0 oy
205 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,729 puan) tarafından
Kızlar gurbette yaşıyorum. Annemler gelecek ama annem babamla gelecek, babamda diyor ki 10 gün kalırız ee ben normal doğum düşünüyorum neye göre çağıracagim. Devlet hastanesinde tek başınıza kaldınız mı? Eşleri doğumdan sonra yanımıza aliyolar mi ? Ona göre doğumdan sonra gelsinler bari.

11 Cevaplar

0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ben doğumhanede kaldim servise almadilar taburcu olana kadar görmedi eşim 
(1,729 puan) tarafından
Yardima ihtiyaç olunca kim yardımcı oldu?
(2,687 puan) tarafından
Benim gorumcem geldi yanimda o vardi canim ama benim arkadasim dogum yapti onun yaninda kimse yoktu hemsirelerden rica ediyodu onlar yardim etti dedi
(1,729 puan) tarafından
Artık Allah kerim deyip mecburen bir gün sabredecez
(2,687 puan) tarafından
Allah yar ve yardimcin olsun canim rabbim darda koymasin
(1,729 puan) tarafından
Amin çok teşekkürler ♥️
-Reklam-
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Benimki korona dönemine denk geldi refakatçi bir kişiydi ziyaretçi  almadılar. Babaya da sadece doğumdan sonra çocuğu 5 dakika görebilme fırsatı veriyorlardı. Onun dışında.hastameden çıkana kadar bir kişi dışında kimse.olamaz. 
0 oy
(153 puan) tarafından
Devlet hastanesindeki bu tutumu sevmiyorum. İnsanın doğumda ve doğum sonrasında en çok eşine ihtiyacı oluyor. 
(1,729 puan) tarafından
Evet ya yanımda biri olmadan ben nasıl yapacam ilk bebek bide
0 oy
tarafından

Sıkıntı hamilikti sürekli hastndeym ben yatıyordum

35+5 de sanci ile gittim 1 cm açılma vardi yatis yapıldı rahim yumasynca dogum hane odasna alındım acilma olmynca ciktim sabah ertsi gun de yine gittim 3 cm olmstu rahim acılms doğum baslmsti 2 saate dogdi 

Bnmde kimsem yok ailem şehir dışında ydi 

Ama malsef dedem ölmüştü annem dedemi gomup yanmda yatti :(

Hastnde doğum hande esim hep byanimdaydi hemsrler Allah razı olsun esimi cagirdilar aglynca yanmda durdu hep 

(1,729 puan) tarafından
Geçmiş olsun sıkıntılı günlermiş, tek başıma nasıl yapacam
0 oy
(6,716 puan) tarafından

Kadin refakatçi istiyorlarmış canim.  Burada öyle okumustum . Bende devlette yapacağım Allah izin verirse. Kim yanimda duracak bilmiyorum,:ermm:

(1,729 puan) tarafından
Annem kırk çıkana kadar dururum diyor babamda on gün durur geliriz diyor oy oy şu adamdan nedir çektiğim
(6,716 puan) tarafından
Benim annemde ilk bebegimde oyleydi senin baban gibi canim. 3 4 gun durdu gitti. En cok ihtiyacımız oldugu zaman bu zaman hâlbuki
(1,729 puan) tarafından
Ya adam çocuk gibi ne maddi ne manevi hiç bir desteği yok, çocuk gibi küser ilgi bekler. Aşırı sinirli şimdi tek annem gelse memleketteki evi yakıp yıkar.
(6,716 puan) tarafından
Allahım kolaylık versin canım :( inşallah düzelir babanda
(1,729 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Hayır canım eslerin yanına gririp çıkar ama yanında fazla duramaz bir kadın kalmak zorunda yanında normal doğumda olsa alttan dikişin olabilir yardımcı biri kalmalı 
(1,729 puan) tarafından
Anneme babamız gel diyorum yok diyor eşimden başka da kimsem yok sıkıntılı durum valla
(7,376 puan) tarafından
Yani canım yanına birini ayarlanan lazım
(1,729 puan) tarafından
Aynen biri şart ne olur olmaz
0 oy
(11,151 puan) tarafından
Odan boşsa alabilir benim tam bayram arkasi oldu Hastane boştu odam boştu doğum yaptım dogumhaneye de geldi odama da girdi kal desem kalabilirdi ama bunu sizin sormanız gerekir tek oda olmaz yanında dolu olursa esin kalamaz 
(426 puan) tarafından
Devlet hastanesnde doğum haneye nasıl girdi.Bence en azından oraya alınmaması lazım nasıl aldılar hayret o haldeyiz kapıyı kapatmıyorlar gelen giden oluyo elin adama mesela beni görecek mi öyle çok yanlış.
(11,151 puan) tarafından
Dogum hanede kimse yoktu ve odalar özel tek kişilik doğum bittikten sonra aldılar bi yarım saat sonra kadar odaya geçiş yaptim
0 oy
(3,381 puan) tarafından
Bende gurbetteyim eşim suriyedeydi gelemedi erken doğum yapınca hastanede tek başıma 2 gün kaldım hiçkimsem yoktu sadece saolsun kızıma eşimin arkadaşları baktı bide doğumdan sonra ewe bıraktılar ben 19 aylık kızım ve bebeğim yapayalnızdık sabahına gelebildi eşim ve Allahım çok çok yardım etti
0 oy
tarafından
2 normal doğum yaptım kimseye ihtiyaç duymadım  devlet hastanesinde refakatçi yok canım 
(1,729 puan) tarafından
Devlet ve üniversite hastanesi fark ediyor mudur acaba
tarafından
Bilmiyorum canım
0 oy
(13 puan) tarafından
Öncelikle Allah sağlıkla kavuştursun. Yakın zamanda ve iki yıl önce doğum yaptım devlet hastanesinde, her ikisinde de bebek doğduktan, ebeyle işimiz bittikten sonra eşim yanımdaydı, iki yıl önceki doğumumda refakatçim akşam gelebildi, o gelene kadar eşimin yanımda kalmasına izin verdiler, bu defasında da refakatçim çabuk geldi yoksa yine izin vermişlerdi. Şu an odalar tek kişilik yani çok zor durumlarda bilmiyorum belki eşinin kalmasına izin verilebilir. Bir de özel oda diye birşey okumuştum burada her hastanede var mı bilmiyorum 
(1,729 puan) tarafından
Buradaki devlet hastanesi çok sıkıntılı sanmıyorum eşimi alacaklarını
0 oy
(682 puan) tarafından
Aynı durum bnde de var annemi kaybettim geçen sene ablalarimda çocukları flaan var gelmicekler kaynanamda yeni ameliyat oldu o da gelmicek 4 yaşında bir kızım da var onu nasıl birkip doğuma gidicek hiç bilmiyorum tek başıma olacağım ama eğer olursa bebeğin tüm kontrollerini yaptırıp imza ile çıkacağım hastaneden kızımbolamadan yapamıyorum çünkü 
(1,729 puan) tarafından
Senin işin daha zor canım Rabbim kolaylık versin ❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 36 göst.
0 oy
5 cevap 148 göst.
0 oy
1 cevap 77 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ikra_1212 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 53 göst.