0 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (2,865 puan) tarafından
Merhaba kızlar nasılsınız?

Öncelikle bi sorum olucakdı aslında soru değil de problem. 

Benim hanım kızım son günlerde aşırı iştahsız :( ne versem Red ediyor ek gıdayı zaten hiç bi şekilde yemiyor. Tamam diyorum ek gıda yeme ama normal devam sütünü de almıyor napıcam şaşırdım artık. Bütün gün zor bela 20 cc içti. Aç aç da gitti uyudu. Acayip üzülüyorum kahroluyorum. Önceden aşırı iştahlı doymak bilmeyen bi bebekdi. 6. Ayına girdik 4 gün önce olanlar oldu yani. Bana akıl verin nolur napıcam ne vericem başına gelen oldu mu nasıl atlattınız?? 

10 Cevaplar

0 oy
(9,653 puan) tarafından
Kuzum hasta falan olmasın?  Öksürük burun akıntısı bisi var mı?  Bide acaba dış falan mı çıkarıyor ? Bi dış etken vardır bence..
(2,865 puan) tarafından
Hasta değil canım pazartesi genel kontrolü vardı doktor heryerine güzelce baktı zaten öyle hastalık belirtisi de yok ne bileyim kaç gündür iştahsız ve giderek azalıyır yani. Önceki gün de iştahsız Dı ama bugün ki kadar değildi. Off cinnet geçirmek üzereyim valla :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben varım ben ben yemiyor içmiyor günde iki.kaşık yoğurtla duruyordu o kadar doktora götürdük hiç.kilo almamış bir ayda bir gram bile almamış cuma günü tekrar götürecem bebeklerde böyle dönemler oluyor dedi ek gıda tadına bakınca mama falan tatsız gelebilir dedi bide boğazında hafif kızarıklık var dedi kilo almassa gastroentoloji bölümüne gönderecek gitmeden önce idrar tahlili.falan yaparız dedi İnanki postlarıma baksan görürdün birgün içinde neler aldım kaşık mamalar çorbalar yaptım meyve falan yok bu aralar azıcık yiyor ama eskisi gibi değil
(2,865 puan) tarafından
Ah yavrum ya kıyamam onlara ben. Gerçkten yemeyen bebek çok zor çok bunu çok iyi anladım ben. Bende neler neler deniyorum kaç gündür bi de giderek azaldı yani bütün gün 20cc anca yedi ya şaka gibi.  Hasta filan da değil ki ne bileyim daha pazartesi doktor boğazına kulağına herşeyine baktım muane etti neden böyleler ya
tarafından
Bilmiyorum  ağlıyodum ya herşey yap ağzını kilitleyip açmasın deliriyorum
(2,865 puan) tarafından
Bende ağladım valla beşiğe aç yatırınca.. Çok zormuş yani. Yemeyen çocuk daha zor. Ne verdiysem yok yani olmadı
0 oy
(2,102 puan) tarafından
O Şu an atak döneminde canım. Hepimizin bebeği yaşadı bunu. Diş çıkarıyor olabilir, onun içinde iştahsız olup reddedebilir. Pes etmeyeceksin. Yarım saat sonra 1 saat sonra tekrar vermeye çalışmalısın. Birde ek gıda ver önce yoğurt mayala onu ver yine yemezse içine elma, armut koyup tekrar ver. Yemezse 1 saat sonra bir daha dene. Şarkılar söyleyerek veya ilgisini çekecek bir oyun veya reklam ile. Pes etme ama üzülme de çünkü er yada geç yiyecek. Belkide gaz da olabilir duşa sok çıktıktan sonra yağ ile masaj yap rahatlasın tekrar vermeyi dene. Ya gazdan yada diş sancısı çekiyor olabilir. Şuan atak döneminde kendini üzme boşuna bugünler de geçicek 2 3 gün sabret 
(2,865 puan) tarafından
Canım pes etmeden denedim son 4 5 gündür gerçkten elma armut püresi yapıyorum kaşık maması deniyorum çorba deniyorum hatta sabah yumurta peynir verdim onu bile yemedi tükürdü sadece su içiyor başka hiç bi şey istemiyor. Yani gaz sorunu hiç yaşamadıklarımız gaz olsa anlarımda yani kıvranır filan öyle bişi de yok şuan sadece yemiyor diş desem bilemedim ki damak da belirti de yok valla işin içinden çıkamaz oldum
(2,102 puan) tarafından
Gaz sancısı ilk dönem çekmeyen bebekler sonradan da çekebiliyor benim kizimda gazlı bir bebek değildi 5 aydan sonra başladı kivranmiyordu ama kucagima koyup oynadığım zaman vs gazını çıkarıp ondan sonra rahatliyordu. Bizde 7 aydan belli diş sancısı cektik 9 ay da çıktı. 2 ay sürdü yani diş sancısı da olabilir ama hemen patlamaz zaten önce huzursuzluk ve iştahsızlık olarak kendini gösterir. Ben 3 gün yemediğini biliyorum ondan sonra düzene girdi 1 ay sonra da dişi patladı mesela. Eğer doktora gittiysen testler vs çok şükür temiz çıktıysa bi rahatsızlığı yoksa. Dediğim gibi diş de olabilir banyo masaj yap rahatlasın birde öyle yedirmeyi dene. Olmadi marketlerden 1 2 seferlik olacak şekilde kavanozda küçük kaşık mamaları al onları yedir ac kalmamasından iyidir. Benim kızım da emmedi sadece kaşık maması yedi az da olsa. Pes etme dayan kendini de bos a strese sokma illa ki yiyecek
(2,865 puan) tarafından
Kaşık mamaları da sonuç vermiyor çorbalar da kahvaltılık hiç bişi yemiyor zaten. Yani dedim cicibebe ye asla hayır demez ay onu bile yemedi ek gıdayı geçtim ama kendi mamasını da yemiyor ki  Nolcak bu halimiz merak ediyorum aç aç gitti yattı valla ve resmen ağladım artık ne zormuş ya
(2,102 puan) tarafından
Ağlarsan üzülürsen senin o bebise bi yararin olmaz ki. Sen güçlü ol ki oda senden güç alsın. Sabret bi kaç gün. Princ unu denedin mi peki?
Bazı bebekler buna hayır diyemiyor mesela
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Sakin ol kuzum  emin ol geçici bi dönem. Atak dönemlerinde bazı zaman iştah artması bazen azalması yasabilen problemler. Sen dene sürekli elbet yicek. Bütün çocukların böyle dönemleri oluyo benim kizim 2 ay hiç kilo almadı tam 6 aylıktı 8 aya kadar alması sonra toparliyo lar iştahsızlık ları geciyo sen  üzülme ❤
(2,865 puan) tarafından
İnşallah geçicidir valla balım ya kaç gündür yemiyor içmiyor neler denedim yani yok
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Nazar mı değdi noldu emiyor demi seni
(2,865 puan) tarafından
Emmiyor ya 4 aya kadar anca emdi sonra sütüm de kesildi mama ile arası çok iyiydi aslında noldu ise aşıdan sonra oldu
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Çocuğu abdest alıp okuyun siz ya da iyi bilene okutun bazı insanların gözü uçak düşürürr biri yiyip içerken görüp nazar etmiş olabilir batıl inanö diyip geçmeyin benle dalga da geçmeyin okuyun çok iyi gelicek kızınıza
(2,865 puan) tarafından
Niye dalga geçilsin canım. İnan hergün okuyorum ben dışarı çıkmadan önce sonra ve her uyuturken hatta hergün 4 5 kere de yasin okuyorum. Dua dan zarar gelmez
0 oy
(16,000 puan) tarafından
Olabiliyor iştahsızlık bebeklerde duş çıkartma atak derken onlarda bazen yemiyor sen sevdiği yemek.istedogo.seyleri dene umarım geçicidir 
(2,865 puan) tarafından
Ah denemediğim şey kalmadı ki
0 oy
(658 puan) tarafından
Canım diş yerlerine soğuk bir şeyler değdir rahatlarsa diş çıkarıcaktır yeri ağrıdığı için yemek emmek istemez az ağrı kesici ver benim kızda işe yaratmıştı geçmiş olsun canım 
(2,865 puan) tarafından
Diş jeli sürüyorum ağrı kesici de denedik yine yemedi malesef
(658 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun gülüm işin çok zor
(658 puan) tarafından
İnşallah düzelir en kısa zamanda ya
0 oy
tarafından

Valla yavrum Yusuf da 6.ayda bir istahsuzlik geldi anlatamam dediğin gibi ne mama ne yemek hiç bişey 

Eşim.eczaneden polivit aldı mamasina koydum günde bjr çay kaşığı sade vermedim mamasina koyarak 

Bir ay falan kullandım şimdi çok iyi maşallahı var bizi yer :) 

O deidigm iştah açıcı şurup şimdi Dr tavsiyesi üzerine doğal üzüm çekirdeği suyu aldım eczaneden rwmsini atıyorum asagya sende sor bjr Dr a günde bir çay kaşığı verirsin muhakakk 

İcetigini aradstir canım şimdi coookk uzun :)

image

(2,865 puan) tarafından
Bi araştırayım canım ben bunu çok Saol ❣️
0 oy
(13,247 puan) tarafından
Kendinize yaptığın yemeklerden vermeyi denedin mi hiç bende oğluma çeşit çeşit tarifler yaptım hiç birini yemedi kendimize yaptığım yemeklerden içine tuz koymadan önce aldım yedirdim çok güzel yiyor salçayı kendimiz yaptığımız için daha da rahat veriyorum canım 
(2,865 puan) tarafından
Canım masaya yanıma alıyorum bize baka baka yer belki diye ama yok kaşığı görür görmez kaçırıyor kendini ya da öğürüyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 29 göst.
1 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deflin (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 33 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 261 göst.
26 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Busuhus (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
9 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,402 puan) tarafından soruldu

397,218 soru

11,880,616 cevap

35,997 kullanıcı