0 oy
533 göst.
Diğer kategorisinde (442 puan) tarafından
Komşuya çaya gittik kızım var 3 yaşında oyuncaklarla oynadı gelirken küçük bir at vardı eline aldı getirmek istedi bende annecgim o bizim değil alamayiz dedim komşum ve annesi vardı annesi elinden almaya çalışıyor ben de kızımı ikna etmeye çalışıyorum ama ikna olmuyor bir yandan da arkadaş elinden almaya çalışıyor neyse ben aldım elinden arkadaş hemen aldı götürdü kapıyı kapatti benim kız yerlere attı ağlamaktan kendini eve zor getirdim yani o sırada annesi kendisi almak yerine götür unutunca geri getirirsin diye bilirlerdi bu kadar mı kıymetlimis oyuncak anladım kızımı zor sakinlestirdm o an bulsam gidip alacaktım ama küçük bir yerdeyiz büyük ihtimal yok canım sıkıldı :( 

25 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sonucta sen mudahale ediyorsun ve kızından alıyosun onların almaya calısması yersiz olmus ama davranış olarak dogru bır cocugun oyuncagı baskasına verilmemeli verecekse cocuk kendısı karar vermeli kızınde bır aglar ıkı aglar alısması zaten oyle baskasının esyası alınmaz dıye bilmesi dogru olan canım takma cok bosver 
(442 puan) tarafından
Zaten bende ondan almaya çalıştım elinden alışmasın başkasının evinden yada başka cociktan oyuncak alınmamasi gerektigi benim şaşırdığım aynı anda anne kız müdahale ediyorlar ben zaten ikna etmeye çalışıyorum
tarafından
o kısım sacma ve yanlıs canım komsumla bızde sık gidip gelırız cocuklar bısı goturmek ıstedıgın de anne mudahale eder once sonra baktık bas edemiyoruz dıgerı gırer devreye oyuncak goturmuyoruz oda senın oyuncağını alamaz gıdınce evlerde oynuyoruz sadece diye boyle boyle oturdu duzen Ikımızın cocukları da tutturuyor artık ama anne zaten mudahale ediyorken elınden almaya calısmak sacmalık ölmezlerdı ya ıkna etmeni bekleseler yada cok samımı degılsenız alınmandan korkmaları gerekır ınsan agzının ucuyla olsun canım götur snra getır falan der
(442 puan) tarafından
Samimiyiz iki senelikte komşum ağız ucuyla bile demedi ona üzüldüm tanımamışm
tarafından
Canım samımı olduğunuz ıcın hanı gıdıp geliyorsunuz ya sık sık belkı oyle alısmasınlar dıye sey yapmıstı ya bır olaya gore yargılama bır takip et bakalım
-Reklam-
0 oy
(174 puan) tarafından
Ayyy çok ayıp etmiş bence vermeliydi .ama işte kişlik  meselesi 
(442 puan) tarafından
Kaç senelik komşum bende şaşırdım değermiydi hâlâ ağlıyor kızım 1 saat oldu geleli birde elinden almaya çalışıyorlar kapıyı da kapadı hemen bitti benim için
(174 puan) tarafından
Çok ayıp etmiş haklısınız bence böyle insanlarla mesafeli olun küçük bir oyuncak için değermiydi
(442 puan) tarafından
Böyle insanların olması canımı sıkıyor ama maalesef bazıları çok vicdansız
0 oy
tarafından
Ayyy ne kadar acayip insanlar var ben olsaydım asla öyle bir şey yapmazdım o çocuk öyle agladi onlar elinden almaya çalıştı ben bile çok sinir oldum vallahi 
(442 puan) tarafından
Hiç deme canım kendini yerlere attı inan bende alması taraftarı değilim ama enazindan benim alıp vermemi bekleyebilirlerdi yada alsın getir diyebilirdi hemen götürurdum zaten eve gelince unuturdu büyük ihtimal
0 oy
(566 puan) tarafından
Belki onu  cocugu icinde onemli bi oyuncak ama gotur sonra unutunca getirirsin deseydi keske insanlarin nasil vicdani sizlamiyor kucucuk.cocugu aglatmaya
(442 puan) tarafından
İki üç tane vardı oyuncaklardan farklı renkli evet oyuncak önemli olabilir keske geri getir deseydin çok üzüldüm
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Ay çok ayıp etmiş yaa çocuk bu sonuçta unutturur geri verirdin 

Sonradan görme 
(442 puan) tarafından
Aynen öyle bende tanımış oldum
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Ben olsam gitmem bir daha o komşuya **** oldum ya çocukla çocuk olmuşlar resmen
(442 puan) tarafından
Yok bende artık gitmem bitti benim içinde malesef ki esylari çok kıymetliymis yazık çocuğuma
0 oy
(13,075 puan) tarafından
Bazılarının malı canından kıymetli oluyor maalesef ben asla öyle çocuğun elinden bir şey alamam tamam size versin demiyorum ama biraz oynar sonra geri verirdiniz 
(442 puan) tarafından
Öyleymiş çok üzüldüm böyle insanlarin var olduğunu bilmek canımı sıktı açıkçası değer mi o çocuğun ağlamasına neyse görmüş oldum bende nasıl birisi olduğunu bana geri getir dese zaten eve geçince unutturur getirirdim
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Benim komşum gelir valla kızı ne istese veririm  onun bile olur ayıp yani nolcak bi oyuncak
(442 puan) tarafından
Ben asla alsın istemem başkasının sonuçta ama çocuk işte anlamıyor ki yani eve getirip geri götürurdum bitti benim için artık daha konusmam
(5,240 puan) tarafından
Komşumda unutunca veriyor geri ama ben çoğu zaman onun olsun nolcak diyom
(442 puan) tarafından
Allah razi olsun benim karşı komşumda öyle bende geri götürüyorum
(5,240 puan) tarafından
Herkes aynı değil kötü kalpliler hala var memlekette işte bidaha konusma komsunla mesafe koy
0 oy
tarafından
Böyle bir durumda ben kafışmazdım annesi ikna etsin etmiyorsa canım götür çocuğu ağlatma unutunca geri getirirsin derdim müdahale etmeleri ve çok sakınmaları yani ne biliyim benimde canımı sıkardı 
(442 puan) tarafından
Aynen zaten ben ikna etmeyw çalışıyrum edemeyebilirim dediğiniz gibi keşke geri getir deselerdi
0 oy
tarafından
Ayy yazık ya o kadar ağlamasına değer mi oyuncak alt tarafı götürsün demek bu kadar mı zor ya ? Alt tarafı oyuncak . Oğluma şu supriz yumurtadan çıkan oyuncaklardan biriktirmiştim bayada birikmiştir camlı çerçeveye koyup odasına koyacaktim. Birinde görmüştüm çok hoşuma gitmişti 4 yaşındaki yeğenim gördü alabilir miyim teyze dedi hepsini verdim . Önemsiz bu tarz şeyler bir çocuğun göz yaşından önemli mi ya?
(442 puan) tarafından
Bende anlamadım ki ne sanki küçücük bir oyuncak canım çok sıkıldi yazık kızıma ne kadar çok ağladı bulsam gidip alacağım ama ancak netten sipariş verebilirim
tarafından
Kuzum benim kıyamam ikna etmek kaldı annesi onun dilinden bir sen anlarsın
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Yanlış yapmışlar sana bırakmalılardı a ben götür sonra getir olayına karşıyım o onun değil bunu bilmesi öğrenmesi lazım 
(442 puan) tarafından
Bende öyle bilsin öğrensin istiyorum onun olmadığını bana bıraksalar ikna ediyordum edemesem bile uygun bir zamanda elinden alıp verip çıkardım onlar ikisi biryerden almaya çalışıyor
(3,230 puan) tarafından
Orda ayıp etmişler zaten
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Ben olsam eğer bir hatırası yoksa çocuğa verirdim yani çocuk sevindirmek sevaptır ama bir hatırası varsa yani elinden çekiştirmezdim açıkçası ayıp etmişler
(442 puan) tarafından
Evet saygı duyarım hatırası olur onun çocuğuda sever o atın başka renkleri de vardı iki üç tane ve sonra getor diye bilirdi ne kadar kıymetliymis oyuncakları
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Senin almaya çalışırken onlarında elinden almaya çalışması hoş olmamış ama oyuncakları bende vermiyorum canım kızımda hiç biryerden oyuncak getiremez öyle alışmaları hoş değil bir ağlar iki ağlar bence seninkide bırakır bu huyunu küçüklükten öyle yetiştirilmeli diye düşünüyorum kızma lütfen :)
(442 puan) tarafından
Yok hayır bende o düşüncedeyim ama ikisi biryerden almaya çalışması ben ikna etmeden çok canımı sıktı ayrıca ikna edemedim diyelim apartmanı ayağa kaldırıyor o esnada götür geri getirirsin deseydi yani çocuk bu evet yanlış ama zamanla illa ki anlayacak
(6,441 puan) tarafından
Evet yakınmışsınız bide hele annesine ne oluyor onu anlamadım koca kadın
0 oy
(347 puan) tarafından
Canım valla şimdi ne desem bilemedim. Ilk etapta komşuya tü kaka diyesi geliyor insanin ama şu açıdan bakinca da jak veriyorum hemen anlatayim, benim kızımın bi oyuncağı var onsuz aslaaa yatiramazsin. O da küçük minicik bir bebek oyuncak. Bi çocuk bunu alsa birakmamaya dirense malesef ben de onu elinden almaya çalışırdım anlatabildim mi
(442 puan) tarafından
Anlıyorum bende alma taraftarı değilim ama o oyuncağın farklı renklerinden 2 3 tane vardı ayrıca deseydi geri getir diye o şekilde zaten yapardım
(347 puan) tarafından
Sen de haklisin canim kırılmakta
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Üzücü bir durum, bebeğim için önemli olan bir oyuncaksa daha sen kalkmadan derdim fatma oğlum için önemli başka bir oyuncak vereyim diye ya da senin zaten çaban varken ben elimi süremezdim, kendi çocuğuma dedittirirdim, sen gelince yine oynarız verir misin diye vermiyorsa hala oğluma derdim çok ağlıyor şimdi verelim arkadaşın biraz oynasın getirsin olur mu diye oğlumu iknaya çalışırdım. Pahalı bir oyuncaksa da biraz beklerdim getirmezseniz gelir ben alırdım. Bence komşunuz ile durumunuzu bir gözden geçirin.. :wassat:

(442 puan) tarafından
Zaten öyle gözden geçireceğim hatta konusmasam iyidir
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Onlarin yaptigi cok cok ayip ve gorgusuzce.ama bende misafir cocuklarinin kizimin esyalarini almalarini sevmiyorum ama sevemsemde karismayan anne olunca bu gune kadar uc dord oyuncagi baska cocuklarda gitdi bende bisey demedim.annesi karismiyorsa cocugun kalbini kirmaya deymez diye dusundum hep
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım insanlar değişik takma kafana 
0 oy
(3,347 puan) tarafından
Çok ayıp etmiş

Şahsen bize gelen biri oğlumun oyuncağını götürmek istese izin veriyorum genelde bir daha ki gelişlerinde getirmiş oluyorlar ki getirmeseler büyük Bir şey değilse sıkıntı yapmıyorum karşıda ki de çocuk sonuçta

Bence fazla muhatap olmayın kişi ile 
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Benim kizim.böyle yapmadi daha ama adi ustunde cocuk ne zaman ne yapacagi belli olmaz aynisini onun cocugu da senin evinde yapabilir ki bize gelen misafir çocuklarıyla cok yasadik bu sorunu. Goturmek isteyen cocuklara ben hic mudahele etmedim anneleriyle aralarinda halledildi her zaman. Zaten cocugun elinden almalari m udahele etmeleri yanlisken bide alir almaz yuzunuze kapiyi kapatmislar. Boylelerine gormemisin bir oyuncagi olmus derler cok ayip olmus valla ben olsam dile getirirdim komşuma karsi.
0 oy
(7,681 puan) tarafından
Ben de çocuğumun oyuncağını kimseye vermek istemem kimsenin de bir çöpünü dahi almam ama o şekilde de müdahale edilmez sen ikna edip vermen gerekiyordu müdahaleleri yersiz olmuş 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 375 göst.
14 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Minnos_1 (7,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 615 göst.
18 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 462 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 326 göst.

379,907 soru

11,372,646 cevap

34,855 kullanıcı

...