0 oy
587 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Annem 46 yaşında yıllardır gezmek bilmez idare edeyim der sonra da halinden yakınır ne gezmem var ne giymem var yerine göre tamam her şeyin fazlası israf ama çok abartıyor 

4 senedir evliyim ayda bir 3. 4 parça üst alırım haftada 1 de dışarı çıkarız eşimle çok şükür evimiz var durumumuz iyi biraz birikimde her ay köşeye atarız buraya kadar iyi annem eve gelir kıyafetlerimi karıştırır yinemi aldın nerede giyeceksin ne yapacaksın bir tane al yeter senede iki üç parça al diyor ama sürekli diyor ben gittiğimde bize geldiğinde canıma tak etti dedim ki hani evlenince karışmayacaktın eşim al diyor kendine bak diyor zaten birikim yapiyoruz ne yani senin gibimi olayım dedim 

Yok yine aynı para harcama ilerde insanın başına ne gelir belli değil diyor e diyorum çok şükür birikim var yok milletin evi kaç tane arabası var altını çok ee napim diyorum milletten banane 

Annem düzgün bir üst yok gezmek yok 4 senedir 3 kez eşimle biz yemeğe götürdük asla kendisi çıkmaz ama altın işi alır kendine onun için elinde bilezik arkasında para olsun varsın hayat boş geçsin 

20 Cevaplar

0 oy
(7,043 puan) tarafından
Var yemez napcak mezara mi goturcek 
(1,140 puan) tarafından
Ne kadar nahoş bir yorum.belki kadının travması var belki karakteri öyle tutumlu bir kadın.millet yemeye ekmek bulamıyor
tarafından
Azcık üslup bilin ya.
-Reklam-
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Zamanında cok mu yokluk cektı annen
tarafından
Yok hep orta halliydi son zamanlar bana takmış durumda
0 oy
(810 puan) tarafından
Bunun altinda mutlaka travmatik bir olay var 
0 oy
(1,386 puan) tarafından

Mezara mı götürecek 

Kefenin cebi yok be teyzecim 
tarafından
İnsan birazda hayatını yaşamalı
(1,386 puan) tarafından
3 günlük dünya onda da birikim şu bu tamam yaparsın da bu kadarı da çok abartı. Annen de geçmişteki aşırı yoksul insanların düşüncesinde
0 oy
tarafından
Ablam olacak zilliyi gördüm resmen okurken 
(2,835 puan) tarafından
Hahshaah kız ablana niye zilli diyon  Allah seni napmasinn skskskkdkd
tarafından
Bakma isminin abla olduğunda tam bir şeytan vala zili yine iyi  sebebi de çok vala
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hastalık gibi yani,ne yapsan bunu bırakmaz canım
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Zamanında hayattan soğumuş kadın 
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Eski insanların bir kısmı böyle yokluk gören insan yine yokluk görmekten korktuğu icin biriktirir. Annemde oyledir ama zamanında cok zor günler geçirdik.  

Olsun annedir tamam anne de yine yapacağını yap.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Elli evinde olsa birinde oturacaksın dünya malı dünyada kalır ben yemiyorum ee sende yeme olmaz ve annenin karışması hiç hoş değil bende ayakkabı aldım annem babam vardı annem hemen kaç çift var altın al koy kenara ilerni düşün evladını düşün falan konuşuyor devamlı bi bağırdım babamın yanında yeter dedim siz bize ne bıraktınız bu kafayı kendinizde kullansaydınız evlerimiz arabalarımız olsaydı dedim cidden saçma buluyorum yemedikten gezmedikten sonra para biriktirmişim ne anlamı var
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Annen hep yarınını düşünmekten bugünunu yasayamamis elbet yarınlarını düşünmesi iyi bisey ama fazlası zarar insan niye yaşar ki Bi gezemeyecekse giyinemeyecekse
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Yani mutlaka çocukluğunda ya da bir zaman yokluk çekmiş ya da karakteri öyle olabilir.

He sana karışması ayrı ama bu kötü birşey değil ki.her ay 3 4 parça kıyafet almak bana da israf geliyor mesela.he eşinle çık gez çok güzel o ayrı.
0 oy
(178 puan) tarafından
Benim annem de aynı ama ben kendime elbise almıyorum gezmiyorum bogaza gidiyo bana para çok harcama diyo şaka gibi bebeğe elbise alcam alma diyo 
0 oy
(119,345 puan) tarafından
bende biriktirirdim bi zamanlar hele şu saatten snr kurus biriktirmem hamd olsun dunyaligimiz var kefeninde cebi yok degmez
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Eskiler oyleler bizim de idare etmemizi bekliyorlar aynı kaynanamlar böyle her şeye karışırlar kendileri ne harcar ne yerler
0 oy
(15,239 puan) tarafından
O da kendince haklıdır. Ama ben kararında harcmayi aynı zamanda birikim yapmayı tercih ederim. Annen de haklı sen de haklısın. Herkes bildiği gibi yaşasın . Annen karismasin. Kimseye boşver. Bı de eski insanlarin çoğu parayı harcamayı bilmiyor. Kiyamiyor. Benim annem de kıyafet aldığımda soylenir durur. Ben hiç tinlamam. 
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Benim annemde bı benzeri cnm kıyafet alırım rezil eder bunu mu giydin saçma sapan alma bide ara yok dersin herşey pahalı napalim der bende çalışıyorum okadar vardiyaliym bsey alsam susmaz senn anne gibi karışır alacağım kolye ye kadar 
(7,197 puan) tarafından
Paylaşım sana aittir diye açmıştım kız :)
(2,368 puan) tarafından
Nasil
0 oy
(17 puan) tarafından
Kiz senin yine kendi annen benim kaynanam bu ve bundan daha beter gelirimiz giderimiz aldığımız verdiğimiz gezdiğimiz yediğimiz herseyin hesabını sorar bi de üstüne sizden bisey olmaz siz cahilsiniz hep borçla kalacaksınız der. Biz bisey demeye çalışsak ben anneyim bana cevap veremezsiniz der kalkar gider. Bi de bunun bi üst leveli olarak ben sizi düşünmekten başka ne diyorum ki diyip ağlar 
0 oy
(7,958 puan) tarafından

Benim annemde bana takmış sürekli sürekli birikim yapın diyo yoksa kiracı kalırsınız diyo diyorum maaş 6 bin ne birikimi anlamıyor 2 de çocuk var yemin ederim bazen beni hayattan sogutuyo annem benim evim yok diye böyle diyo senin gibi olsaydım asla demezdi annem cömerttir aslinda ama bana takmış ztn maaş 8500 alır artık eşim annem iyice beynimi yer:(

0 oy
tarafından
Ben de annenize benziyorum inşallah ilerde öyle olmam :)) birikim yapmayı çok seviyorum kıyafete para vermektense kenara atarım daha iyi diyorum. Annem de tam tersi kokoş son 100 lirası kalsa gidip kendine bi şey alır.. 

Neyse benim annem de genç durumumuz tam tersi olsa da en nefret ettiğim şey annemin her şeye karışması sorması yorum yapması. Kaynanam asla yapmaz. Evliliğimin ilk zamanları baktım eşim rahatsız olmaya başladı tepkimi koydum anneme. Atıyorum muhabbet arasında battaniye alacağım diyorum çat alıp getiriyor ertesi gün. Ne var ne güzel dersiniz belki ama birincisi biz paraya muhtaç değiliz ikincisi benim değil onun seçtiği beğendiği şeyi kullanmak zorunda kalıyorum ve zevklerimiz çok farklı. Ben de çemkiriyorum karışma diye artık hatta yakın oturmamıza rağmen haftalarca konusmadığımız oluyor fakat hiç düzelmiyor. Çok kötü ya herkes kaynanasından çeker ben annemden çekiyorum sadece bu değil yani bi sürü şeyi var maalesef 
tarafından
Diyeceğim o ki dolabınıza falan karışmasın ne münasebet ben artık kesinlikle karıştırtmıyorum çok sinir bozucu bence
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Yarın ölsem o birikim benimle gelmeyecek kefenin cebi mi var ? Bende bileziklerimi verdiğimde kayınvalidem falan ne gerek vardı şöyle böyle bende dedim bikezik beni bir yerden başka yere goturcekse haklısınız ... Hayatı yaşamayı bilmeyen insanlar maalesef büyüklerimiz yokluk gördüğü için hala birikim derdindeler...

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 159 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tanszuuu (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 174 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (755 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 284 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 384 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu

380,266 soru

11,385,110 cevap

34,884 kullanıcı

...