0 oy
153 göst.
Diğer kategorisinde (1,392 puan) tarafından

Bu meme reddi nasıl bir şey ya gerçekten başına gelmeyen anlayamıyor bebeğim 10 gün sonra 5 aylık oluyor ilk ay zorunlu sezeryan yaptığım için kaşıkla sağıp verdik çünkü narkozdan dolayı ciddi baş ağrısı yaşadım yerimden kalkamadım 2.ci ay emzirdim 3 aydir meme reddi yaşıyoruz yani memede bir aglayisi var gören iskence ediyor çocuğa der bide sesi çok gür 3 ay boyunca sagarak verdim annem geldi memeni tutmuyor etmiyor diye diye dahada sütüm azaldı artık eskiden saginca 150 ml çıkarken şimdi 30 en fazla 60 çıkıyor bugün Bebelac aldım onuda çok keyifli içmedi zaten iştahsız bir bebek oturup sinirden ağlıyorum gerçekten bu durumu aşabilen var mı normalde kolay kolay post açmam bayadie girmiyorum bile uygulamaya fırsatım yok zaten sadece bnm gibi olan var mı merak ettim dün birde meme reddi yaşayanlar bilir sadece geceleri emiyolar dün gece o kadar çok ağladı ki uyumadı 1 saat ağladı 1 saat sonunda ayakda emdi uyudu bilmiyorum daha bir sürü şey var ama hangi birini yazayım bilmiyorum :(((

4 Cevaplar

0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben göğsüme şekerli su sürmüştüm 2 3 defa öyle tekrar döndü emmeye. Bu arada şekere karşıyım bebekler adına ama o an yapacak bileyim yoktu işe de yaradı
-Reklam-
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Duşun altında/ karanlik odada/ ninni söyleyerek/ hafif pilates topun üzerinde ziplayarak, uykulu iken emzirmeyi denedin mi? Genelde meme reddi olunca bu uygulamalar tavsiye ediliyor. Bende 1 1.5 ay meme reddi yaşadım ama benimki ayakta gezerken emiyordu
(1,392 puan) tarafından
Bnde denemediğim şey kalmadı duş ayakda memeye bir şeyler sürmek sessiz yatakda kucakda eşim tuttu bn emzirmeue çalıştım gibi gibi yani anlamıyorum cidden böyle konuşuyorum herkesin meme reddi geçiyor bnm oğlum neden bu kadar inat ediyor
(3,074 puan) tarafından
Pilates topunu dene dikkat çekici bir kolye tak
0 oy
tarafından
Sadece sabır ve sakinlik tek ilaç bu 3 aydır emmedi neler neler ama geciyor sakin ol ve sabret geçecek. Hergün duş al loş bir odada uyurken ayakta emzirmeye çalış şampuan detarjan değişikliği yapma bunlara da dikkat et
(1,392 puan) tarafından
Yapıyorum ama sütümde azaldı
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Tam 4 ay meme reddi yaşadık. Çok yıpratıcı bi süreç biliyorum ama geçiyor bi şekilde şu an kızım 3.5 yaşında sizin postu görünce aklıma geldi meme reddi yaşadığımız. Unutuluyor zamanla. 
(1,392 puan) tarafından
4 ay ne yaptınız peki nasıl beslediniz
(1,165 puan) tarafından
Uykulu iken emzirdim. Ayakta pışpış yaparak, ninni açtım telefondan.her sakin anında emzirmeye çalıştım. Zorlayıcı bi süreçti ama bitti. Sonrada zor bıraktırdık. Kokusuz deterjan kullanın parfüm vs gibi şeyler kullanmayın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 135 göst.
7 Kasım 2021 Aile kategorisinde Feriideee (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 142 göst.
9 Mart 2021 Aile kategorisinde Kirazebru (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 262 göst.
24 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu

379,243 soru

11,351,893 cevap

34,822 kullanıcı

...