0 oy
349 göst.
Diğer kategorisinde (782 puan) tarafından
Bana kaç aydır borcu var eşimin yigeninin aramız bir zamnalr çok iyiydi kendini zora sokma taksitle ode her ay dedim öyle yapıyordu sonra birden bire hiç aramamaya görüşmeye başladık haliyle parayida ödemedi bende yazdım dayın sorun yapıyor hiç değilse taksitle ode dedim oda sinirlendi hepsini yatiricam merak etme maaş alınca dedi 31 inde maaş alıyorum dedi ayın 7 su olmuş hala kapatacak 2500 yani çok da büyük bi para değil 1 sene olmuş dayım zaten dayı olsa o parayı kendi kapatır falan dedi bende adam nasıl ödesin hem yeni ev aldık araba aldık daha tasinicaz birsuru masraf var ay sonu elimize 500 kalsa seviniyoruz çok param olsada istemesem keşke dedim şimdi napiyim tekrar yazıyım mi valla ben istemeye utanıyorum oda her seferinde bana soylettiriyo 

8 Cevaplar

+3 oy
(2,223 puan) tarafından
Borcu dayın mı aldı dayın ödeyecek de benim paramı hemen vereceksin benim ihtiyacım var şu an ödemem gereken bir borcum var senin gibi değilim söz verdim onu ödemek zorundayım senden gelecek paraya göre ayarladım bu şekilde yapamazsın sözünün eri ol söz namustur o parayı hemen bana yatır diyeceksin net olacaksın ne öyle taksit öde falan para kolay mı kazanılıyor 2500 lira diyorsun az para değil 1 liran olması otobüse bindirmiyorlar adami
(782 puan) tarafından
Ben aslında gaddar biri değilim adam olsaydı belki de almazdım bile ama ne kötü gunumde arıyor ne hal hatır soruyor benimde zoruma gitti yani çocuğum ameliyat oalcak normalde çok duşkundu oğluma hergun arar sorar fotoğraf isterdi şimdi asla atamiyo bende yazdım istedim zaten kendimi enayi gibi hisettirdi bana işi bitene kadarmış ev alıyoruz diye eşim ablasindan 10 bin aldı ama 1 hafta içinde geri verdik onda bile kaynanama demiş görümcem işte ihtiyacımız var emekli olucam para lazım diye 3 gün beklemediler onuda duyunca mağdem onlar istiyorlar ben niye bekliyorum dedim insanalra iyilik yaramıyor gerçekten parasinda bile değilim kalbim çok kirildi
(2,223 puan) tarafından
Valla arkadaşım bu ekonomide parasında olsan bile kimse bir şey diyemez. Haklısın belki vefalı davranıp yenge biliyorum borcluyum sana ama şu sıralar sıkısigim idare et deseydi. Zaten ne geliyorsa insanın başına hep iyi niyetinden geliyor
(6,441 puan) tarafından
Gaddarlıkla ne alakası var anlamadım borç almış başta borç demeseydi sende haybeye verseydin yada
(782 puan) tarafından
Gaddar derken bu şekilde istemezdim ben ona hep dedim yatiramiycaksan şöyle bende ona göre ayarlarım kendimi diyodum ama bu iyice bana duşman gibi oldu oyuzden bende bu saaten sonra acımam bı üstte arkadaşın dediği gibi yenge sıkışığım yatitamiycam gibi mahcupluk gösterse bende haline acir almazdim ama o sanki benim ona borcum var gibi danrandi haketti yani
-Reklam-
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Sorun senin istemende zaten.  Esin desin.   Ne demek borcu dayim kapatir.  Dayisi onun icin mi calisiyor. Defolsun gitsin ya ara tabi. Bu zaman da azi cogu mu var
(782 puan) tarafından
Valla beni sinir ediyor eşim isterse bu sefer iyi olmaz oda bana diyor işte ben istersem kötü olacak diye
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Dayısı senin kocan ve kocan mi kapatacak borcu:) ne ilginç insanlar ya hem borçlu hem güçlü 
(782 puan) tarafından
Evet gorumcemin kızı
Dayilarini ne kandilde ne bayramda ararlar sonrada dayılık beklerler işte
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Sen karışma eşin arasın istesin onun dayısı sonuçta 
(782 puan) tarafından
Öyle ama parayı ben verdim oyuzden eşim arayıp istemez ama lafını söyler o raddeye gelsin istemiyorum mesaj attım hemn anladı zaten
(4,859 puan) tarafından
İnşallah alırsınız paranızı heleki bu zor zamanda o para bile ilaç gibi geliyor
0 oy
(7,170 puan) tarafından
Eşin söylesin sen karışma bence kötü olan sen olursun 
(782 puan) tarafından
İstedim ben verdim eşim istemez
İstersede iyi olmaz
0 oy
(406 puan) tarafından
Ara iste bu zamanda insanlara iyilik yaramıyor bosver 
(782 puan) tarafından
İstedim zaten aynen öyle nankör muş ona yaptığım hirbir iyiliği haketmiyor işi bitene kadar herkes
0 oy
(13,284 puan) tarafından
En nefret ettiğim şey kendi paramın dilencisi olmak bir buçuk yıl sonunda aldığım bir 500 TL'lik borçtan sonra gerçek bir hayat dersi oldu bana artık kimseye borç vermem verdiğimi de geri isterim 
(782 puan) tarafından
Al benden de o kadsr vala isterken utanıyorum ya birdaha kimseye vermem büyük konuşmayimda
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Ee bu yeğen değil bildiğin yüzsüzmüş
(782 puan) tarafından
Aynen öyle valla sayısını dayı yerine koymazlar dayılık beklerler az bile yapıyor eşim hep derdi bana onlar çok menfatçi dir guven olmaz diye onuda zamanında bekarken hep almışlar vermemişler para

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 457 göst.
5 Mart 2023 Aile kategorisinde SymtFD (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 402 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 303 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,450 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 356 göst.