0 oy
242 göst.
Diğer kategorisinde (185 puan) tarafından
Kinayacak olan boş yorum yapacak olan çok bilmiş tavırlı olan yazmasın çocuk 18 aylık 10 kiloydu postlarima bakın hep diyorum yine 500 Gr vermiş tahliller temiz ama çok iştahsız ve zayıf bana yardımcı olacak olan yazabilir mi kesinlikle bu konuda çok hassasm saçma sapan yorum istemiyorum zaten yeterince gerginim şuan

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ek gıda hiç mi yemiyor?
(185 puan) tarafından
Süt içmiyor asla aylardır ağzına sürmüyor ne anne sütü ne biberon da yoğurt çorba falan böyle yaşıyor
tarafından
Herşeyi temiz çıktıysa, yapısı böyledir canım. Bazı bebekler iştahsız oluyor. Vitamin değerleri sağlığı iyi olsun doktor sorun görmüyorsa takılma kiloya
(185 puan) tarafından
Ahhh herkes böyle diyor keşke takmasam görmeyen çekmeyen anlamıyor
-Reklam-
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kuzum benimkide 18 aylık aynilarmis sabah tan akşama kadar mesela yazarmsin hicmi bişey yemiyo yani iki lokmada olsami almiyo
(185 puan) tarafından
Yarım yumurta midesi bulana bulana yiyor saat 9 gibi öğlen 2 ye kadar asla bişey yemez 2 de de zorla meyve veriyorm mesela muz ezip vs 6 gibi çorba falan yer 10 da uyur gün boyu yediği bu
(44,603 puan) tarafından
çok az evet iştah açıcı bişey kullansan canım doktora da danisip
(185 puan) tarafından
Ne verdiyse kullandım asla işe yaramadı
0 oy
(35 puan) tarafından
Benim de bebegim çok iştahsız doktorlar raporla mama yazıyorlarmış koliyle alınıyormuş akrabamizda varmış bi şişe denedim benim oğlan içmedi içiremedik belki faydası olurdu icseydi 
(185 puan) tarafından
Onladi bende de enedim içmiyor kızım malesef
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Aynı senin gibiyim. Biberonla zorla çorba meyve püresi fln ağzına sıkıyorum. Demin pilav yedirmeye çalıştım heryer pilav oldu ama bi tane bile yutmadı ağzına koydukça tükürdü. 20 aylık benimki de ve 8 aylıktan beri böyle inan çok yoruldum ama artık böyle kabullendim aç kalmasın da biberonla vermeye razıyım diyorum. Eline bisküvi verdim demin parçaladı attı. Peste etmiyorum ama artık çokta zorlamıyorum yapacak bişey yok. Allah yardımcımız olsun inşaAllah 
(185 puan) tarafından
Benimki biberon da almıyor kız keşke alsa bari içim rahat olurdu
(2,323 puan) tarafından
Canısı vallahi bende biberonun ağzını kestim zorla ağzına boşaltıyorum yarısı üstüne dökülüyor içirene kadar ama yapacak bir şey yok.
0 oy
(398 puan) tarafından
Canim sabah karışım versen yer mi karışım için büyümüş ama ben hala veriyorum kahvaltı oncesi bor yumurta haşlayıp hafif çatalla ediyorum kendi yaptığım lor leybirinsen koyuyorum bunları biraz ezip içine sut ekliyorum dövülmüş ceviz badem ekliyorum bir tatlı kaşığı tahin ve biraz keçi boynuzu ozu ekliyorum kıvam alması için az da kasik mama koyuyorum böyle veriyorum birde akşamları da irmik denedi mi hic cnm az ırmigi ölçüsünü ayarlarsin sütun içine koy biraz da yulaf unu karıştır kiva.m alaaiya kadar sonra içine ceviz ekle soğusun muz ekleyebilirsin yada hurma ozu bal vs ne varsa ekleyip yediysen ise yarar ama yerse cnm insallah 
(185 puan) tarafından
Kız kocaman olmuş öyle şeyler için ne bilim bisküvi falan karışım veriyordum bıraktım
(398 puan) tarafından
Valla büyümüş ama yerse ver kilo.aldirir cnm
(185 puan) tarafından
Ahhhh keşke canm teşekkür ederim
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ay benim çocuğum da 6 7 aydir böyle yemiyor 20 aylık kansızlığı var 
(185 puan) tarafından
Offf offf
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benim kızım da öyle 2 buçuk yaşında doktor zinco şurup verdi yeni başladık inş fayda eder 
(185 puan) tarafından
İnşallah inşallah
0 oy
tarafından
Bunda kınanacak ne var bunu da kınayan varsa yani. Yapacak ne var bilmiyorum ama kaşık maması Kilo aldiriyormus. Üzülme çoğu çocuk zaten çok zayıf iştahsiz allah yardımcın olsun. 
(185 puan) tarafından
Ya saçma sapan yorumları yazıyorlar bazen sinir oluyorum inan şuan tek derdim yemek yememesi çok üzülüyorum
tarafından
İştahla yediği hiç mi bişey yok
(185 puan) tarafından
Keşke olsa
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebeginiz cok fazla hareketliyse kilosunun eksik cikmasi cok normal ve 1yasindan sonra kilo alimi duruyor.Bebeginize etli yemekler, ya da a her sabah 1tatli kasigi pekmeze limon sıkın cok az sivi hale getirip ac karnina 1tatli kasigi icir hem istah acar hem de kansizlik varsa yardimci olur
(185 puan) tarafından
Yemiyor bacim neler aldm neler yaptım bezdim geberdim çocuk hep aç dolanıyor bıktım
(6,203 puan) tarafından
O pekmezi bi mutlaka deneyin cunku duzenli kullanildiginda ise yariyor
(185 puan) tarafından
Onuda deniyim canm teşekkür ederim
0 oy
(5,274 puan) tarafından
Yalnız değilsin emin ol
(185 puan) tarafından
Ayyyy ölüyorum derdinden
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Allah yardım etsin üzülme sağlıklı olsun da tabi insaj çocuğunun yemesini ister sen yine pes etme kavanoz mama al çoğu bebek çocuk sütlaç sever dene bakalim bisküvili püreler yap dene belki yer yani inşallah iştahı açılır ama üzme kendini 
(185 puan) tarafından
İnşallah aşkım benim inşallah
0 oy
tarafından
Canım benim üzülme aynı ay ve aynı kiloda yapcak bişey yok elinden geleni yap gerisini bosver
(185 puan) tarafından
Hirpaliyorum kendimi ama boş
tarafından
Hiç hırpalama biliyorum çok sınır bozucu oluyo aka sen sakin kal ben öyle yapıyorum napim
(185 puan) tarafından
Tek çocuğum ve kafayı onunla bozdum bu yüzden ikinci çocuğum olursa bende belki rahat bırakırdım kızımi diye düşünüyorum
tarafından
Benimde ilk ama birakilmiyo ya mutlaka aklın onda da oluyo
0 oy
tarafından
Evde süt burger yapıyorum

Köfte yapıyorum sever çocuklar bunları katı gıdaya alıştır kendin nasıl yiyorsan onada baharat at 

Patates köftesi sebzeli bulgur pilavı bunları yedir canım çok az veriyomussun gıdayı ama sarki söyleye söyleye yedir ve sakin kal sınırlı olma çocuğa karşı sabret
(185 puan) tarafından
Ayyy çok zor yemeyen çocuk
tarafından
Biliyom canım benimkide ayni
0 oy
(399 puan) tarafından
Benim bebeğimde çok istahsizdi sadece anne sütü alıyordu hamile olduğumu öğrendim sütten kestim biberon tutmadı ziyarete gittim eve geldim bir kaç gün sonra kakaolu süt verdim geceleri içmeye başladı biberona koyup verdim  bı kaç gün kakaolu süt verdim icti sonra kakaoyu yavaş yavaş azalttım şimdi 20 aylık sadece süt içiyor telefonu eline veriyorum yemeğinde öyle yediriyorum çok şükür arada bizimle  birlikte de yiyiyor bibierona alissa sende rahat edersin kakaolu sütü dene istersen 
(399 puan) tarafından
Bu arada ekmegi sıcak suda ıslatıp yumusatiyorum suyunu sıkıp ekmeğe yoğurt ekleyip veriyorum ekmek yemiş oluyor bunları dene İnşallah kilo alir
(185 puan) tarafından
Tamam cnam çok teşekkür ederim deniycem yarin
0 oy
(954 puan) tarafından
Benimki de 18 aylik bu aralar çok yemek seçmeye başladı patates kızartması makarna pilavdan başka bi şey beğenmiyor onu da kendi ellerine veriyorum öyle yiyor ben verince itiyor. Sen de dene belki işe yarar eline ver her şeyi beğenirse yer ama sürekli farklı şeyler teklif et illa beğendiği olur belki
(185 puan) tarafından
Ahhh ahhh görsen anlarsın
0 oy
(249 puan) tarafından
Benim kızım da 18 aylık ama bikac aydır sadece çok anne sütü alıyor yemek yemek istemiyo 10kg. Ama çok iştahsız sebebini bende anlamadım hemşire ye sordum.kilosu normal bebeklerde iştahsızlık olabilio bazen dedi.
(185 puan) tarafından
Benimki anne sütü mama inek sütü vs de almıyor
(249 puan) tarafından
Yanlış yazmışım çok degil sadece az anne sütü alıyor oda doyurmazki onu
0 oy
(3,836 puan) tarafından
kizim 21 aylik hala 10 kilo olamadi. kiz mi erkek mi bebeğin bilmiyorum persentile bak bide. tahliller temizse yapacak birsey yok malesef buna şükür diyoruz 
(185 puan) tarafından
Kız ama benim zorumla 2 lokma yiyor zorla vermesem 5 kg bile zor olur
0 oy
tarafından
Canim sevdigi hic mi bisey yok kofte patates pilav makarna vs? Yere sofra bezi sersen oturtsan versen onune kendi döke saça yese belki yemek yemek hosuna gider 
(185 puan) tarafından
Bunların hepsini en az bin kere denedim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 44 göst.
30 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 108 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 186 göst.
11 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 266 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Mrvnuraldan (376 puan) tarafından soruldu

378,192 soru

11,319,203 cevap

34,765 kullanıcı

...