+1 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Haftalar öncesinden ayarlanmış bir buluşmaydı dün oğlumun burnu tıkalıydı bugünse akmaya başlamış arkadaşımın oğlumla yaşıt kızı var 27 aylık ne yapacağım şimdi arkadaşıma dün demiştim grip gibi değilse bişey olmaz diye ama şimdi akmaya başlamış 

Arkadaşıma demiştim zaten kizlar yukarda da yazdım biraz anlaşılmamış sanırım üstelik oğlumu götürmeyecektim eşim bakacaktı vazgeçtim ne olur olmaz diye vebale girmeye gerek yok bende istemem hasta birini evimde 

22 Cevaplar

+3 oy
(6,252 puan) tarafından
Söyle arkadaşına grip olduğunu oğlun iyileşsin öyle gidersin simdi ki salgın çok fena başka çocuğa da bulaşmasın geçmiş olsun size de
-Reklam-
+2 oy
(671 puan) tarafından
Çocuğun hastaysa ne işin var misafirlikte 
0 oy
tarafından
Ara söyle arkadaşına çok hasta de erteleyin yazık öbür çocuğa da bulaşmasın hem hasta çocukla gidince sende rahat edemezsin 
0 oy
(10,074 puan) tarafından
Ara soyle hasta diye. Bende hasta birinin evime gelmesini istemiyorum valla ki sende istemezsin bunu. Cunku cocuklar cok hasir nesir oluyorlar ve hemen kapiyolar. Ben suan kimseyle gorusmuyorum bu yuzden hastaysaniz gelmeyin ugrasamam diyorum valla. Sukur daha birseyimiz olmadi
(2,693 puan) tarafından
Ama hasta değil işe de gidiyor yani adamda geçmedi öksürük aylardır bı bitip bı başlıyor eve kapanması lazım bu şekilde düşünürsem:d
Artık sinirlerim bozuluyor ya sebebi bulamıyoruz da yani yanımda sürekli oksurunce ben oksuruyorum sanki.. buranın havası gelmedi eşime
(10,074 puan) tarafından
Yok onunki artik bulasiciligini kaybetmistir canim. Sadece oksurukse sikinti olmaz sanirim.
(2,693 puan) tarafından
Okadar rahatsız edici ki valla artık ama bilmiyorum
(10,074 puan) tarafından
Soyleyin o zaman bence gideceginiz yere :)
(2,693 puan) tarafından
Yok ya arkadaşları zaten biliyor görüşüyorlar:) kadınlara da gidince söylerim döneriz olmassa:))
0 oy
(48,731 puan) tarafından
goturme cocugu yada hic gitmeyin riske atmayin
0 oy
(877 puan) tarafından
Gitcegin yerdeki çocuk hasta olsa senin çocuğun hasta olmasa goturur muydun?
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende  istemiyorum yada çocuk io olunca davet ediyorum çünkü hastalaniyo
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Gitme canım soyle arkadaşına oğlum grip oldu diye 
0 oy
(1,317 puan) tarafından
Ben böyle durumlarda gitmem karşıdakinin çocuğu hasta oluncada gelsin istemem. Hele bu kış çok zor atlatıyor çocuklar. Açıklama yaparsan onlar da istemez zaten. Sen söyle annesi aman bişey olmaz derse gidersin. 
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Bence gitmemelisin .
0 oy
tarafından
gitme bence benim hoşuma gitmez hasta bi cocugun evime gelmesi arkadaşim gelecem dedi gel dedim cocgu salla sümük gripti sonra ogluma gecti 2 hafta ugrastim iyilestirmeye
0 oy
(5,388 puan) tarafından
Benimde yeğenlerim hasta günlerdir annemlere gitmiyorum çocuklarıma bulaşacak diye

Bence gitme sende. Çok kötü Bi salgın çocuklar perişan oluyor

Oğlum her gün ağlıyor gidelim diye ama iyileşmeden gidemem
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım çocuklar hastaligi hemen kapıyor ve çok şiddetli geçiriyor bence ara ve de ki hastayız şimdi gelemiyorum sonra bulaşır en iyisi öyle yapın canım 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
en hassas oldugum bir konu aileme bile giderken sorarim bi sknti var mi yada yigenlerimle goruseceksek eger biraz sknti varsa asla gitmem eger benim cocugum hastaysa yine bir yere gitmem en cok eltimin cocuguyla gorusur onda bile ona bulaşır diye gitmem o ortama o cocukta çekmesin yazik yani sende gitme doger cocugun vebaline girme bence
0 oy
(128 puan) tarafından
Kendi çocuğum hasta olduğunda karsi tarafa söylüyorum kızım hasta seninde bebeğine cocuguna bulaşır ama ille gelmek istersen görüşmek istersen sen bilirsin dyerek ve aynı hassasiyeti karşıdan beklerim ve bu konuya dikkat ettigimden görüştüğüm insanlar da ona gore davranir mesela 3 haftadir çok samimi olduğum komsumla görüşüyorum hepsi hastaymis iyice bitsin belki o zaman 
0 oy
(791 puan) tarafından
Bence ara bildir sonra başına kalkar durur
0 oy
(974 puan) tarafından
Kesinlikle gitme isterse aylar öncesinden ayarlanmış olsun ben böyle bir durumda ne giderim nede hasta olanı kabul ederim hatta geçen kış kocamın iş arkadaşı gelecekti ayarladık kadın aradı hasta oldum çocukların var sonra gelelim dedi çok teşekkür ederim valla düşüncesinden dolayı 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Bence gitme valla ben bı yere giderken ödüm kopuyo hele çocuklu ortama girdiğimde hastalık kapar diye. Her çocuğun bağışıklık sistemi farklı. Kimi çocuk hafif atlatıyor kimi çocuk ağır. Bence gitme boşver 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Ben olsam gitmem önceden planlanmış da olsa kimsenin vebaline girmezdim
0 oy
(251 puan) tarafından
Ne kadar dusuncelisin keşke herkes senin gibi olsa benim gorumcem var çocuğu hasta iken gelir buraya en son dayamadim ben söyledim çocuğun hasta iken  sen gelme bende gelmiycem dedim

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 583 göst.
0 oy
20 cevap 522 göst.
8 Nisan 2024 Aile kategorisinde Emine zerrin (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 790 göst.

380,998 soru