0 oy
215 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
3 yaşındaki oğlum telefon ile yemek yiyor sadece.

Üstelik ben yediriyorum suyunu bile kendi içmez telefon olmadan kesinlikle hiç bir şey yemiyor bunu nasıl engelleyebilirim var mı önerileriz 

11 Cevaplar

0 oy
(643 puan) tarafından
Doktorlar bu duruma kesinlikle karşı hatta doktorum şey demişti birak ac kalsin aciktigini hissedene kadar verme acıkınca telefonsuz tabletsiz yedirmeye çalış demişti 
-Reklam-
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Canım telefon TV tablet hepsini bir anda kes bence azaltarak da olmuyor çünkü. Büyüdüğü için açlığı net anlatır illa ki acıkacak acıkınca da yiyecek başka türlü olmaz 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
16 aylik oğlum bir iki acdim telden bakdim heo yerken onu istiyor dedim olmaz bozuk açılmıyor unutturdum cok şükür suan olandan yiyor ama 1 2 izlemede hemen alisiyolar senin büyük aslinda bozuldu de veya sabah uyaninca sakla telefonu kahvalti da isterse beraber bakalim nerde diye bulamadik de yemekden snr yine bakalim de kendin de eline almicaksin unutana kadar gizli sakli alican eline canım
0 oy
(5,332 puan) tarafından
Valla hiç yemek yemedigi zamanlar bile telefonla.yedirmeye çalışmadım. Verme zaten acıkınca mecbur yiyecek bu akşama kadarda sürse 

Birde büyümüş artık kendisi yesin. Oğlum 3 buçuk yaşında bu güne kadar biz yedirirdik baktım koca çocuk olmuş kaç gündür artık veriyorum eline kaşığını kendin ye diyorum 
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Üç yaşında baya da büyük kendi acikinca bunu belirtir bağımlılık haline gelmiş sanırım 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Telefona alıştırmak büyük sıkıntı. Verme aç kalsın mecbur yiyecek. Bir de laftan anlayacak yaşta, anlat güzelce İnternet bitti yok de, çok zararlı gözün bozulur dene bileyim duruma göre işte.

Ayrıca niye şimdiye kadar sen yedirdin ki eli kolu tuttukça sorumluluk vermek lazım canım. Döke saça öğrenir. Ben hep eline verdim. Şuan biri 3.5 biri 2 yaşında. Otururlar kolları sıvarlar. Büyük hiç dökmeden, küçük döke saça yer, en son ben takviye yaparım küçüğe öyle doyar kalkarlar. 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Telefonu alacaksın. önüne yemek koy bu yemek bitecek dersin isterse akşama kadar yemek masada dursun ama kaldırma. Çocuk telefondan aclik nedir hissetmez. Büyümüş kendi yemesi lazım artık. Sürpriz sevdiği kek kurabiye vaadedersin. Yerse yaparsin
0 oy
(7,745 puan) tarafından
Nasıl alıştırılırsa öyle gidiyor maalesef. Kayınvalidem de ben yokken hep öyle yapıyor, birkaç kere denk geldim, uyardım sırf bu yüzden. Dikkat etmek gerek. Sen de direkt verme. Şarjı bitmiş de. Bir iki gün ağlar, bağırır bunun için. Sonra unutur. Sohbet etmeye çalış sürekli yemek yerken. Masalla filan. Belki o şekilde ilgisini çekersin
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Ayy bnm oğlum hiç telefonu sewmezhicde vermem eline yaa
0 oy
(1,042 puan) tarafından
16 aylık oğlum telefon olmadan mama sandalyesine bile oturmuyodu 1 sene boyunca aşırı izledi biz pat diye kestik bir ay oldu hiç çizgi film izlemedi yemeği kendi ne kadar yerse o kadar yiyor eskiden pırasa yerdi sımdı yemiyor çünkü beyın uyusuk agız çalışıyordu artık yıyecegın tadını kendı alıyo
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Benim oglanda 3 yaşında çok zor yemek yiyen bı çocuktu bende o yüzden telefonda çizgi film izletmek zorunda kalıyorum oyunlarda oynatsam yediremedim cunki sonrasinda telefonu bıraktık sadece TV karsisindan izledik öyle yemek yedirdim cunki telefondan bı zaman sonrakendi değiştirmeye başladı ve saçma sapan şeylere girmeye başladı eline vermiyorum şuanda versem bırakmıyor zaten konuşamıyor çocuğum kimseyefe verdirtmiyorum telefon ara ara TV karsisinda veya mutfakta yiyoruz mutfakta iki haftadır kardeşiyle hadi bakalım önce kim çorbasını bitircek diye yarışma düzenledim:D oğlumda ben kazancam kardeşim kazabmayacak diye löp löp goturuyo valla hem kendiside yemek yemeğe alışmış oluyor oka gidince mecbur yiycek zorlanmasına istemiyorjm o yüzden yarışma yapıyoruz ilk zamanlar telefonsuz yedirirken oyuncak falan verdim arabaları çok sever mutfaktayken öyle öyle alıştı telefonu vermedigim zamanlar çok ağladı ama sonuç başarılı 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 130 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 164 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Panikanne (411 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 57 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nrglksoglu (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
29 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aynur236 (14 puan) tarafından soruldu

380,273 soru

11,385,558 cevap

34,885 kullanıcı