistirabilirsin oda güzel oluyo
(782 puan) tarafından
Eriği nerden bulabilirim
tarafından
Valla mor erik satılıyor kışin diye biliyorum. Bundan bir ay öncesinde ben yapmıştım. Ama şimdi varmıdır bilmiyorum
0 oy
(10,031 puan) tarafından
Annemle kayinvalidem yazin ne meyve varsa komposto yapar kavanozlara. Kokulu uzum vardir bizde mor boyle. Ondan yaparlar. Her turlu erikten sari kara kirmizi karisik falan. Seftali. Kizilcik. Bide ihlamur yaparim hep
(782 puan) tarafından
Kızılcık falan bulsam yapicam ablamda varmiş ondan alana kadar başka şeyler yapiyom dedim kızılcık çok faydalı zaten
(10,031 puan) tarafından
Aynen canim. Benimki hepsini iciyo cok seviyo icecek. Kefir ayran m.suyu sut ihlamur aklina ne gelirse
0 oy
(119,298 puan) tarafından
portakal mandalina ve greyfurt karisimi bide bol nar suyu veriyom
(782 puan) tarafından
Nar suyuna şeker atiyomusunuz benim oğlan ekşi şeylerden hoslanmiyo nar hiç yemedi daha suyunu icermi supheliyim aslında enfeksiyona en iyi gelen meyvelerden
yoo seker atmiyorum eksi seviyo kuzey
(782 puan) tarafından
Ay ismi çok güzelmiş oğlunun
Bizimki içmez tatlandirmayinca büyük ihtimalle
cok sagol teyzesi
0 oy
tarafından
yazda kayısı kaynatmıstım marmelat tarzı  kaynattım blendırdan cekıyorum bıraz daha kaynıyor sıcak sıcak kavanozluyoruz menemen usulu konsantre oluyor tabı yogun baya 5 lıtre oluyor 1 lıtre kavanozdan 4 lıtre su ekliyorsun sekerını ılık suda cozdurup ayarlıyosun ne kadar istersen ıste guzel oluyor

kayısı hosafı ve vısne kaynattım bende elma ve ayva suyunu da cok sever oglum :) portakal sıkıyorum bazen mandalına kivi ve muzu blendırdan cekıp postakal suyu ile acıyorum cok lezzetlı oluyor buna da bayılıyor benım ogluş :) yazları karpuzu dırek blendırdan cekıyorum su gıbı ıcer onu
(782 puan) tarafından
Herkes yazdan yapmiş ben niye hiç duymadım böyle yapıldığını bizde de vişne bı dolaba atılır bide elma kuruturuz doğrayıp kaynatmak için bu yaz bende yapiyim bidaha ki kış iki bebek olacak fırsatım olursa yaparım kışın bulunmuyo meyve
tarafından
kayısı vısne olmuyor ama kızında kısa gore var canım sahsen o kayısı lar falan olmasada ayva yaparım uzum yaparım bol bol postakal suyu zaten harıka bır secenek kışın ıhlamur kaynatırsın ballı verırsın :)
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Yazdan şeftali erik kayısı komposto yaptım ben ayrı ayrı küçük kavanozlara kahvaltı da hem çok seviyor suyunu içiyor aklınızda olsun yazın yapın meyveler bolken 
(782 puan) tarafından
Hiç duymamiştim o şekilde yapıldığını bu yaz yapiyim teşekkür ederim
(1,783 puan) tarafından
Buzluk sevmiyorum ben tadı değişiyor küçük 2 3 kez yemelik kavanozlara küçük küçük doğradım meyveleri kaynar su koyup az şeker koydum 1 tatlı kaşığı kadar kapağı kapatıp kapakları tutacak kadar kaynattim şimdi biri biter birini açarım hem meyvesini yiyor hem doğal meyve suyu içmiş oluyor
0 oy
(2,806 puan) tarafından
Yazdan vişne yaptım kayısı erik marmelat gibi kaynattım sulandırıp veriyorum çok iyi oluyor  
0 oy
tarafından
Portakal sıkıyorum dut pekmezi sulandirip veriyorum onu cok seviyor bir de uzum elma kayisi bu ucunden komposto yapiyorum ondan icer
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Dut ve üzüm kaynatiyorum hasta olduklarinda sarimsakli sut kaynatirim. Oyle pek içecek sevmezler ayran dışında 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 52 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 363 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
12 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 154 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,712 soru

11,366,582 cevap

34,848 kullanıcı

...