0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Neden yani neden? Her boşanma aşamasında olan adam böyle  mi yapar ? Böyle merhametsiz mi? 8aydir çocuklarımın her ihtiyacını babamlar alıyor. Tamam beni geçtim zaten boşanacağız  ama çocukların ihtiyacını insan neden karşılamaz bunun cevabını  bir türlü bulamıyorum. Iki kizim var birisi 2yasinda digeri 10aylik. Rabbim sen herşeyden haberdarsin...

(Henüz boşanma nafaka vs davalari olmadi) sadece merak ediyorum bir insan neden bunu yapar? 15gunde bir almaya geliyor ama asla hicbir konuda destek olmuyor

12 Cevaplar

0 oy
(1,140 puan) tarafından
Kafasında ne var bilemeyiz bazısı vicdansizligindan bazısı sırf eşi surundurmek için yapıyor.davalar niye görülmedi boşanma davası açtın mi duruşma günü belli mi.normalde çok uzamaz genelde hakim tedbir nafakası da bağlar geçici velayetten sonra 
tarafından
Onlar da karsi dava açtığı için cok uzadi daha hicbir davanın günü belli değil cok can sıkıcı..
(1,140 puan) tarafından
Bu konuda konunlar çok yetersiz.benim annem babamla evli iken boşanma davası bile yokken çocuklara bakmıyor diye mahkemeye başvurup nafaka almıştı bize.ama ne kadar sürmüştü hatırlamıyorum da sizin şu dava kadar sürmez sanjrjm.
O şekilde başvur istersen.bağlıyorlar öyle de
-Reklam-
0 oy
(914 puan) tarafından
 ve ihtiyaçları var de iste
tarafından
Asla istemem. Evdeki eşyalarım icin aradık  istedik hicbirsey vermediler. Çocuklarımın bir sürü kıyafeti küçüldü. Kizlarin emziğini dahi vermediler
(914 puan) tarafından
O zaman çocukları almaya geliyorsa gösterme. Ağlamayan bebeğe meme vermezler hesabı. Çocukları göstermiyon değince o zaman ihtiyaçlarıni al dersin
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Güya seni cezalandırıyor işte cocuklarin ihtiyacını karşılamayarak 
tarafından
Iyi de benlik birşey yokki isin ucunda çocuklar var bu nasıl bir akilsizliktir. Insanlar evlatları için ne fedakarliklar yapıyor kaldi ki ben bu süreçte kendime hiçbirşey almadim hep babamın kiyafetlerini giydim onlara herseyin en iyisini almak icin ki oylede yaptim cok şükür bin şükür elhamdülillah
0 oy
tarafından
Ne diyeyim canım sonra da bişey olsa yok ben babasıyım diye ahkam keser. Mahkemede mutlaka bunu söyle. Rabbim hakkında hayırlı olanı versin
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Baba degil iste musvettesi benim arkadasimda yeni bosandi oda ayni senin gibi canim hic bi hayri olmadi halada olmuyo allah vicdan versin sanki baska yerden geldi bunun kanindan canindan degil o taraftan kimseyle gorusmuyormusun canim anasi danasi ben olsam agzima geleni sayardim mecbur o cocuklara bakmaya napmaya calisiyo derdim  mahkemedede soyle bunlari allah ailenden razi olsun ..
tarafından
Zaten bu akli ailesi veriyor. Annesinin zaten isine geliyor.  O taraftan kimseyle görüşmüyorum ama çocuklarımın hakkını onlara helal etmiyorum. O kadar varlik içinde bunu yaptılar ya yukarda allah var. Rabbim anamdan babamdan razi olsun. Iki cihanda da onları sevindirsin
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Allah önce merhamet versın cok sukur ki öyle değil bende boşanma aşamasındayim ikiletmedi bıle ne kadr istiyorsan o kadr nafaka iste kızımada sanada verırım bakarım dedi
tarafından
Bende hep öyle duyuyorum ki zaten çocuklar için insan zaten benim talebimde. Ama ne bileyim ve bu insanin maddi olarak hicbir sıkıntısı yok
(2,705 puan) tarafından
Yani senin burnunu sürtüyor olabılır yada gercek yüzğnü ortaya koydu bılrmem boşanırken bunları muhakkak delılle kı ılerde zorlanma
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Allah bildigi gibi yapsın..

Yatıli kaliyolarmi 
tarafından
Amin insallah.
Yatılı kalamazlar çünkü  birisi 2yasinda digeri 10aylik saatli gidiyirlar
0 oy
tarafından
Canım nafaka için dava görülmesine gerek yok ki avukatın yok mu senin eyer dava açıldıysa avukatın hakimden nafaka talep edebilir ve genelde halimde onaylar çünkü çocuğuna bakmak zorunda 
tarafından
Ya ne bileyim canim kac kere dedim avukatim da işi hep davaya bırakiyor 8aydir durum böyle aslinda avukatimda yaşadığım sıkıntıyı biliyor ama o sey demisti bana bu süreçte yani dava açıldıktan sonra dava gorulune kadar ki gecen sürenin nafasini da verecek demisti benim avukatımda davanin bu kadar uzun süreceğini bilemedi bence
0 oy
(434 puan) tarafından
Avukatınız varmı dava açılınca nafaka bağlanıyor diye biliyorum 
0 oy
tarafından
erkekler kadini cocuguyla delirtmeye calisiyor ayrilik evresinde o yuzden cnm.. yanii ben para vermezsem sen bisi yapamazsin demeye getiriyor
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Ablamın eşi dava hala devam ediyor ama 2 senedir zırnık vermeyi geçtim telefon bile etmiyor çocuklarına. Vizdansız sevgisiz insanlae işte 
0 oy
(25 puan) tarafından
Ah o anneler yok mu kesin annesi diyodur onda da akıl yok ki kendi cocugunu düşünmüyo annesiyle geldiğinde barısmaya elini kolunu sallayarak gelmişlerdi lan bu senin torunun yani bi çikolatada mı alamazsın sende acık acık de bi almaya geldiğinde avmye gidin kıyafet al cocuklara bez felan de niye demiyorsun ki onunda cocugu baban alır tamam ama o napıyo parayı yani sen kendine nafaka istemedin mi canım benimki 1 ayda belli oldu dava açıldıktan sonra benimde karsı tarafta dava actı ama hakim verdi onayladı 600 lira yetmiyo bile onunda cok lafını yapmıstı cocuk bu ne lazım olmaz ki herşey pahalı bez yiyecek bide hasta olsa bi dünya ilaç parası offf valla benide uyku tutmadı nasıl diyorum ya kendi kanları ama gram yürekte sevgi yok bu nasıl olur diyorum bi arkadasımı kırdıgımı hissetsem gece uyuyamam ararım yazarım aynı yastıga baş koyduk düşman olduk Allah yardımcın olsun canım bildir herseyi mahkemeye kanıtla ses görüntü kaydet cocuklarına bişey al yardımvı ol de ne dicek ne yapıcak cek ver hakime 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 107 göst.
0 oy
6 cevap 384 göst.
18 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde HiranuR644 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 205 göst.
18 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde HiranuR644 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 174 göst.
22 Mart 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde sebnem77 (1,010 puan) tarafından soruldu

380,233 soru

11,383,903 cevap

34,883 kullanıcı

...