0 oy
93 göst.
Diğer kategorisinde (3,419 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar adetim bugün 9 gün gecikti evde test yaptım cikmadi kan verdim çıkmadı acaba dış gebelik olma ihtimali varmıdır varsa nasıl müdahale ediliyor çok korkuyorum 

Ben vajinismus hastasıydim eşime karsi bu durumu yendim ama doktora vs dokundursmiyom dış gebelik varsa beni uyuturlarmi almak için 

6 Cevaplar

0 oy
(1,015 puan) tarafından
Birincisi eğer çok istiyorsan bekliyorsan gebelik o yüzden de stresten dolayı gecikmiş olabilirsin. Yakın zamanda ağrı kesici antibiyotik vs ilaç kullandıysan da kesilmiş olabilir. Hemen dış gebeliğe yönelme 
(3,419 puan) tarafından
Cocuk düşünmedik geri çekilme oluyordu ilaç vs de kullanmadım hiç normalde düzensizdir adetim ama bu kadar hiç olmamıştı ve bende hamile gibi belirtiler var midem bulanıyor bazen uyku vs dış gebelikte hiç aklıma gelmemişti bugün arkadaş dedi doktora git die dış gebelik olabilirsin dedi korktum
(1,015 puan) tarafından
9 gün gecikmiş dış gebelik de olsa kanda çıkardı
(3,419 puan) tarafından
Saol canm içim rahatladı
-Reklam-
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Bu dış genelik belirtisi değil ki
(3,419 puan) tarafından
Evet baktım belirtilerine bende hiçbiri yok ama hamilelik belirtileri hepsi var anlamadım bende
(1,311 puan) tarafından
Kan testi ver canım. Kart testler güvenilir olmayabiliyor. Belki geç döllenme olmuştur anca yükseliyordu beta. Yada psikolojiktir. Ben çocuk isterken her ay kendimi hamile hissederdim. Dış gebelik olabilmesi için pozitif çıkması ama bebeğin gozukmemesi lazım. Bunu da sen bilemezsin teşhisi doktor koyar zaten kan sonuçlarına göre.
(3,419 puan) tarafından
Kan verdim çıkmadı doktora gitmedim kendim baktım sonuca :))) yüksek değildi bebek yok eşimle birliktelik 5 i-19 arası oldu başka olmadı hamile vs olsaydım çoktan çıkması lazımdı die düşünüyorum cikmadi
(1,311 puan) tarafından
Canım kanda cikmadiysa gebelik yoktur. Dış gebelikte kanda çıkar sadece düzensiz artış olur ve kese gözükmez
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Dış gebelikte kanda çıkıyor. Beta HCG de dalgalı artıyor. Kese gorulecek değere geldiginde kese görülmüyorsa dış gebelik oluyor. Sizin öyle birseyiniz yoktur kanda cikmadiysa. Zaten kürtajla falan da alınmıyor dış gebelikte iğne yapıp düşürüyorlar. Rahmin dışında olduğu için zaten kese kürtaj olmuyor malesef
(3,419 puan) tarafından
Ayy oledir umarım valla korktum alttan müdahale vs olcak die
0 oy
(338 puan) tarafından
dis gebelikte kandada testtede cikiyor
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Testlerde cikmiyorsa dis gebelik olma ihtimali yok kuzum.aderin gecikmis adet sokturucu falan yazsinlar olursun.dis gebelikde hormon yukselir testlerde cikar fakat hormon seviyyesi 3000lerde olmasina ragmen ultrasonda gorulmez bu zaman dis gebelik teshisi konuluyor.yani korkma oyle bi sey yoktur
(3,419 puan) tarafından
Pazartesi doktora gidecem bide ultrasyonla baksın ondan sonra adet söktürücü alcam
0 oy
(332 puan) tarafından
Dış gebelik bile olsa testde cikar sadece ultrasonda gorulmez. Böyle şeyler düşünme

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 112 göst.
0 oy
4 cevap 119 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
5 Ekim 2022 Aile kategorisinde kalici (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 264 göst.
4 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu