0 oy
251 göst.
Aile kategorisinde (367 puan) tarafından
Kizimim bir ay sonra dogum gunu var. Ben sehir disinda yasiyorum kaynanam ve annemler ayni sehirde ayni mahallaedeler. Bizde ailemiz orda diye ordan bi mekan tuttuk dogum gununu yapalim dedik.organizasyaon vs ayarladim ama ikramlik olarakta annelerden rica ettim kek borek vs. Annem boregi sarmayi kaynanan yapsin dedi kaynanamda dedi ki annenin bos oldgu bi zaman birlikte saralim. Tamam dedim baktkm annem o sarsin nolcak bnde kendi islerimi yapayim filan dedi. Yani arada biraktilar bni. Neyse ayarladik filan annem kurabiye mercimek koftsi vs yapacak. Dedim siz yapin bn sizin eksiklerinizi gelince alicam esimde dedi iki tarafada 350ser lira verelim. Kaynanam olurmu oyle sey almam filan dedi annem hic bsey demedi. Torun bu yani illa bizim bisryler vermemizmi gerekir bir iki masraf yapsalar nolur

13 Cevaplar

+1 oy
(1,313 puan) tarafından
Kaynanan gayet mantıklı şeyler demiş sorun annende
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kaynanan annenden daha iyimser gibi . Annen sadece kendini düşünen birine benziyor 
0 oy
(732 puan) tarafından
Ya bilmiyrm ama bu doğu ve günü şeyi bir tek bana saçma gelmiyordur inşallah. Oğlum 1 yaşına girdi annemgilde kaynanamı da aldım orda kutladım başka da kimseye demedik ve bende zaten evimde yapmam, mekan desen saçma geliyor o kadar insan eğlenecek diye şey yapamam oğluma 2 yaşında çekim yaptırcam ben ve babası oğlum üçümüz kutlamayı düşünüyorm evde yada cafede başka kimseye gerek yok 
(732 puan) tarafından
Yada şey yapabilirsin canm 350 350 ona vereceğinize birisine yaptırn yada hadr alın
0 oy
(2,791 puan) tarafından
Kaynanan doğru demiş canım beraber sarsalar ne olcak bi akşam sarsınlar madem gündüz ev işi yapıyomuş annen parada Torunu canım o kadar masraf çıkmz ki almasınlar 
(367 puan) tarafından
Bnde kurabiyeyi salatayi vs yaapayim dedi guya
(2,791 puan) tarafından
Canım yapsın kurabiye pişene kadar salatayı yapar kalkıp evi dib bucak temizlicek değil onun evindede olmıcak doğum günü
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Benim kaynanam da almaz ama annem hayır demez. Anneme bişey aldırmam benden istemesin yeter. Onun kartından bişey alacak olsam borçla alırım.
0 oy
tarafından
Kimseden hiç bir şey yapın diye isteme. Maddi durumun varsa parayla başkasına yaptır. Konu açılırsa da yüzlerine söylersin. Torununuz için bir şey istedim kırk dağdan kar yagdirdiniz, bir daha sizden hicbir şey istemicem sizde benden istemeyin de kırıldığını anlarlar.
0 oy
tarafından
Kaynanan çok mantıklı davranmış annende kaçacak yer aramış 
0 oy
(567 puan) tarafından
Kaynanadan bekleneni annen yapmis kuzu ne var yardim etse kadi  ne guzel yol gostermis sende sarma ikram etmeyiver madem zorlanacaklarsa sarmada baska bjsey yapiverirsin hatta kendin bile yaparsin ayni durum benimde oldu memleketde cafede yapacaktok kendim 1 gun onceden 10 cesit yaptim kimseden bisey beklemedim de soylemedimde halalari teyzeri yengleri coktu ama kimseye minnet etmedim 
(367 puan) tarafından
Hamileyim canim yaparum bide kizimda durmuyor
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Annenin yptugi garip bizimkiler torununa okur ya canı i verir paeane ki 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani senin çocuğun doğum günü yapıyorsun diye niye onlara iş paylaşımı yapıyorsun ki benimkide şubatta geçen sene herşeyi kendim hazırladım bu senede öyle olacak kendileri biley yapıp getirirse ne ala kaynananda tek yapabilir illa annenle yapmak istemesi ben niye tek yapıyorum kafasında eşinin dediğide para konusu ince düşünmüş ben onlara verene kadar dışardan alır koyardım msama annende tuhaf biraz kusura bakma
0 oy
(625 puan) tarafından
Ne güzel kaynanan varmış. Değerini bil. 
0 oy
tarafından
Annen arayi bozmus hefes li degilse gelmsn 
0 oy
tarafından
Evde kurbye binbir cesit yapan sayflar var sizn sehrnzde de vardr onara yaptrn 700 tlye yapılır güzl şeyler yada siz yapın 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 119 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 370 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 172 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 229 göst.
5 Temmuz 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aleynaa (116 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...