0 oy
1,771 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar kiraciyken ne tür birikim yapıp ev aldınız   . Yada eşinizin ailesi veya sizin aileniz yardımcı oldumu   . Yada nasıl bir yol izlediniz de kendi evinizi aldınız :ermm:. Fikir verir misiniz artık kirada oturmak istemiyorum açıkçası  .

24 Cevaplar

0 oy
(2,849 puan) tarafından
Valla canim biz yeni aldık kredi ile aldik 100 bin tl kredi cekti 20 bin arabamayız vardi onu sattı 10binde babasi verdi o kadr:)
tarafından
Çanakkale buralara göre daha makul fiyatları var sanırım :)
tarafından
Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin cnm
(2,849 puan) tarafından
Amin Insallah canim yok normalde pahali ama adam elimden çıksın die uğruna verdi müteahhit
tarafından
Hee keşke bizim burda da öyle bisey olsada bizde alabilsek.  Yada en kısa zamanda başka eve tasinsak
(301 puan) tarafından
Canm 100 bin kredi çekip ne kadar ödediniz. Hayırlısı olsun inşallah bu arada
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz kimseden 1 kuruş bile yardım almadık . Zaten kimse vermez . Çalışıp birikim yaptık , birazda tasarruf ederek yaşadık. Evlendikten 3 sene sonra aldık evimizi.
tarafından
Maaşlı çalışan değil canım , kendi işyeri var. Bazen kazanır bazen kazanamaz. Kazandığı zaman biriktirdik , standart maaşı olsa pek mümkün olmazdı biriktirmek. Benim eşimde ev almayalım yatırım yapalım dedi ama ben ev istedim. Kadınlar kendi evi olsun istiyor ama erkekler pek önemsemiyor kira olsun nolacak diyorlar.
tarafından
Benim eşim çalışan standart maaşı var ve eşim eli açık masaAllah hiç kismiyor bana da harçlık az veriyor bende biriktiremiyorum fazla o yüzden kirada kalalım nolcak diyor ama ben ev olsun ıstiyorm kira evinde canım eve eşya bile almak istemiyor taşınma derdi olursa zor olur diye
tarafından
Benim eşimin eli bayağı sıkıdır ama benim israf etmeyeceğimi bildiğinden bana verir. Bende verdiği paradan harcayacaksam söylerim alıyorum diye.
tarafından
Benm eşim israf sevmiyor ama pek kismayi da sevmiyor ama inşaAllah şöyle harcliklarimdan bi 10 bin tl biriktirip tokiye girmek istiyorum
tarafından
İnşallah canım , biryerden başlamak lazım . Toki çok mantıklı bencede.
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Eşimin ailesi aldı arsalari vardı onu satıp aldılar biz nişanlıyken 
tarafından
Ne güzel bir aile keske eşimin ailesi de öyle olsalardı
(3,798 puan) tarafından
Insallah daha iyileri sizin olur canm rabbim en kısa zamanda kiradan kurtarsin sizide
tarafından
Allah razı olsun cnm amin inşallah
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Eşimin babası 100 bin verdi 1 kilo altinim vardı ayrıca üstüne 100 bin kredi çektik yani her ikiside :)

tarafından
Altinlarimi eşimin ailesi bana sormadan sattılar altinim yok  :(.
 Zaten ailesiyle gorusmuyoruz konuşmuyoruz :( . Bizde sanırım kredi çekip alicaz  Yada en kısa zamanda ev alana kadar  oturdugmuz evden taşınmak istiyorum
(3,446 puan) tarafından
Hadi ya çok büyük ayıp o senin mihrin helal değil ki
tarafından
Helali harami bilselerdi satmazdilar . Birde ben suçlu oldum.  Hakkımı helal.etmiyorum onlara
(3,446 puan) tarafından
Gerçi bakma her iyi görünenin altında var bişey  kayinbabam sırf yanlarına ilçeye getirmek için verdi büyükşehirde yaşıyor çalışıyordum vermedi kızımı büyütmek için tamam dedim sorma satar taşınırim bir daha 2 yıl oldu üstüne bir bebek daha oldu dua et sende kurtulayım burdan hiç sevmiyorum burayı burdakileri inşallah rabbim tez zamanda da size güzel bi ev almayi nasip eder
tarafından
Allah insallah tez zamanda başka yerden almayı nasip etsin. Fesat insanlar uzak dursun . Inşallah cnm amin
0 oy
(5,519 puan) tarafından
 Birikimimiz war ama evimiz yok kiradayiz cok sukur esim kendi calisip biriktiriyo ev almayi dusunuyoruz bizde ve kimsenin bir kusuruda girsin istemiyoruz
tarafından
Bende kimseden yardim almadan ev almak istiyorum cunku esimin ailesi yuzumuze vuruyo en.küçük şeyleri
tarafından
Ne tür bir birikim.yapiyosunuz cnm
(5,519 puan) tarafından
Aynen canim bizede yarin oburgun yuzumuze vurmasinlar diye istemiyoruz
Soyle esim calistigi parayi bankaya koyuyor
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Bizim evlendiğimizde evimiz vardı eşim.kendisi almış. . kızım okula.baslamadan daha iyi bir yerden almak istiyoruz.. 4-5 senemeiz var karar aldık şartlar ne olursa olsun banka hesabı üzerinden 1 gram altın alıyoruz, ocakta zam gelecek o zamlada 2 grama cikartacagiz.. borçta ihtiyacta bitmiyor hiç olmazsa elimizde kalır dedik.. güne girmiştim birde ben o var.. bozuklari eş kumbarada biriktir 6 ayda 1 çeyrek çıkıyor oradan.. öyle öyle çoğalır inşallah..

Ama siz kira veriyorsunuz.. üzerine biraz daha koyup evinizi ödeyin fuzulevim, Eminevim vs var büyük firmalar onları deneyin bence.. kirada havaya gidiyor 2+1 alın ödeyin sonra büyütursunuz.. Allah herkese kendi evini nasip etsin..
tarafından
Tamam cnm bende eşimle konuşup öyle yapayim.  Is cep kullanıyoruz ikimizde . Ikimizde öyle yapalım.
(3,187 puan) tarafından
Araştırın bakın tabi.. Birde eşim bireysel emeklilik başlatmış bekarken onuda altın hesabı olarak başlatmış heray 150-200 kadar kesiliyordu maaştan direk gittiği için haberiniz dahi oomuyirdu öyle deyim sonra toplam verdiği para 8-9 bin kadardi ama altın hesabı olduğu için 13 bin kadar getirisi oldu.. yani uzun vadede öyle birseyde planlaya bilirsiniz..
tarafından
Teşekkür ederim cnm sağol  bi araştırıp bakalım :)
(3,187 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah ☺️
tarafından
Sağol cnm ☺:) :) :)
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Canim biz 9 yildir birlikteyiz 2 yildir evliyiz calisiodu surekli ama parayi carcur ediordu bende surekli neden birikim yapmiosun diodum anlamiodu sonra evlenmeden bir yil once kredi cekti ev aldi kiraya verdik evlendik kaynanamlarin bos birtane gecekondusu vardi esim orayyi tadilat yapti oraya gectik evlendigimizde kira odemioruz borcumuz bitene kadar burda kalmayi dusunuoruz 1+1 mutfagi dogru duzgun yok bile tezgahim bir yerde ocagim baska biryerde ama cok sukur ki idare edioruz Rabbim herkese ev sahibi olmayi nasip etsin insaAllah kirada olmak cok zor heleki bu devirde kredimiz cok yuksek bide kirada otursaydik ne yapardik bilmiorum kimsede yardimci olmuor bize ama cok sukur bu ay odiyemicez dedigimiz zman Rabbim yardimci oluor 
tarafından
Insallah herkese ev sahibi olmayı nasip eder rabbim . Kira ve giderler olunca pek birikim yapamıyoruz  . Ama az buçuk biselr yapmaya çalışıyoruz bakalim
(5,913 puan) tarafından
Ya esimin bir akrabasi eminevime ev icn girmisti cokta iyi ve cikti ona bizden daha az para verior ve faizi yok ne guzel bir kac aksatabiliorlar parayi biz 2700 verioruz heray birgun bile aksatamioruz banka oldugu icin cok iyi onlarinki ya sizde bir arastirin bence
tarafından
Eşime bir söyleyeyim akşam bide ödeme seçeneklerini bizmi ayarliyoruz onlarmi cnm bilgin varmi
(5,913 puan) tarafından
Ev cikana kadar cok az bir ucret veriomussun ev ciktiktan sonra takside bagliolar geri kalan parayi artik kac yila kadar veriolar bilmiorum
tarafından
Teşekkür ederim sagolun
0 oy
(15,984 puan) tarafından

Valla canım kaynanam sagolsun eşim bekarken tek oğlan olduğu için çalışmış tarlada yetiştirdiğini sattı biriktirdi bende kendi altınlarımı verdim kendimize ev inşaa ettik. Evi kaynanam gilin bitişiğine inşaa ettik evim var çok şükür ama mutluyum hayır kiradayken daha huzurluydum eşimle kendi evimde oturdugumdan beri kaynanam sagolsu n hayatımda tad bırakmadı 

Buna da şükür ama 
tarafından
Kaynanamlara yakın değilim çok sukur ki . Ev alsak bile onlara yakın almicaz  Inşallah bize de isteyen herkese de nasip olsun
(15,984 puan) tarafından
Amin canım InseAllah en yakın zamanda kendi evinde oturursun
tarafından
Inşallah cnm
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Tek kurus yardım almadik kayinbabama borc vermiştik onu bile parca parca verdi bi kismi duruyo. 

Altinlarim vardi esimin bekarken birikimi vardi evkendikten sonra da biriktirmeye calistik 115 de kredi cektik ev aldik şükür
tarafından
Valla iyi oldu konusmadiklari sayelerinde tekrar hamile kalabildim stressiz hamilelik yaşıyorum çok şükür
(2,931 puan) tarafından
Biraz maddi kaybiniz olmuş ama iyi olmuş giden gitmis eşinde arkandaysa boşver önünüze bakin hep yiyen iyi olur zaten
tarafından
Cok şükür arkamda cnm 40 bin kaybımız oldu ama sağlık olsun
(2,931 puan) tarafından
Huzur olsun da gerisi hallolur inşallah
tarafından
Aynen öyle cnm insallah
0 oy
(15,695 puan) tarafından
Kayinpederi bekliyoruz ev yapması içn arsa duruyor ama inşaat işleri kriz yüzünden durdu kaldı yine 

Eşimde o.yuzden birikim yapmıyor babasına güveniyor herhalde 
tarafından
Herhalde bilemedim en kısa zamanda evinde oturursun cnm
(15,695 puan) tarafından
Ay inşallah kardeşim
tarafından
Inşallah kuzum
0 oy
tarafından
Bizim evi babam aldı allah ondan razı olsun su zamanda ev sahibi olmak çok zor allah yardımcınız olsun inşallah 
tarafından
Allah babanizdan razı olsun. Amin inşallah cnm
0 oy
tarafından
Benim babam vefat etti   biraz para verildi is kazasi oldugu icin banada 75 bin tl dustu brn kabul rtmedim istemiyorum verilecekse anneme verilsin onda kalsn dedim annemde sagolsun uzerine para ekleyip ev aldi bana
tarafından
Ayy ne guzel.allah razi olsun .
tarafından
Aynen canm.allah razi olsun rabbim en guzellerini size nasip etsin
tarafından
Inşallah cnm ya :)
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Şuan da kayınbaba evinde oturuyoruz sagolsun He çocuğuna verdi ve 2 ev alırsak dugun takılar ve babam vericek

Ha yok ilerde burda oturmak istemiyorum babamdan da alıp ortak 1 güzel ev alicaz inşallah yani tek başına zor eskiler babamalr gene çok iyi almış şimdi Bi maaş geçim yok malesef ablam az kredi çekti babam ve kayınbaba si verdi öyle Bi ev aldı 
tarafından
Allahgonlundekini yaşamayı nasip etsin cnm.  Inşallah bize de nasip olur
(12,777 puan) tarafından
Amin Rabbım. Herkese ev naisp etsin sokaktaki kalanlara da
tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Kayinbabam sağolsun biz nisanliyken aldı evimizi :))
tarafından
Sukredin halinize
tarafından
Neden sert bir cvp verdiniz anlamadım
tarafından
Yok cnm estağfurullah emoji koydum çıkmamış sert demedim.cnm:) . Bizimkiler de öyleolsaydı keske size ne guzel nisanliyken almışlar  :(
tarafından
Rabim size ve isteyen herkese nasip etsin kuzum kaynanam ve gorumcemgil istemedi zatten evi kayinbabam aldı bize de Allah razı olsun tez zaman da sizede nasip olur inşallah :))
tarafından
Insallah cnm allah razi olsun
0 oy
tarafından
Bnde kiradayim ama parayı kendi başıma bitimtirdim çay toplayarak kimseden bişey etmem ya sonra aldık ettik derler
tarafından
Aynen bende kimseden yardim almadan istiyorum.  Ve nasil olacak bilemiyorum.  Evde daha yeni el işi aldım parayla yapıp saticam insallah devamı da gelirde kendi cabamizla biseler yapabiliriz
tarafından
İnsallaj canım valla meslegim olmazsa merdiven dahi silerdim çalışmak ayıp deil sonuxta
tarafından
Mesleginiz nedir?
tarafından
Alın teri olduktan sonra wc bile temizlenir yeterki alın teriyle paranı kazan :)
0 oy
(119,319 puan) tarafından
Suan tasinma asamasindayim esimin babasinin arsasi vardi oraya bize ev yapti ama ne yapmak rabbim kimseye muhtac etmesin adam ikide bir ev benim hersey benim en fazla 5 sene oturun sonra gidin bakin basiniziin caresine ölene kadar benim evimde yasamayi dusunmeyin diyip duruyo 

Biraz birikim yapalim kredi cekip ev alcaz bizde rabbim banada nasip etsin sanada inş
tarafından
Inşallah cnm . 5 senede kira parasını biriktirebilirzi cnm . Kumbara yap sende alışveriş den kalanları at içine  . Keske benim ailem de aile apartmaninda lar halalarim dedem babamlar aynı binada keske halam dedemle otursa bize de gelin 3 sene 5 sene burda oturun kira paranızı kenara koyun ev alın evinize gidin deseler
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Biz şuan birikim yapıyoruz. Seneye de alıcaz. Kocam kndi birikim yapiyo bi destek yok olsa çoktan alirdik
tarafından
Orası öyle cnm destek olsa bir şekilde yapılabilirdi
0 oy
tarafından
Bize de 1 kisi yardim etmedi esimle dugunumuz olmadan kendimiz aldık.Kredi cektik.Dugunde biriken parayi verdik.Dugunu borcsuz yaptik o da biriktirerek oldu.Mesela her ay kenara 2bin 2500 lira para koyduk.Altin gunlerine girdik.Allahta yardim etti cok şükür .
tarafından
Maşallah cnm . Burda 100liraya bile güne çok diyolar nerdee altın günü keske günlere girilse birikim olur baya bi
tarafından
Yok canm bizde 200 liradan girerdik esimde girerdi nisanliyken bende kendim girerdim.400 tl ayda baya iyi oluodu.
tarafından
Keske burda da öyle olsa
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Birikim yapamadık asgarî ücret ev kira o bu derken. Ama benim bileziklerim vardı ve eşim memur olmuştu. Ev sahibimiz evi satcam dedi. 10 günlük lohusaydım ve oturduğumuz evi aldık. Apar topar oldu herşey yani. Şimdi kredi ödüyoruz çok şükür halimize. Allah herkese nasip etsin inşallah 
tarafından
Bileziklerimi k ayinpederim sormadan sattı oyuzden altinim yok . Sadece alyansim 5tasim ve turali kolyem var okadar :( .
Inşallah bize de nasip olur
(1,635 puan) tarafından
Aman şu aileler. Gerçi bak benim annemin çeyrekleri vardı onları da aldık az kredi çekelim diye =))((= inşallah nasip olur size ve tüm kiracılara
tarafından
Inşallah cnm amin
0 oy
tarafından

Valla benim kocam inşaatçı babası müteahhit bizde oturulcak ev çok, nakit para yok keşke kirada otursaydım da cebime istediğim kadar para gireydi :D:D Allah tez zamanda ev sahibi etsin canım, hayırlı güzel temizce otur inşallah❤️

tarafından
Kocaeli dilovasi :))
tarafından
Uzakmışız kız ben tee ankara :)) burdan almak istersen hemen ayarlayalım:p
tarafından
Esimin işi burada ama orda olsaydik keske olsaydı :)
tarafından
Burda da evler çok pahalı 1+1 evde oturuyorum salon mutfak bir, bi de odası var. Şimdi satsam içine özel bir sürü şey de yaptırdım dolaplar vs. 180binden aşağı satmam düşün küçücük ev
tarafından
Doğrudur cnm herşey ateş pahası

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 294 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 678 göst.
1 Mart 2021 Aile kategorisinde Eda (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 368 göst.
21 Aralık 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 417 göst.
9 Aralık 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,858 soru

11,370,663 cevap

34,854 kullanıcı

...