0 oy
283 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,562 puan) tarafından

17 sinde 15 aylık olacak kızımın bıngıldangi çok geniş dedi sağlık ocağı doktoru oyuzden bugün hastane ye götürdüm kan idrar tahlilleri yapıldı ek olarak ben değerlerine vitaminlerinede baktırdım bütün değerleri vitaminleri çok güzel geldi sadece d vitami değeri mesai saatleri içinde çıkmadı bende e nabizdan baktım ve anladığım kadar düşük d vitamini ama nerdeyse 3 şişeye yakın d vitamini bitirdim arada sırada unuttuğum oldu ama d vitamini kullandım sağlık ocağının verdiğini galiba onun etkisi çok fazla yokmuş ben ona yordum sizce ondan olabilirmj

image 

6 Cevaplar

0 oy
(2,562 puan) tarafından

En İyi Cevap
Degeride attım çok mu düşük sizce pazartesi gidecem tekrar da bunun için bide bura sorayım dedim
-Reklam-
0 oy
(2,305 puan) tarafından
Hiç kullanmasan tamm ama sonuçta kullanmışsn canım değerleri neden düşük çıktı ki . Anlamıyorum valla ben kızıma kan damlası d vitamini saati geçirmeden verdim yengem yeğenime daha bir damla ne kan ne d vitamini.kullanmadi maşallah diyim bir yaşında 11 kilo boyu 80 cm değerleri de çok yüksek çıkmış yapıyla mi alakalı ne anlam veremiyorum valla . İnşallah normal çıkar herşeyi çok geçmiş olsun kuzum 
(2,562 puan) tarafından
Değerleri düşük değil canım diğer değerler çok güzel sadece d vitamini düşük çıktı onuda sadeece kansızlık falanda yok hiç kan ilacı kullanmadığım halde ama d yi hep kullandım ama sağlık ocağının verdiği demekki iyi degilmis
0 oy
tarafından
D vitamini yazarsa . Mutlaka yazacaktır . Oceannd vitamini al. Bizimde kapanmamisti . Bende d vitamini çok kullandım 
tarafından
O iyi bı marka .
(2,562 puan) tarafından
Teşekkürler
(2,562 puan) tarafından
Canım senin dediğin D vitaminini aldım sen günde kaç damla ya da fısfıs kullanıyordum iki güne bir bir fıs kullan dedi bana eczacı
tarafından
Yaşıyla ve kiloyla alakalı şuan 3 yaşında tam hatırlayamadım
tarafından
Hergun 1 fıs olmasi lazım sen sağlık ocağına şöyle bundan aldım yaşı bu kadar ne kadar vereyim .
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Başka bilen yok mu acaba 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Geçmiş olsun öncelikle, doktor bize değeri 10 olursa çok düşük ama 20-30 arası normal değerlendiriliyor demişti. Sizinde 17 çıkmış çok düşük değil. 
(2,211 puan) tarafından
Baktım canım 22 çıkmış. 6 ayda bir rutin kan tahlili yaptırıyorum ben, doktor ilaç vs birşey yazmadı. Bir öncekinde de 18,55 çıkmış o zamanda yazmamıştı. Sizinki de dediğim gibi düşük değil
(2,562 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ya kafam karisti iyice normal değer 30 gozukuyor 17 çıkınca bana baya düşük gibi çıktı bide bu ay d vitami mini damlayı cogaltim belki onun sayesinde birazda yüksek çıkmıştır belki daha düşük du önce bilemiyorum ya yada başka neden olabilirdi bıngıldak bı bilgin varmı tiroid le ilgisine varmış ona baktı sıkın ti yok böbrekle ilgiliymis ondada bı sıkıntı yok off anlamadım ya içim sıkılıyor (⁠ ⁠・ั⁠﹏⁠・ั⁠)
(2,562 puan) tarafından
Lavin doktor dedi yarı yariya düşük en az 30 olmasını bekleriz D vitamini çok önemli senin çocuğun kide 18se eğer bence d vitamini kullan cnm
(2,211 puan) tarafından
Yok kuzum şuan 22 lerde 5 ay sonra tekrar kan tahlili istedi. Teşekkür ederim çok sağol duyarlılığın için. Doktor bana 20 ile 30 arası normal demişti.
(2,562 puan) tarafından
İyi bari canim ☺️
Ne demek canim bütün çocuklar iyi olsun
♥️♥️
0 oy
(613 puan) tarafından
D vitaminini vücutta aktif hale gelmesi için K vitamini olması lazım. Kapı ve anahtar gibi düşün. Ocean D3 K2 kullanmanı öneririm. Çünkü k vitamini olmadan ise yaramiyor
(2,562 puan) tarafından
Canim bu dedgin tek bı seymi ayrı ayrı iki ürünmu acaba
(613 puan) tarafından
Tek bir ürün Ocean marka D3K2 bebek ve çocuklarda 4000 olanı kullanılıyor
(2,562 puan) tarafından
Ama bu 1 buçuk yasa kullanilmiyomus
(613 puan) tarafından
Büyük kızımda kullandım şuan 1 haftalık bebeğim var doktor ona da yazdi
(2,562 puan) tarafından
Bu doktorlarda bı değişik kullanilmaz dedi canım ya bu yetiskinler icindedi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 177 göst.
11 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ukonetsret (4,584 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 150 göst.
22 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MinnieMouse (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 177 göst.
0 oy
2 cevap 148 göst.

379,282 soru

11,352,819 cevap

34,825 kullanıcı

...