0 oy
344 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (692 puan) tarafından
Kızlar uy.uz oldukta biz birinden bulaştı doktor ilaç yazdı onu 3 gün kullanıp sonra banyo yapıcaz esyalarida  poşete koyun  2 gün kalsın poşette dedi ama doktor benim aklıma bisey takıldı poşette beklettikten sonra makinaya atayimmi yoksa yıkadıktan sonramı poşete koyuyum  bilemedim bide koltuklar falan ne yapsam temiz olur bu uy.uz belasından 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun.  Onun bilmiyorum ama bize pire gelmişti. Evi ilaclattik halilari ilaçlı yıkamaya gönderdik, herseyi de makina da 90 derecede yikamistim çok şükür kurtulmustuk
(692 puan) tarafından
Ay pire daha kötü canım ya iyi şükür kurtulmuşsunuz doktor bana evi süpür iyice temizle dedi eşyaları poşete köy 2 gün bekler 60 deercee yıka eşyaları falan dedi bugün 1 gün inşallah geçer ya çok kötüyüz  kızım dakika başı uyanıp kaşınıyor 1 yaşında bide çok zor oluyor ya
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından

image

bu kurutuyor . Kullanıyoruz . Doktor bittiğinden emin olunca bir hafta daha devam edin dedi geçer dedi 
(211 puan) tarafından
Bazen uyuzz geçse bile kaşıntı devam ediyor ilacı  2 hafta kullandıktan sonra mutlaka tekrar doktora geçip geçmediğine baksın ilacı fazla kullanırsanız cildinizi tahriş edebilir
(7,121 puan) tarafından
Yooo tahriş etmiyor
(1,575 puan) tarafından
Bugün gideceğim zaten ama sadece kaşıntı değil yeni yerlerde çıkmaya başladı. Mesela eşimde hiç yoktu yine de losyon kullanmıştı ama dün bi baktık göğsünde çıkmış
(211 puan) tarafından
Doktor bize geçsede 1 ay boyunca çıkar falan demişti bizde kaç sefer tekrar çıkıyor bebeğim de diye götürdük geçmşti yani sizde gösterin yinede garanti olsun biz özel karışım kıllanmıştıl mesela verilen losyonlar geçirmiyordu çünkü
(1,575 puan) tarafından
Ben de hamile olduğum için özel karışım kullanıyorum ama artık **** direnç kazanmış öyle söyledi doktor. Bu yüzden özel karışım yeterli olmayabiliyormuş ama xabion losyon kuvvetli bir ilaçmış. Eşim ve oğlum xabion kullandığı için onlarınki geçmiştir ama sana 3. Kez uygulayalım özel karışımı dedi
0 oy
tarafından
Bence 2 gün değil 1 hafta kadar beklet sonra yoksa istersen koltukları halıları her gün çek makina ile .
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Nasıl anliyorsunuz uy.uz olduğunuzu bende de çok kaşıntı var
0 oy
(671 puan) tarafından
Bizde u.y.u.z illetine yakalandık ama yazın geçirdik 

Eczanenin özel yaptığı kremi kullandık 4. Gün banyo yaptık . Ondan sonrada günlük kullanılan kremi sürdük

Ben başta poşetlere koyup beklettim ama cildiye doktoru gerek yok sirkeli su ile bekletip temizleyin dedi

Kıyafetleri 60 ° yıkayıp sonra herşeyi ütüledim koltukları, halıları süpürüp sirkeli su sıkıyordum 

Yerleri sirkeli su ile silip tozları sirkeli su ile alıyordum 

Günlük kıyafet değiştiriyorduk. Allah düşmanıma vermesin çok zor bir illet.. birde banyo yaparken Kükürtlü sabun ile keseleniyorduk
0 oy
(173 puan) tarafından
Yıkamadan da boğabilirsin yıkadıktan sonra da ben hem yıkamadan bekletiyorum hemde yıkadıktan sonra ütüleyip bekletiyorum en az 60 derecede yarım çay bardağı sirkeyle yıkayın Allah yardımcınız olsun ben 1 buçuk sene cektım doğumdan sonrada beneğime bulaştı Allah geri getirmesin birdaha
0 oy
(211 puan) tarafından
En az 3 gün dursun poşette kullanmadığın eşyalar ama hava almasın poşette ben jullanmadığım eşyaları poşette beklettim kullandıklarımı 60 derecede yıkadım sürekli  poşette olanların hepsini yıkamadım ama balkonda hepsini güzelce çırptıö öyle astım dolaba evi her gün sildim süpürdüm kapı kolları falan dokunduğum her yeri perdeler dahil 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 190 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gamzee.. (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 206 göst.
13 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mrs. Boz (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 174 göst.
13 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BirMelek (1,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 411 göst.

379,786 soru

11,368,816 cevap

34,850 kullanıcı

...