0 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde (914 puan) tarafından
Hep rüyamda talebeykenki zamanlarimi görüyorum o kadar çok özlüyorum ki o günleri 

13 Cevaplar

0 oy
(4,889 puan) tarafından
Yatılı kalmadım ama medresemiz vardı derse gittiğimiz arada kamp yapardık. Bende özledim hem de çok:(
(914 puan) tarafından
Çok değişik bir özlem resmen hasret çekiyorum:(
-Reklam-
0 oy
(4,170 puan) tarafından

Tam liseye baslayacagim sene 8 . Sinifin tatilinde yano gttim. Kuzenimle.kuran kursu degilde yatili bi ev gbi biseydi.ozamanlar demek cesaret ediliodu  annemler nasi gonderdi hala şasarim:) 15 gun kaldim. 24 saat dini egitim gece teecch namazi sabah erkenden kalkis    hadis siyer fikif  tesbih  cekme dua ezberleme  vs vs vs  tum gun. Sabah 6 da uyandiriolardi bayat ekmeklerle  kahvalti edioduk .  Tv günah.okuma liseye baslama dediler . Sonra daha gtmedim babam yollamadi.  Her yer ayni olcak diye bise yok ama 15 gunluk boyle maceram olmustu.:) o malum cem.aaat degil baska biseyciydi sanirim o gittigim yer bilmiorum necoydi abdest alip basimiz kapalo yatioduk.robali elbise mecburiydi.bide altimoza babanne paçali donu giyyoduk .sunger yataklari yere yan yana dizip bi odada yatioduk  10 12 kisi falandik tam net sayiyi bilmiyorum hatrlamiorum

(4,170 puan) tarafından
Bilmiorum iste cocuktum  :)
(6,344 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşadım nerede gitmistin hangi şehir ilçe
(4,170 puan) tarafından
Istanbul kartal ama teee  2001 yada 2000 yillari:)
(6,344 puan) tarafından
Hmm benim Ümraniye
(2,749 puan) tarafından
Ay benim gittgm yerde oyleydi 7 aya kadar kalem ben çok seviyordm çok katkısı olmuştu ama hocamız diğer yardmci hocayla tartışıp br anda gidince psikoljimiz bozulmuştu psikiyatri haklarına kadar kullanmıştım ben
0 oy
(52 puan) tarafından
Bende kaldım ve bende çok cok ozluyorum o gunlere donemk çok istiyorum yatak hanede edilen sohbetleri fln
(914 puan) tarafından
Ah ah asla geri gelmeyecek günler:(
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sadece arkadaş ortamı haricini asla özlemedım özlemem de
(914 puan) tarafından
Neden kiii? kötü müydü hocalarınız ?
0 oy
(7,717 puan) tarafından
Yatılı kalmadım ama ben de kuran kurslarımı çok özlüyorum. Allah razı olsun önce annemden, öyle güzel yerlere gönderdi ki sabahın köründe bile kalkmama rağmen ayaklarım hep koşa koşa gitti. Allah razı olsun hocalarımdan da öyle güzel sevdirdiler bize dini, soğumak ne kelime tam tersi daha da bağladılar çok şükür
(914 puan) tarafından
Yâ harika çok güzel maşaAllâh:)) Allâh annenden râzi olsun
(7,717 puan) tarafından
Evet evet ailemden Allah razı olsun. Çok güzel tecvid öğrettiler. İmam Hatipte çok faydasını gördüm
(914 puan) tarafından
MaşaAllâh bir de imam hatip mezunusun ohh
(7,717 puan) tarafından
Ay evet çok şükür
0 oy
(315 puan) tarafından
Keşke bende gidebilseydim keşke ailem gonderseydi beni göndermediler:( nasip olursa kızım 4 aylık büyüdüğü zaman onu gondericem inşAllah 
(914 puan) tarafından
İnşaAllâh hadi bakalım hayırlısı ile İnşaAllâh annesi güzel kapilar açsın mevlâm
(315 puan) tarafından
Amin canım inşAllah cümlemize
0 oy
(499 puan) tarafından
1.5 sene kaldım rizede
(6,221 puan) tarafından
Bende 3 sene kaldım.:)
(499 puan) tarafından
Ooo cok uzunmus
(6,221 puan) tarafından
Evet cnm.sen neresindeydin ben çayelindeydim
(914 puan) tarafından
MaşaAllâh ben de 3sene kaldım:)
(499 puan) tarafından
Aaa bende cayeli altuntaş kuran kursundaydim
0 oy
(613 puan) tarafından

Evet talaebe de oldum hoca da oldum. En çok hocayken yanımda olan kizlarimi özlüyorum hepsi çok tazecik ve masum kızlardi<3

(914 puan) tarafından
Talebelik çok başka yâ :)
0 oy
(27 puan) tarafından

Ben diyanetin yurdunda kaldım. Bende özlüyorum. İnsan oradayken kıymetini anlayamıyor malesef ki. Ama hayatımdan da memnunum şuan hamd olsun öyle aşırı özlem çekmiyorum. Sadece doya doya tadını çıkarsaymışım diyorum. :)

(914 puan) tarafından
Ne kadar güzel:)
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Yazları camiye giderdik 

Sonra kursa gitmeye basladık okul tatillerinde 

Daha sonra 4 sene talebelik yaptım 3sene talebe okuttum

Evlilik nasip oldu şimdi dısarıda devam hanım talebe okutmaya
(914 puan) tarafından
Oh oh oh maşaAllâh ben de 3sene talebelik yaptim :)
0 oy
(780 puan) tarafından
Hep camiye giderdik yaz tatilinde hiç kursa gitmedim
(914 puan) tarafından
Camilerde öyle çok güzel:)) yurtlarda yatili kaldım camide de çocuklara iki yıl öğretici oldum:)
0 oy
(6,344 puan) tarafından
Yatılı kaldım fatma diye bir hoca vardı nefret ediyordum ondan kafayı yemiş dinle bozmuş kafayı. Yatıyor günah kalkıyor günah. Gece yatarken çorap başörtü full kapalı yatryorduk. Bir kere kızlarla şarkı soyledik diye öyle şeyler söyledi ki Allah bu kadar gaddar mı gerçekten demiştim. Oradan çıktığım gün yüzüm vücudum hep alerji olmuştu her tarafım kızarık. Anlat anlat bitmez aklıma geldikçe pskolojim bozuluyor. 
(914 puan) tarafından
Aslında gece kapalı yatilmasinin sebebi aniden deprem olur o panikle üst baş giyemeyiz birden dışarıya çıkarız tesettürlü olalım diye :)
0 oy
(276 puan) tarafından
Hayatimin en tatli yillariydi..

Aziz Mahmud Hudai kurslarinda okudum 

Yurt disindan gelen talebeler de olurdu kirgizlar.v.s

Ne cok seyler ogrendik..

İslamin zarif ve guler yuzunu nur yuzlu ihlasli hocalarimiz da gorduk..

Cennetten vakitlerdi sanki..
(914 puan) tarafından
Yâ Aziz Mahmud Hüdayi hz. i gönülden seviyorum rabbim nasip etti kabrine ziyarete de gittim:) hep hayalimdi yine nasib olur İnşaAllâh gitmek :)
(276 puan) tarafından
Tasavvufu iki seyde ozetlemis mubarek
İncitme incinme...

Nasip ola insaallah Kardesim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 95 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,027 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 557 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde anakiz (2,148 puan) tarafından soruldu
0 oy