0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (100 puan) tarafından
Kızlar şuan hamileyim salgına falan yakalandim 1 hafta boyunca kalkamadım. Neredeyse 1.5 2 aydır bir diş ağrısı var ki gitmek bilmiyor. Hep böyle böyle temizlik yapamadım herşey üst üste bindi. Bunlar dışında bazen sağlığım yerindeyken beni bir tembellik tutuyor inanın 1 hafta 10gun yapmadığım oluyor. Eşimle her defasında kavga ediyoruz. Bakıyorum adam haklı ama elimde değil bi türlü oturtamiyorum şu temizlik işini. Bana akıl verin lütfen ne yapabilirim nasıl kendime aşılayabilirim temizlik isteğini. Birde kınayan tayfa rica ediyorum kınamaya gelmeyin zaten beynim allak bullak akıl verecekseniz yazın daha fazla cokertmeyin beni.

7 Cevaplar

+2 oy
(1,164 puan) tarafından
Bir gün banyoya gir canm her seyi hallet, diger gün mutfak, öyle öyle sıra sıra yap,  bide youtube den temizlik düzen videoları izle şevklenirsin belki
(100 puan) tarafından
Benim evim gayet sade o zaman :D bi mutfak dolabı bile yok yer silme derdi yok çünkü fayans parke falan yok :)) güler misin ağlar mısın. Bende çok seviyorum o videoları gerçekten rahatlatıyor insanı
(7,624 puan) tarafından
Belki de evinin durumundan dolayı istemiyorsun. Bazı evler var ki ne kadar temizlik yapsan da belli olmuyor
(100 puan) tarafından
Belkide. Çünkü bundan önce ilk evlendiğinde eski toprak evde yaşadım mutfak yok banyo yok tuvalet dışarda rezil bi hayattı sonra merkeze taşındık güzel bi evim vardı 5.6ay yaşayabildim orda temizliğini düzenli yapardım severek yapardım düzenim vardı tekrar ev yapıp köye geldik herşey bitti sanki benim için
(7,624 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun. Burayı zamanla istediğin gibi düzenlersin sen de sıkıntı etme
(100 puan) tarafından
Inşallah canım çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kimi ınsan temzlık yapmayı sevmez benım eltimde öyle temzlık yapmaz fazla ben mesela bugün hastaysam yarın öbür gün iyileşince dip köşe temizliğe girişirim 
(100 puan) tarafından
Ya sevmemek değil aslında elim çabuktur ve severim de için gider ama bazen ben duvara duvar bana bakıyor. Çok kötü bi halde değil ama çok dağılıyor.
tarafından
Evin çok dağılmış sanırım ondan gözünde böyle büyüyor arkadaşın dediği gbı bi yerden başla o zman hadı ☺️Kahvaltını yap jet hızıyla başla bitir işler bitti keyf kahvesi postu açarsın ❤️
(100 puan) tarafından
Oğlumu okula yollayıp başlıcam inşallah canım çok sağol <3 dediğim gibi çok kötü değil sadece dağılmış biraz
tarafından
Olabilir ınsanlık hali canım ne pis evler gördüm ben normaldir dağılması elin çabukmuş hemen halledersin sen ❤️
(100 puan) tarafından
Çoğu bitti azı kaldı diyelim. :)
0 oy
(8,799 puan) tarafından
Bazı şeyleri günlük düzene bindir. Bi anda kalkıp başla oturamazsın zaten. Ev temiz oldukça insanın daha çok temizleyesi geliyo. Bir de kirli evi temizlemek çok zor oluyo ama temiz bir evi temizlemek iki saatini almaz. İki saatte bütün evi silip süpürürüm toz alırım tuvalet banyoları yıkarm. Mutfak dolaplarının bir üstünden geçerim. İki haftada bir camları dolapları iç dış silerim. İnan hiç bi zaman sabahtan akşama kadar sürmüyor. Ben de hem hamileyim hem 1.5 yaşında oğlum var. 
(100 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benimki ilk evlendiğinden beri yapıyor 3.5aylik evliydim başladı tedavi gördü bıraktı 5 6yil hiç girmedi hayatımıza şimdi tekrar başladı inan çok zor öyle bi insanla yaşamak. Daha üstüne beni beğenmez kendini de bi över bi över görsen
tarafından
Bilirim canım bilirim ayık gezmezler sen iyi katlanıyorsun böyle erkeklerde cinsellikte olmuyor kimse çekmiyor iğrenç oluyorlar sen iyi katlanıyorsun vala şaşırdım
(100 puan) tarafından
Artık elimden geldiğince çocuklarımın başında duruyorum Rabbim o gücü verir inşallah. Başında böyle derdi olana Allah yardım etsin
tarafından
Amin diyecek söz bulamıyorum
(100 puan) tarafından
:) <3
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Kız hamilelikte de tembellik olur kimiside yerinde durmaz kendini yormadan hergün bir yeri temizle arkadaşın dedigi gibi youtu.be temizlik yapan kadınları izle 
(100 puan) tarafından
Instagramda var takip ettiğin bi yer ordan izliyorum ama benim sorunum biraz evle. Yeni yaptık bu evi inşaat gibi şuan boya yok dolap parke fayans yok doğru düzgün bi perde bi halim bile yok o da şevkimi kırıyor iste
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Sabah kalktım evimi işimi nevresimleri lagobalarlallri yıkadım benim için en basiti Allah sağlık versin yemek yalmak oyuncak ev süpürmek salıncak benim icin
(100 puan) tarafından
Bazen olmuyor iste benim için de yaptığım sürece çok kolay ama bazende dünyanın en zor işi gibi geliyor
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Vallahi bazen banada geliyorlar öyle. Bi kahve içiyorum tuvalet banyo aradan çıkarıyorum. Akşam yemekten sonra bulaşıkları toplarken o arada buzdolabının içini de temizliyorum kurumuş dökülecek yada kabı değişecek bişey varsa makineye atıyorum. Bide öyle o raf  camların hepsini bir anda indirip yapmıyorum tek tek yıkayıp silip dağıtmadan geri koyuyorum. Bütün evi komple bir süpürge ile çekiyorum. Kova su yapmayı sevmiyorum bezi yıkayıp elimle yerleri siliyorum. Tabi bunların hepsi bir günde değil. 2-3 günde yapıyorum kendimi bunaltmadan. Ben kendimi böyle motive etmeye çalışıyorum. 
(100 puan) tarafından
Zat4n bir kerede girdigimde pestulim çıkıyor o yorgunlukla bir gün sonra aynı performans asla olmuyor en doğrusu 1 2gune yayarak yapmak çok teşekkür ederim
0 oy
(4,040 puan) tarafından

Motivasyon bekleme kendini disipline et. Ben de senin gibiyim. Nefret ederim ev işi yapmaktan. Lan bu ne manasiz şey derim. Hele de benim önceliklerim.cok farklı.mesela şimdi sokaktayim ve bebeleri eglendiriyorum:D

Aslında bu biraz alışkanlık meselesi her gün kendini bunu yapmaya zorla. İnan bana ağrılar bahane değil içimizden gelmiyor hep önceliklerimiz farklı 

(100 puan) tarafından
Belkide öyle:) Valla başladım bugün biran önce düzene oturtmam lazım yoksa gerçekten arap saçına dönüyor. Bende birazdan çocukları cikaricam dönünce devam ederim artık çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 59 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Zeynep1314 (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 262 göst.
0 oy
11 cevap 289 göst.
9 Mart 2023 Diğer kategorisinde Canan can (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.

377,359 soru