0 oy
1,041 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Evet kızlar cok anlatmıstım bir bucuk senelik evliliğimde kayınvalidemin esime olan düskünlüğünden iki kere bosanma asamasına gelmistik. Görümcem de bana abimin maddi manevi önceliği biziz sen dısarda durcaksın ayarı vermisti evliliğimizin basında. Esim asker yıllardır sırtına binmisler sen ağasın sen paşasın diyerek. Bunda sıkıntı yok ben hayatında değildim. Ben sağlıkcıyım atama bekliyorum. Görümcem de ilahiyat mezunu öğretmen olcak o da atama bekliyo. Abimin önceliği biziz ayarını esim ona yedirdiği için bu seferde benim bulunduğum ortamlarda " Ay koca parası yiyen de ne bileyim.. Koca parası yemek ne yaaa. Ay anne ben atanayım koca falan umrumda olmaz bi insanın neden kocası olur ki zaten ıyyyy öğğğ koca ne yaa " diyo. Güya ben abisinin parasını yiyorum ya koca parası yiyorum ya hani. Iyy öğğğ ne demek ya. Gerizekalı. Güya atanamadım diye evlendiğimi abisinin parası için evlendiğimi ima ediyo bana. 1 bucuk senedir evliyim hem bosanma kaoslarıyla mücadele ettim hem de kpss calıstım atanmama da az kaldı cok sükür. Ayrıca calısmıyosam tabiki kocamın parasını yicem. İlâhiyat mezunu söz de hacı hoca gecinirler ama dinen erkeğin kadına bakmakla yükümlü olduğunun bilincinde değil. Bu iğrenc ithamlar beni cok yaralıyo kızlar. Aileme de anlatamıyorum cok bunaldım. 

50 Cevaplar

+3 oy
(7,958 puan) tarafından
Çok gördük kocada nedir öğğğ iyyy diyenleri sonra nasıl koca delisi olduklarınıda gördük 
-Reklam-
+2 oy
(17,801 puan) tarafından
Sen olmasan abi parası yiyecekmiş engel olduun için kendine yedirememiş belliki kurban olsun böyleleri ilahiyataa dine saygısız köpek
(17,801 puan) tarafından
***** beyinliymiş evlenince baba parasımı yicekmişiz tabi koca parası hemde çatır çatır sjsjj
(2,291 puan) tarafından
İlahiyat okuyanlar melek mi oluyor yanlış düşünce
(17,801 puan) tarafından
Melek değil kimse düşünceyi anlamadan dinlemeden yargılama ilahiyat bi ilimdir onu okuyan kendine çeki düzen verir sence yaptıkları normal şeyler mi boş yapma burda
(5,406 puan) tarafından
Melek değilmiş zaten öyle sanardik çünkü, İlahiyat in bir ağırlığı var, imam hatip ten mezun olup ilahiyat a gitmişler Allh ı dini peygamberi vs her gün dillerinde okuyorlar ilim öğreniyorlar senden benden iyi olmalarını beklerim öyle de saniyordum gorumcemi tanıyana kadar, bi de Osman şenin kardeşi ni
(2,291 puan) tarafından
Yok canım ne ilahiyatçılar var senden benden sapık yani sizde yakinen gormussunuz
+1 oy
(3,823 puan) tarafından
Yiyorum sizene koca benim para benim de duyarsan bir daha ağzını açmaz. 

Bir kere biri bana 2 3 kez çok kilo almışsın faln dedi bende param ki var yiyorum dedim bir daha bişey diyemedi ..
+1 oy
(1,659 puan) tarafından
Eşine soyle bunları o ugrasssin bir erkek ve bir kadın evlendikten sonra aile olurlar önceliği tabi ki sensin sen olmalısın değilse zaten sıkıntı evlenmesin öylesi. madem öyle evlenmesin gorumcen kimsenin parasını yemesin sana da karsimasin evlenmek demek aile olmak demek parayla ne alakası var. Sana değil de ona mi yedirecekmis 
+1 oy
(3,244 puan) tarafından

Çokta tın çokta fifi. onlara laf yetiştirmekle yuvandakı huzuru bozma. Bırak söylesinler. 

Benim çalışmama eşim asla müsade etmiyor mesela. Akrabalarda çalışanlara imreniyorum, bak ne güzel çalışıyorlar falan dediğimde beni ihmal etdiğini düşünüb isteklerimi daha çok yerine yetirmeye çalısıyor. Allah eşimden razı olsun. 
(7,121 puan) tarafından
Amin boncuğum
(3,244 puan) tarafından
Gülbahar nasılsın
(7,121 puan) tarafından
Çok iyiyim postuma bak :)
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Kendisi hiç yememiş dimi abisinin parasını kıskançlıktan kudurmuş işte asla sinir olmaya bile değmez.. Zaten amacı da sinir etmek hiç hedefine ulaştırma bileee...Yerim ulan sana ne :woot: koca benim kocam :woot: dicen buna anca anlar.. :D

0 oy
tarafından
Evli mi kendisi ? Belli ki evlenememenin hıncını alıyor. Evlen sende koca parası ye. Deseydin ya ona. 
0 oy
(2,790 puan) tarafından
Ailem beni çalışın diye  değil koca parası yesin diye evlendrdi kocamın prensesi oldum için çalışmama gerek duymuyo desene bacım banada komşular çalış diyo çalışacaktım niye evlendim çalışır kendim yerdim paramı diyorum
0 oy
(248 puan) tarafından
Bunlar bizim kiler ya banada görümcem babamın parasını yiyorsun dedi bnde otur sen ye kardeşini al dedim Allah yardımcın olsun geçim zor eşimde hayatta akıllanmaz 
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Onu bunu geçtim eşin ne dio o önmli nasıl müsaade edio bunlra
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Seni bu kafayla alan olmaz falan deseydin ya yada koca bulamayanlar da öğğ ıyy falan diyorlar deseydin:) boşver hiç takılma gitme mesafeni koy aynı ortama girmen bile doğru değil bence 
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Bizimki de askerî personel ben çalışmıyorum. Yıllarca eşimi yolmuşlar şimdi ben izin vermiyorum durumları da kötü değil inatlarina altinlarimi takip gidiyorum kıskanıyorlar çatır çatır çatlıyorlar.
0 oy
(33 puan) tarafından
Ay hasbam deseydin kocalar da senin kapında dizililer bizle evlen diye deseydin :) 
0 oy
(51 puan) tarafından
Madem koca parası ıy öğğ demekmiş ne diye atanırsam kocaya ne gerek diyomuş, demek ki asıl kendisi para icin yuva kuracak! 
0 oy
(1,824 puan) tarafından

Koca bulamadığındandır o bulunca başlar kocam da kocam aslan kocam diye anlatmaya :)

Not:kşmseye koca bulamamış demek istemezdim ama görümceniz hakketti kusura bakmayın 

0 oy
(4,390 puan) tarafından
görümcen erkek delisi bence. hiç takma onun laflarını çok komik duruyor , sen de kahkaha at hiç bisey deme. oyle derken kriz geçiriyo kocasizliktan dmndhdhdbbdbdnsndndndndll
0 oy
tarafından
Ay bi de bu calisan veya calismayi dusunen kadinlarin ev hanimi olan kadinlara koca parasi yiyor muamelesi yok mu evlilik bu koca parasi kari parasi mi olur is bolumu denen bir sey var o disarda calisiyorsa sen de evde calisiyorsun gelen para da ortak giderlere harcaniyor. Kedi ciger hesabi bir cogu gorumcen de oyle kocasi olursa ayagini yikar suyunu icer boyleleri merak etme sen onu gicik etmek icin deseydin keske hic oyle öğğ falan deme bu koca parasi cok tatli asiri guzel bir sey ne istesem yapiyor esim sana da koca parasi yemeyi tavsiye ederim deseydin ya ne yaralaniyorsun gül gec cevabini yapistir o anda
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Evlenince görürsünüz artık deli mi ne 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Wc nin islak terligiyle şoyle agzinin ortasina bitane carpacann bacisi bu laflari bi koseye not et allahin emri deyipte yolunu bi sasiran bunu istemeye gelsin fokk baligi gibi actigi o agziyla bak nasi yapişacak sende gunu gelince iade edersin bu laflari ulaa madem koca parasi yenmiyo evli abi parasi niye yiyon o onlarin rizki nasibi degilmi otlakcilar cekilsenize kenara yok anam yok devlet bunlara bi el atsin şu anacilar babacilar eşle aile arasına denge kuramayanlara evlenme yasagi gelsin anasinin dibinde yaşasin el kizininda gunahina girmesinler 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Koca parası diye küçümseyenlerin emin ol ya da yedirecek bir kocaları yok ya da yedirene kadar gözlerinden cıkaran bır kocaları var: D yani yememeyi tercih etmekten baska sansları kalmıyor ;) Allah herkese ben sizin için çalışıyorum siz yemiyeceksiniz de kim yiyecek diyecek eş nasip etsin ;)

İlgili sorular

+1 oy
47 cevap 1,268 göst.
13 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (120 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,369 cevap

34,881 kullanıcı

...