0 oy
273 göst.
Diğer kategorisinde (1,541 puan) tarafından
Kizlar ben biraz peltek ve heyecanlanınca ve sinirlenince bağırıyorum o zaman konuşmam anlaşılmıyor ama normal zamanda konuşmam anlaşılmıyor bazı kelimeleri söyleyemiyorum ama gelen olarak anlaşıyor sizde benim gibi olan var mi olanlar çocukları nasıl konuşuyor 

9 Cevaplar

+1 oy
(5,491 puan) tarafından
Elhamdülillah güzel konuşurm, bi ara hatta çok radyo dinlerdim spiker gibi düzgün diksiyonla konışurdum. Bol kitap okurdum. Ama sinirlenince en ufak sesim istemsiz yükseliyo
(1,541 puan) tarafından
Anlaşılmasi onemli bende kendini ifade etmek falan
(5,491 puan) tarafından
Lafı biraz tersinden konuşurum, genelde son söylemem gerekeni ilk söylerim, düzeltemiyorum o yüzden maalesef çok kalp kırıyorum
(1,541 puan) tarafından
Bende öyle bazen yanlış anlasiliyorum
-Reklam-
0 oy
(13,824 puan) tarafından

Ben de hızlı konusuyorum:Dkonusuyor musum yani :⁠-⁠D

(1,541 puan) tarafından
Konuşuyorum ama bazen kendimi ifade edemiyorum
(13,824 puan) tarafından
Olabilir canim heycan yaptığından stres olduğundandir
(1,541 puan) tarafından
Aynen stres oluyorum en ufak seyden bile
tarafından
Yaaa banada diyorlar çok hızlı konuşuyorsun diye
(13,824 puan) tarafından
☺️☺️evet ben de öyleyim sanırım
0 oy
(582 puan) tarafından

Diksiyonum benim de düzgün ama kayınvalidem Egeli olduğu için bazen çok hızlı konuştuğunda onu anlamıyorum. :)

(582 puan) tarafından
Ya anlaşılıyor ne demek istediği çıkarım yaparak anlıyorum ama çok tatlı geliyor bana o şekilde heyecanlı ve hızlı konuşması, burada olsa keşke de yanaklarını sıksam şimdi kayınvalidemin :)
(1,541 puan) tarafından
Bazen kötü oluyor çalışırken benim konuşmamı begen çok oldu ama anlamayan yada dalga geçende oldu
(582 puan) tarafından
Onlar kendilerine baksınlar. Bir kere bir insanın hatası ya da kendince kusurlu gördüğün bir durum bunu hatalı ya da kusurlu yapmaz bu birincisi. İkincisi aile terbiyesi almamış, ahlaktan yoksun insanların davranışlarına bu kadar takılma. Üçüncüsü bir insanda eksiklik gördüğün bir şeyle dalga geçmek çok büyük günah. Ve sonuncusu önemli olan senin iç huzurun ve mutluluğun, başka insanlar ne halt ederse etsin, sen keyfine bak kuzum, bu hayata bir kere geliyoruz, böyle insanları kafaya takıp üzülecek kadar kıymet verme, vaktini ve sağlığını harcama. Sen kendi keyfine bak ne yaparlarsa kendilerine yaparlar :)
(1,541 puan) tarafından
Şimdi 7 aylık kızım var eşim anlıyor güzel bir evliliğin var allah şükürler olsun ama kızım benim gibi olur diye korkuyorum yalan yok çünkü en ufak şeyde bazen kendimi ifade edemiyorum niye bilmiyorum
(582 puan) tarafından
Boşver, kendini ifade etmek için de çok çaba sarfetme, kıymetin kalmaz bu dünyada. Bırak insanlar seni anlamak için çabalasın, çabalamayanlara da yol ver gitsin.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben güzel konuşurum annem kütüphaneciydi hem çok kitap okurdum hemde kalemle çok çalıştırırdı karslıyım azeri yani Terekeme gibi konuşuyoruz sülalece ona rağmen bozulmadı mükoooo eşimde düzgün konuşur kızımda konuşunca evde okulda ne görürse o diye düşünüyorum sende kendi dilini çalıştır derim gerçi arkadaşım var çok aşırı kitap okur bitirir onuda kimse anlamaz bazen bende anlamıyorum ama ailesinde bir o var öyle 
(6,441 puan) tarafından
Bol kitap oku sesli,telefonla çok uğraşma evde,çocuklarınla konuşurken tane tane harfleri yutmadan konuş ayrıca kimle konuşursan konuş acele etmene gerek yok ki bu arada en azından yazdığın anlaşılır burada bildiğin bazılarının ne yazdığını anlamıyoruz konuştuğu gibi ve anlamsız yazıyor
(1,541 puan) tarafından
Ben dikkat etmeye çalışıyorum kişisel gelişim kitaplarıda okumaya başladım  ve düşünerek okusmaya ve yazmaya başladım  tekraldan okuyorum bunu hep uygulamaya çalışıyorum ama bazen olmuyor
(6,441 puan) tarafından
Böyle böyle olur canım bir kere iş yerinde arkadaşın odasında tele ben baktım aranan görünüyordu ceoydu ben konuştum kapattım arkadaşlarım bana baktı ne oldu dedim sen ne kadar güzel Türkçe konuştun dediler bizimle neden konuşmuyorsun böyle falan dediler onlarla kaba saba konuştuğum için şaşırdılar insan normalde dikkat etmiyor ama ben toplumda özellikle eşim tarafında çok naif konuşurum:)
(1,541 puan) tarafından
Eşim tarafı beni çocuk görüyor ve sessiz gördüler herşeye cevap vermiyordum eltimle konuşmuyorum kavga ettik gorumcemde onu tutu ama eşimle iyiyim alalh şükürler olsun
(6,441 puan) tarafından
Önemli olan eş gerisi boktan püsür hiç takılma
0 oy
(3,573 puan) tarafından
Allah vergisi canım Hz Musa a.s da peltek konusurmus harfleri cikaramayabilirsin hepimizin başına gelebilir 

Ama benim için yazarken imla kurallarina uyulması. konuşma gibi yazanlara kelimeleri yanlış yazanlara deli oluyorum sorna herkez sorunsal hayla bu tip yazılara gciik oluyorum posta cevap dahi yazmiyorum bazen
(1,541 puan) tarafından
He onlar benim gibi bence konuşmalarida oyle
tarafından
Ay şu hayla bana kalp krizi geçirtiyor tek değilmişim :))
(1,541 puan) tarafından
Yanlis mi yazdım
tarafından
Yok canım sana demedim ben
(3,573 puan) tarafından
Valla sorma ya:)
0 oy
(7,251 puan) tarafından

Konuşma seklim iyidir ama kızınca bocaliyorum ııı AA gibi pepeliyorum oda babam yüzünden :getlost:

(1,541 puan) tarafından
Benimde babam döverdi bazen annemde döverdi aile onemli babamdan nefret ederim ama annemi çok severim şiddet konuşmayı ve psikoloji etkiliyor malesef
(7,251 puan) tarafından
Maleseff
(1,541 puan) tarafından
Olsun peki çocukların nasıl
(7,251 puan) tarafından
Küçük daha onlar ama oğlumu 3 yaşında onunda olabilecek kadar düzgün
(1,541 puan) tarafından
Insallah benim kızımda düzgün konuşur
0 oy
(986 puan) tarafından

Ben doguluyum Kürt um 

Bursa'da yaşıyorum.soranlara söyleyince şaşırıyorlar.kokeni doğulu olup burda doğup büyümüş olanlar var.şivelerinden anlaşılıyor.

Ben yeni geldiğim zaman bile düzgün konuşurdum.:D

(1,541 puan) tarafından
Nasıl basardin bunu
(986 puan) tarafından
Kitap okumayı çok severim.ondan olmalı.sanada tavsiye ederim.mutlaka oku ve,
Özelikle derdini anlatacağın zaman biraz sakinleşip sakin bir ses tonuyla konuşmak.sikisinca cümleyi kısa tutmak.
(1,541 puan) tarafından
Insallah öğreneceğim düşünerek konuşmayı ve dediklerin gibi olmayi
0 oy
(48,491 puan) tarafından
normal konusuyorum da ben cok geliyom yapiyom gibi yom lu konuşurum yakınlarımin yaninda diksiyona takilmiyorum rahat geliyp
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bn aşırı dzgn knşrum sjsjsj

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 501 göst.
1 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 135 göst.
4 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sifanurr (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.