0 oy
931 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bugün çok soru soruyom (: 

Çok afedersiniz kabızlık sorunum bitmiyor hamileliğin bu haftalarında çok olurmuş. Geçen gün öyle bi olmuşum ki doğurdum sandım. İki gündür kayısı kurusu yiyorum ama daha çıkamadım 4 gün olcak son çıkalı. Kayısı suyu da içicem. Başka neler yapayım kızlar bi şeyler önerin yumuşatsın içimi çok darlandım kusura bakmayın böyle bi soruyla geldim

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben geceden hurma yada kayisiyi 1 bardak suya birakiyodum. Sabah suyu icip kayisiyi yiyodum. Aycicek yağını biraz azalt. Lifli beslen
tarafından
Sabah yulaf denicem ılık sütle lifi bi de öyle alayım bakalım
-Reklam-
+1 oy
(947 puan) tarafından

Geçmiş olsun canım bol su ic.kuru incir ye zeytinyağ iç . Bide ceviz ye hem bebeğe de faydası olur kilo alır . Hem de ceviz yağlı olduğu için rahatlatır seni . Çok de yeme ters tepip cırcır olma :D ben günde 2 ceviz yiyorum hamdolsun kabızlık sorunum yok hamileliğin başından beri . 26+5 olduk :)

(947 puan) tarafından
Su iç bol bol kuzum suyuda ihmal etme :) haftan kaç ?
tarafından
İçiyorum koca koca şişeler içiyorum valla :( hafam 17 canım +3
(947 puan) tarafından
Hamilelikte oluyormuş kuzum ya.bende tam aksine ishal oluyorum . Su sisem yanımda eksik olmuyor Su çok önemli . Doktorun dediğini dinle bakalım bildiği vardır mutlaka :)
tarafından
Valla doktor bile şaşırdı genelde kabızlık pek görülmez hamilelerde diye. Dedim hocam beni biliyosunuz her türlü nadir belirtiyi yaşayan biriyim diye. 4 aydır kusuyorum bi de :) suyu çok içiyorum valla ona rağmen artık ne biliyim :/
(947 puan) tarafından
Yok yok kabızlık oluyormuş kuzum doğumdan sonra bile yaşayan anneler oluyormuş :/ ahh Allah şafi ismiyle şifa versin kuzum
0 oy
(15,532 puan) tarafından
Bol bol zeytinyağı iç:D
tarafından
Ah onu da bu mideyle nasıl içcem ıyy bilmiyorummm bulantım çokk :))
(15,532 puan) tarafından
İç ishal ol kurtul "))))
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bol su iç yağlı bişeyler ye zeytin yağına ekmek bandır ye
tarafından
Midem kaldırır mı emin değilim zeytinyağı benim de aklımda ama :(
(7,935 puan) tarafından
Lavman dan iyidir
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Doktoruna soyledin mi ilac veriolar bide bol bol ilik su ic kati yiyeceklerden uzak dur ve biraz yuruyuse cik kendini fazla yormadan 4gun cikmiosan lavman verirler onuda soyle doktoruna 
tarafından
Lvman mıııı :o korkuyorumm. Çok azıcık çıkıyorum ama tamamen bi çıkamadım. Bir iki gün daha deneyim de kayısıdır zeytinyağıdır olmazda doktora gidicem :(
(5,913 puan) tarafından
Cok azcik cikiosan lavman vermezler o.zaman kolay kolay hic cikmioaan 4 gun boyunca verirler biraz yuru ama bende de oluodu ilik su icip yuruyunce iyi geldigini gordum
tarafından
Bugün baya su içtim ve yürüdüm baya iki üç km falan. afedersin minicik çıkabildim ama yetmiyor yani :/ birkaç öneri aldım doktordan da sizlerden de. Denicem geçmezse gidicem hastaneye
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Zeytinyag iç ve sanki sirkeli su isahl yaptı beni bide aç karına onu iç 
tarafından
Yarın sabah ılık suya elma sirkesi koyup içiyim üstüne de zeytinyağı içeyim bi kaşık o zaman bakalım
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Zeytinyağı iç canım armut kavun bulabilirsen affınaa sığınarak söylüyorum o meyveleri kusura bakma bende de kabızlık olurdu bunlar çok iyi gelirdi
tarafından
Canım herkese bi şey iyi geliyo ama çoğu işe yaramadı bende :( kabak iyi olur dediler yedim, kayısı yiyorum 2 gündür tık yok sonum ilaca doğru gidiyor
(5,324 puan) tarafından
O ikiside çok sürdürür canım o yüzden
0 oy
(2,181 puan) tarafından
armut ve ayva da ise yarar 
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Duphalac şurup kesin çözüm 
tarafından
17 hft hamileyim içebilir miyim canım
(12,852 puan) tarafından
Tabiki canım o zaman da içiyordum şuan emziriyorum devam ediyorum bi kaç saat içinde etkisini gösteriyor
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Ben aci yedigimde hemn cikardim.canm istersen bi dene cok gecms olsun
tarafından
Acı yersem önce midem delinir sonra başka yerlerim ahahahha
(1,422 puan) tarafından
Cok degil canm ya aci sos fln iyi gelr blki tabi miden hassasa olmz
0 oy
(663 puan) tarafından
Canım bende çok kötü kabız oldum son çare popomu yağladım kurtuldum çünkü hastaneye gitsen yapacakları şey lağman yapmak olur 4 gün olmuş çünkü geçmiş olsun 
tarafından
Doktorumu aradım lavman demedi çok şükür. Sabah için birkaç öneri verdi denicem eğer birkaç güne çıkamazsam gidicem hastaneye :(
0 oy
(650 puan) tarafından
Erik kurusu yemeye çalış. A101 deki güzel. Hatta azıcık haşlayıp yemeye çalış
tarafından
Hmm onu da denicem canım yarın alayımm. Her şeyi yerim valla :D
0 oy
tarafından
Kuru kayısıyı suya koy 5 tane falan sabah hem iç hem ye onları 
tarafından
Bu gece koyucam canım sağ ol
0 oy
tarafından
Ahh ahhh bende 1 aydır ıshalim ne yaptıysam yapayım fayda etmedi ishallik yaa
0 oy
(725 puan) tarafından
1 yemek kaşığı zeytin yağı iç 
0 oy
(2,743 puan) tarafından
Kayısı hoşafı bırebır canm
0 oy
tarafından
Zeytin yağıyla kendini uyar kuzum
0 oy
tarafından
Bol yağlı  kırmızı et ye ama etin kendi yağı olsun
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Zeytinyağı sade içilir, bende de vardı kabızlık bir kere içmiştim kusacaktım affedersin. Sen de burnunu tutarak içmeyi dene, zeytinyağı çok iyi geliyormuş bir de şey yapabilirsin affedersin zeytinyağını orana sürebilirsin o da kolaylık sağlıyor
0 oy
(4 puan) tarafından
Merhaba bende de kabızlık çok fazla hatta kanamam dahi oluyor .günlük süt içip içinizi yumusatin❤benim bile yumusuyorsa size çok iyi gelir

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 184 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Senben00 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 373 göst.
0 oy
30 cevap 813 göst.
0 oy
6 cevap 527 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,347 soru