0 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde (405 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Anneler kızım 9 aylık olacak 9 gün sonra   2.cocuk isteğim çok ağır basıyor ama cesaret edemiyorum kızıma yeterli anne olamamaktan korkuyorum  olursa onla ilgilenirim kızım eksik kalır üzülür falan diye düşünüyorum 2.cocuk olduktan sonra neler değişiyor bana tüm gerçekliği ile anlatirmisiniz

32 Cevaplar

0 oy
(1,450 puan) tarafından
İki cocugum var aralari 8 yas keske diyorum 1 yas arayla olsaymis bir kere zorlanip buyutseymisim
(405 puan) tarafından
Sizin baya araları açık olsun demekki nasip öyleymiş:)
-Reklam-
0 oy
(764 puan) tarafından
Zor hende çok diğer ilgisiz kalacak yazık. Günah 
(405 puan) tarafından
Aynen öyle haklısınız:)
0 oy
(5,532 puan) tarafından
Eğer huysuz çocuklar olmazsa düzene oturana kadar korktuğun gibi olmuyor canım benim çocuklarımın arasında 18 ay var ilk dönem biraz zorluyo ama sonra büyük kızımda alışınca kardeşinin varlığına çok problem olmuyo temizlik yemek konusunda biraz sıkıntı oluyor temizliği de ben nereye gittiysem küçüğümü de aldım yanıma yemeği de onların ikisini aynı saatte uyutmaya özen gösterdim 
(405 puan) tarafından
Uzun bir ara verdim daha sonra Rabbım nasip etsin sağlıkla büyüt inşallah
(5,532 puan) tarafından
Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin canım amin inşallah cümlemizin evladı da inşallah
0 oy
(13,249 puan) tarafından
Tabiki ikinci çocuğu isteyebilirsin ama önce kızını mi büyütsen acaba ? Kızınla yeterince ilgilenir onu bebekliğinde ihmal etmezsen yetersin niye yetmeyesin bebeğin bir konuşmayı öğrensin bezden kurtulsun emmeyi bıraksın anneye bağımlılığı kalksın ortadan ondan sonra yap ikinciyi 
(405 puan) tarafından
Öyle olacak kesinlikle :)
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Ben kendi isteğimle kızım 20 aylikken gebe kaldım içime pişmanlık oturdu erken oldu diye kızıma bakıyorum daha küçük vs.. şimdi aralarında 28 ay var ilk zamanlar zor oldu kızımla kitap okurduk okuyamaz olduk kardeşi durmuyordu tek başıma bakıyorum bir de yardım edenim yok eşim de destek olmaz.. canları sağolsun bugünümüze çok şükür.. Kızım 3 yaşına gelince kreşe verdim oğlum da 14 aylık oldu şimdilik iyi gidiyor bakalım 
(405 puan) tarafından
Sağlıkla  büyüsünler  ben vazgeçtim:D
0 oy
(6,419 puan) tarafından
Ne güzel ya demek ki bebeğin sakin ne gündüzleri aşırı yoruyor ne geceleri sık sık uyanıyor. Benim 7 buçuk aylık anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Hayalim 3 kızım olsundu şimdi tek kız yeter Allah olmayana versin diyorum. 

Uyumuyorum.. uyuyamıyorum..uyutmuyor.. 
(405 puan) tarafından
Ay yok kiz ne sakini hazır uykusuzluğa  alıştım diye düşündüm sakin olsa hiç bu aya kadar da beklemezdim:))))
(6,419 puan) tarafından
Valla ben kendi hayatımıda düşünüyorum. İşe baslcam gezecem arkadaşlarımla vakit geciricem. Eşimle Türkiye turu yapacağız. Çocuk olunca sıkıntı oluyor. Tek yeter allah canına sağlık versin. Ben yaslandigimi hissediyorum kendime bakamiyorum resmen.
(405 puan) tarafından
Bende gurbetteyim ailemin yanına gidip gelmeyi simdi düşündüm ama gerçekten erken 2 cocuk için:) yurtdışındamı yaşıyorsun
(6,419 puan) tarafından
Hayır İstanbul canım
0 oy
(11,364 puan) tarafından
Her şeyi düşünmen gerek canım benim kızım 4 aya gelene kadar gaz problemi yaşadık asla durmadı simdinde yanliz kalmak istemiyor 8 aylık senin bebegin sakin galiba 2. Yi düşünüyorsun ama böyle sorunları olduğunu düşün her şeyi geç afedersin Wc ye gidemedim haksızlık değil ama 2 bebege birden bakmak güç olabilir bilemedim ben 2. Yi düşünmüyorum bile ileriki zamanlarda da
(11,364 puan) tarafından
Gözünü korkuttuk sanirim  :)
(405 puan) tarafından
Bayaa :)))
(11,364 puan) tarafından
Sen kendini daha iyi bilirsin kuzum varsa kendine güvenin  :)
Hakkınızda hayırlısı elbet vardır vakti  :)
(405 puan) tarafından
Kendime güveniyorum ama kızıma kıyamıyorum,aynen hayırlı vakitte allah versin :)))
(11,364 puan) tarafından
Amin inşallah  :)
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm banada çok ağır basıyordu 9 aylıkken oğlum şuan 12ayin içinde 2 haftada 2cocuk fikrini duydum an kaçıyorum  bence biraz bekle çünkü 12aylikken çok şey değişiyor oğlum uyumaz oldu 12lere kadar oturuyor 4 gündür tava tencere çekmeceler ben iş yaparken yere boşaltıyor 
(405 puan) tarafından
Ay yok zaten vazgeçtim:)))
(982 puan) tarafından
Bugün oğlum dün ilk defakoltuklara tirmaniyordu tedirginim bugün düştü koltuktan yakalayım derken yetişemedim annem uyanınca ikinci çocuk olsaydı heralde ben hiç beceremezdim dedim kızım beni şimdi daha iyi anlıyorsundur dedi abin ne yaparsa aynısını yapardım cok korkarak büyüttüm sizi annemde gitti bugün şehir dışına evine tek başıma buyutuyorum eşim destekcim tek eşim gece görevde çok zor oluyor bazen çok istedim 2 çocuğu oğlum 8 9 aylıkken şuan korkar oldum ikinci çocuğa  kim 2 çocuk derse gel sen oğluma 1 gün bak tahammül edersen yaparım diyecem kimse tahammül edemez kaçar 5 DKK da
(405 puan) tarafından
Aynen benzer durumdayız bende tekim gurbette ve eşim yardımcım  oluyor sadece ve süründuğü için çok kafasını vuruyor tek oyun oynamak istemiyor zaten bunları da okuyunca komple vazgeçtim:))) geçmiş olsun sizede inşallah kötü bir şey olmamıştır  miniğe
(982 puan) tarafından
Çok şükür uyutmadim iyi akşam uykusuna yatirdim bende gurbetteyim çok zor oluyor Allah'ım seninde yardımcın olsun
(405 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah
0 oy
(732 puan) tarafından
1 tane oğlum var ikşnci5şuan asla düşünmüyorm, işlerimi yerine otursun belki o zaman ki o zaman da olsa piskolojiim berbat olur sürekli gelecek kaygısı var bende şuan bile aynı oğlum okula başlarsa zorba insanlar üni aynı normal hayat aynı endişelerim oluyor o yüzeen bir yer diye düşünüyorm şuanlık fikrim 
(405 puan) tarafından
Evet öyle tabi zaman iyiye gitmiyor haklısınız bende istemiyorum artık:)))
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Bi 2 5- 3 yasında olunca daha rahat bence 9 ay çok küçük 
(405 puan) tarafından
Artik bencede küçük istemiyorum:)))
(12,513 puan) tarafından
Hayırlısı olsun :)
0 oy
(666 puan) tarafından
Bende ikinciyi düşünüyorum ama benim kızım 3 yaşında seninki daha çok küçük bence biraz büyümesini bekle çok zorlarsın daha bunun tuvalet egitimi var yürüyüp her yeri keşfetmesi var var da var yanı biraz daha düşün aşırı zorlanirsin. Bide şöyle düşünüyorum ben birincisi yeteri kadar büyümeli yoksa haksızlık olur bence hem doktorlar da 3 yas ara verin diyor biraz araştır derim 
(405 puan) tarafından
Haklısın evet kızıma kıyamam:)))

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 173 göst.
3 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 350 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Demet2011 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 154 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
6 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...