0 oy
179 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (940 puan) tarafından
17 aylık oğlum hem  tok tutan hem sağlıklı tarifiniz var mı çocuklarınızın sevdigi

9 Cevaplar

0 oy
(2,717 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
20. Aya kadar mama kullandık mamayı içer yatardı. Sonra bıraktık akşam yemeği yedi yattı ya da belki yoğurt verirdim. Muhallebi falan vermedim ben. 
(2,717 puan) tarafından
Ben de emzirmekle ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Benimki 6 ay emdi sadece sonra dediğim gibi mama olarak devam ettik. 1.5 yaşına kadar çok güzel yemek yerdi ne versek yerdi yani.
Zamanla azalttı şuan inanki hiç birşey yediremiyorum. Akşam zar zor biraz çorba içirdim bütün gün yediği o.
(1,504 puan) tarafından
Meraba mamayi biberon aliskanligini nasıl biraktirdiniz acaba. 19 aylik kizim kahvti ediyor mama diye ağlıyor ogle yemehi yiyor mama mama diye ağlıyor gece yatarjen iciriyorum gece de 1 yada 2 defa kalkiyor icmek istiyor.
(2,717 puan) tarafından
Merhaba, gece beslenmesini bir yaş olmadan bırakmıştım zaten uyanırsa da su veriyordum geri uyutuyordum. Mamayı da mecbur bıraktık. Hasta olmuştu doktor biberonla beslemeyin dedi bıraktık aramadı da sonrasında.
(940 puan) tarafından
Benimkide bu ara şu istiyo uykuda veriyorum.ama uyaninca emziriyorumda bi sadece şu vermeyi deniyim  zaten bi kaç ay sonra kesecek hem.hazirlik olur
(1,504 puan) tarafından
Hastaligi neydi acaba biberon le ne ilgidi var di.
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bende mamayla büyüttüm canım aptamilin kaşık mamasını aldım gece mamalarından ama yemedi hiç ypğurt falan da tüketmedi yatmadan süt ve mama ile büyüttüm 
(940 puan) tarafından
Benimkide emiyo bide meyve yerse işte  yoğurt yemiyo:(
0 oy
(974 puan) tarafından
Yoğurdun içine hangi meyveyi seviyorsa çok az suyla haşlayın sonra içine cevizde katın püre kıvamına getirin yoğurtla karıştırıp verin yada püreyi irmik yulafu haşlayın içine katın verin
(940 puan) tarafından
Yoğurt yemiyo canım yaa naptiysam sevemedi
0 oy
(328 puan) tarafından
Ben genelde muz yediriyorum yatırmadan 14 aylık kızıma
(940 puan) tarafından
Bende veriyorum onu aslında gece için uygun bi meyve değil aaama tok tutuyo bide  seviyo diye mecbur
0 oy
(425 puan) tarafından
Canim benim oglumda 17aylik ben gece yatarken ari mama yapip muhallebisini yediriyorum 1.5 bardak sütle yapiyorum masallah gece uyanmada sabahi ediyor 
(940 puan) tarafından
bendeee  versim tok tutsun diye o gun ekstra fazla uyandi:) benim oglum zit cocuk sütle pişirmeye yapılan var onu veriyorum seviyo ama gene kalkiyo gece:)
(425 puan) tarafından
Bitanem ben gündüz sadece birkez uyutuyorum saat 2de uyutuyorum 3de uyaniyor ve gece saat 10.30kadar uyutmuyorum surekli oynuyoruz yoruyorum onu masallah sabaha kadar uyanmiyor ara susadigi zaman kalkiyo besiginin yaninda suyu var onu icip geri yatiyor
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Yulaf ezmesi haşlayıp muz eziyordum bir süre öyle yedi sonra da hero baby tahıllı ve meyveli kaşık maması var bir süre de onu tükettik şimdi ikisini karışık veriyoeum 1 gün biri bir gün biri bazen meyve püresi bazende yoğurt yiyor sürekli aynı şeyi yemek istemiyor
(940 puan) tarafından
Deniyim yulafii hem bağırsaklarda çalışır kasık maması psiirilmeden olanı bende veriyodum bi  ara  seviyodu sonradan sıkıldı pek yemedi
(1,148 puan) tarafından
İştahsız bir çocuk olduğu için herşeyi deniyorum neyi severse onu veriyorum yulafına arada karadut pekmezi de koyuyorum iştah açma özelliği var demişti doktorumuz
0 oy
tarafından
Csnim ben bebe irmigi unu sldim. 1 yemek kaşığı irmik ününü 1 cy bardağı suda pişir.  İstediğin meyveyi katabilirsin sonra. 

Ben arada kuru kayısı, hurma  incir suda hasliyorum. Onları da katıyorum irmik ve yulaf tok tutar demisti doktor
tarafından
Belki sen 2 yemek kaşığı  bir su bardağında pisirirsin.  Istahliysa benegin
(940 puan) tarafından
Deniyim canım  aah nerdew hiç iştahlı değil doktor vitaminsiz kalmış dedi yemiyo ki bisey:(
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Ben de öyle bişeyler araştırdım geçenlerde, nefis yemek tariflerinde birkaç vardı ama ölçü pek tutmuyor.. Malzemeleri ve tarifi yazayım, ölçüsünü kendine göre ayarlayıp denersin yerse.. Bebek irmiği, su ve bebek bisküvisini biraz pişirip içine muz ezip yediriyormuşsun.. Başka bir tarifte de bu malzemelere ek tereyağı, un, pekmez ve ceviz koymuşlar.. Tereyağı ve unu biraz kavuruyorsun başta
(940 puan) tarafından
Deniyim canimmm bi sever insallah bazen bebe biskuvisi muz lanet veriyorum seviyo onu
(1,552 puan) tarafından
İnşallah sever.. Benimki de ana yemekleri yemiyor, pilavla falan geçiştiriyor.. Sonra gece açlıktan uyuyamıyor ;)
0 oy
(5,953 puan) tarafından
16 aylik oglum 7 da akşam yemegi yiyor 9 da yatarken yoğurt icine yarim muz irmik 1.5 tatli kaşığı 5 6 tane bebe bisküvisi yiyo yatiyor simdi  uyandi mama diyo  mamasini yaptım icicek uyucak mama bu satte içiyor gunde 1 veya 2

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 56 göst.
5 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Pppppp (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
7 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Prenses2 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
28 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aysegul&20 (3,414 puan) tarafından soruldu

380,054 soru

11,377,122 cevap

34,863 kullanıcı

...