0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar şunu sormak istiyorum doğuma hastaneye giderken giydiğimiz normal hamile kıyafetini hastaneden çıkarken de giyemeyiz mi benim çok rahat bir eşofman altım var doğumdan sonra da hemen bol gelmez diye düşünüyorum. Neden doğum çantası listelerinde hep ekstra kıyafet yazıyor acaba :/ Çok kalabalık valiz yapmak istemiyorum da o sebeple soruyorum

9 Cevaplar

0 oy
(1,720 puan) tarafından
Kanaman olacağı için dışına çıkma ihtimali var canm o yüzden ekstradan fazla kıyafet lazım oluyo
-Reklam-
0 oy
(6,226 puan) tarafından
Doğuma normal kıyafet ile gittim zaten üzerimde pardesu vardı çıkarken de asofman ile çıktım yine üzerimde pardesu vardı ekstra bisey almadım 
0 oy
(1,054 puan) tarafından

En az iki pijama takım 

Ayrettn hastane den çıkınca da rahat edebilcgm spor kıyafetler fln giydm 

Rahat edeceğini düşünüyorsan neden olmasın 

0 oy
(292 puan) tarafından
Ben doğuma giderken zaten kapalı olduğum için rahat tunik altına eşofman altı giydim üstüne feracemi çektim. Gider gitmez zaten üstünden çıkarıyorlar ameliyat kıyafeti giydiriyılar dopumdan çıktıktan sonrada evde eskimiş iki tane eşofman altımı götürdüm giydim ki zaten kan oluyor benim oluyor şahsen sonra atmıştım onları üstünde uzun kollu üst giymiştim çıkarken de giderken giydiğim kıyafeti giydim 
0 oy
tarafından

Markette suyu gelmiş ve acilen hastameye alınan bir anne olarak yazıyorum :D ağustosta doğum yaptım üzerinde bol bir elbise varıd. Mor renkti hep su olmuştu. Eşim hazırladığım hastane çantasını getirmesine rağmen ektra kıyafete ihtiyaç duydum. Çok sıcak olduğu için giyemedim o ayrı. Ama hastaneye bir takım götürdüm çıkarken de aynı takımla çıktım kim ne karışır canım. Senin canın ne istiyorsa onu giy onu götür 

0 oy
tarafından
Sezeryan oldum 2 tane pijama takımı almıştım ikisini de kullandım ben 
tarafından
Pijama takımı ben de alıyorum da eve dönerken giyilen kıyafet için sordum hastaneye giderken giydiğimiz olmaz mı diye
tarafından
Hee ben ekstra kıyafet koymadım pijamalarla çıktım hastaneden üstüme kabanimi aldım zaten direk arabaya biniyorsun eve gidiyorsun
tarafından
Doğru ya kış ayı zaten montlar da uzun hiç gerek yok ektra kıyafete o zaman teşekkür ederim
tarafından
Kesinlikle kendine yük yapma
0 oy
(7,730 puan) tarafından

Ben doğumdan sonra tam 3 kere kıyafet değiştirmiştim. 3.yü değiştikten sonra zaten bayıldım hop ameliyathaneye:D

(7,730 puan) tarafından
Anlatmayacağım diyorum ama herkes dikkat etsin diye de anlatıyorum. Doğum çok zordu. Bana bir gün boyunca yemek ve su yasakladılar ve suyumu filan da önden patlattılar. Daha sonra nişanım geldi sürekli oynayıp durdukları için. Sonrasında sancılarım çoğaldı ama güç yok susuzluktan. Sonra 5 kişi karnıma bastırarak fundal bası ile zor doğum yaptırdılar. Ardından kızım mosmor doğdu, ilk 5 dakika nefes alamadı. Beni öylece bırakıp onunla ilgilendiler. Daha sonra çok şükür ki Rabbim onu bana bağışladı. Ardından dikiş atıldı bana yine küfürler eşliğinde. Dikiş sayısı asla söylenmedi. Sonra kızımı emzirdim. Böyle her yerim karıncalanıyor filan. Daha sonra anneme dedim ki böyle olur mu anne emzirirken. Canım annem de hem bir taraftan çok üzülüyor mahfolmuşum doğumda yürüyemiyorum sezeryanlı gibi oldum. Sonra anneme bağırıyor a.di doktor şunu kaldır da bir yürüsün açılsın diye. Ben bir kalktım kan boşaldı sanki musluktan boşalıyor öyle. Ki altımda çok kalın hasta bezi olmasına rağmen. Daha sonra tekrar çatala aldılar. Dikişler kaybolmuş. Küfürlerle tekrar dikti. Beni stajyere bıraktı ve gitti pislik. Ben iner inmez başım dönüyor diyip bayıldım. Yani kan kaybından bayıldım sanırım bir de üstüne tekrar tekrar diktiği için asistan doktor müsveddesi. Hakkımı asla helal etmiyorum. CİMER'e şikayette bulundum. Halen devam ediyor problemimiz. Kızım 2 yaşında ve halen ben psikolojik travmalarımdan kurtulamadım. İçim ancak o yaratık işinden çıkarılırsa rahat eder. Başkasına da aynı zulmü yaşatmasın yeter. Zalim. O da bir kadın ve yaşadığımı o da yaşayabilir. Çok kötüydü ya doğum
(11,505 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ne kadar merhametsizler var hangi hastane bu
(7,730 puan) tarafından
Necmettin Erbakan üniversitesinin hastanesi. Bir de ameliyatta diktiler işte ama dikiş sayısını sadece çok diyorlardı asla bilmiyorum yani
(11,505 puan) tarafından
Allahın cezaları inşallah yaptıklarını cekerler
(7,730 puan) tarafından
Allah'a havale ettim. Diyorum ya kendisi de bir kadın ve doğum anını yaşayacak. Rabbim ya bu dünyada ya ahirette bunun hesabını muhakkak sorar
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Kapalı ol veya olma en son üzerinde olan pijamanin üzerine uzun bir pardesü veya ferace giyip çıkabilirsin çok rahat olur senin için 
0 oy
(6,724 puan) tarafından

Ben elbise ile gittim doğuma. Orda dogumdan sonrada elbisemi tekrar giydirdiler odaya gelince değiştirip pijamaları mi giydim. Çıkarken de geldigim elbiseyi giydim :D

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 220 göst.
8 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 424 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Reyhan000 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 293 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ilknur17 (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 430 göst.