0 oy
412 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba kizlar birikim yapabiliyor musunuz altin alabiliyor musunuz her ay ceyrek almaya calisiyorum ben araba istiyoruz cok rabbim nasip eder insallh ya gecim de zor sıkiyorum kendimi ya 

24 Cevaplar

+1 oy
(677 puan) tarafından
İmkan meselesi ahh olsada alsam canım isterim almayı da kiracı olunca olmuyor 
tarafından
Haklisiniz allah yardimcimiz olsun hepimizin
(677 puan) tarafından
Amin canım amin
-Reklam-
0 oy
(2,885 puan) tarafından
Gecindigimize sukredyk altını geçtim :)))) 

Ev yaptryz o zorluyor bizi Allah nasip ederse ilerde düşünüyorum 
tarafından
Bizde oyleyiz ya valla kasiyorum cogu seyden ogluma herseyi aliyoruz sukur ama kendimizi idare ediyoz araba icin insalalh bakalim
(2,885 puan) tarafından
Aynı bizde öyleyiz
(683 puan) tarafından
Bizde ev yaptırıyoruz siz müstakil mi yaptırıyorsunuz canım ne kadara maal ediyosnz
0 oy
tarafından
Ne altını kız  jsjsjdkd
tarafından
Bizi bu hale getirenler utansin:))) altin ne onu unuttuk:))
tarafından
Amin, kızımın masrafı 3000 Zatn 2de kira
2 de markt o bu birşey kalmıyor
0 oy
(683 puan) tarafından
Alamıyoruz canım her ay 2 bin TL ye yakın hastaneye ödüyoruz oglum sürekli hasta oluyor 
tarafından
Allah sifasini versin insallah ya size bagislasin
(683 puan) tarafından
Allah razı olsun alin canım sürekli grip öksürek oluyor devlet hastanesine gidince aşırı sıra bekliyoruz hiç durmuyor o yüzden özel tercih ediyoruz napalım tek iyi olsunda diyoruz Allah sizinde gönlünüze göre nasip etsin canım
tarafından
Amin insallah sagolun
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Altın nedir yenilebiliyo mu:D 
(8,900 puan) tarafından
Hayir altın yenmiyor içiliyor:)))))
(6,209 puan) tarafından
Vücuda şifa niyetine:))
(8,900 puan) tarafından
Aynen zemzem suyu niyetine :))))))
(6,165 puan) tarafından
Ahaha fakirliğin gözünü seveyim:D
(8,900 puan) tarafından
Ahh fakirlik ahh :))))
0 oy
(11,229 puan) tarafından

Ayın sonunu getirebiliyor musunuz deseydin ya kız ne birikimi :)

Biz ev tadilat ettirmez canım onun için ufak tefek gereken malzemeleri alıyoruz birikim yerine

tarafından
Allah yardimciniz olsun sizinde
(11,229 puan) tarafından
Cümlemizin inşallah canım rabbim size de araba nasip etsin inşallah hayırlı vakitte hayırlısıyla kazasız belasız kullanabileceginiz
tarafından
Aminn insallah allah razi olsun
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Biz hem ev hem araba kredisi ödüyoruz. Yeni doğum yaptım. İki bebeğim var. Biraz para biriktirmek istiyorum aslında. Doğum iznim bitince ücretsiz izne ayrılcam. Elimde üç beş bişi kalsın istiyorum. Ama kalmıyo maalesef. 
tarafından
Kredi oduyorsunuz ama 2 bebekle yasadigina.sukur etmek lazim canim :) allah yardimcininiz olsun insallah
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Her ay değil ama 2 3 ayda bir alıyorum kumbara biriktiriyirom pazardan markette kalanları bazen biriktiriyorum geçen yıl 4 tane alabildim zor zoruna 2 evladım var onların geleceği için Birikim yapmak istiyorum ama.her ay farklı birşey çıkıyor 
tarafından
Bizde oyleyiz ya her ay almaya calisiyorum ben illa ama zorlaniyorum hersey pahali gittikce artiyo deli gibi hemde ondan insallah yakinda arabamiz olursa rahat edicem ya
(8,999 puan) tarafından
Ben arabayı evlengim sene aldırdım 2 bilezik ve tüm ceyreklerimi bozdurup. Evimde kira değil çok şükür ama arabanın ciddi masrafı oluyo
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşime diyorum almıyor beni sinir ediyor ya nasıl anlatıcam bilmiyorum 
tarafından
Imkan varsa kesinlikle alinmali cocuklar buyucek asil masraf ozaman olcak birikim yapilmali imkan veriyosa kesin bugun buldugunu yemekle omur gecmez bin turlu hali var dunyanin
(6,441 puan) tarafından
Ya anlatıyorum babasına yediriyor canım babası aldığını altın dolar yapıo buda anca ona verio 3ün 5in lafı olmaz diyo iyi kazanıyor şükür dedim hiç harcama ihtiyacın yok bu aykine git bilezik al gram al ama yok gençliğin hep kalmayacak hastalığı var ee hamileyim doğumum var kızım var bitane ilerisi için birikim şart
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Kobra muratin karısı gibi artık alma diye isyan ediyorum kasalara sığmıyor kız ne altını rabbim daha çok versin olana ne güzel yapiyomussun ama bence dillendirme böyle şeyleri :)
tarafından
Bende zengin degilim kız :) harcamiyom kendime oyle aliyorum yoksa alamam asla bir arabam olsa yeter bana sukur evim var rabbim kimseyi darda birakmasin insallah
(4,431 puan) tarafından
Amin canım benim zenginlikten değilde dedem derdi bereketi kaçar denmez elindeki diye ondan dedim Allah gönlüne göre versin:)
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Asgari ücretle kirada zor oluyor canım hiç bir şeye yetmiyor ki borclarda var o yüzden alamıyoruz altın birikim yok elimizde 
tarafından
Haklisiniz rabbim hepimize yardim etsin insallah hersey pahali olup gidiyo
(7,376 puan) tarafından
Saol canım çok şükür yine eşim calisiyor çok darda kalsak bir evimiz var yinede en fazla oraya gideriz
0 oy
(4,147 puan) tarafından

Kiz millet ay sonunu zor getirio her ay altin nasi alsin 250 300 tl olsa neyse de 2 bin her ay kenara atabilmek de marifet ister:))

tarafından
Dogru canim haklisin valla
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Biz de her ay alıyoruz bı ara bozmak zorunda kaldiklarimiz da oldu şuan 4 tane çeyrek var eşimden gizli kendi 1 gramım var. 1 gram daha vardı gizli onunla kardeşime mont aldım :)

Bizde 2 sene sonra oğlana sünnet yapmak istiyoruz onun için biriktiriyoruz bı kerede yüklenmemek için.

tarafından
Sunnet dugunleri de cok pahalandi ya 100 bin den asagi kesinlikle yok dusundukce insan aklini kaybetcek :))
(3,151 puan) tarafından
Ya bide biz iki taraflı yapcaz. Eşimin köyünde mevlid okutup pilav et tatlı vercez. Benim memleketimde salon tutup kinasini yakicaz eglenti yapcaz. Allah yardımcımız olsun :)
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Malesef aybsonunzor geliyor 
0 oy
(119,237 puan) tarafından
ay degilde biriktirip toplu aliyodum baktim dunya mali dunyada kaliyo degermi dedim ye gitsin yiyom
tarafından
Benimde evi var sukur bi arabamiz olsa bende kasmicam insallah nasip olur ya
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Her ay alıyordum. Geçen ay faizsiz kredi veriyordu Akbank ondan çekip 5 tane aldım şuan onun taksiti zorluyor :) ama yine de kardayim o zaman 1815 den aldım şuan alsam 1920 civarı oldu. Ama kredi sabit 
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Yeni araba aldık şükürler olsun rabbim sizede nasip etsin altın değilde bankada birikim yapıyoruz 
tarafından
Kazasiz belasiz binin insalalh bizede nasip olsun insallah sagolun
(4,662 puan) tarafından
Aminnn canım
0 oy
(6,938 puan) tarafından
Bacım her ay niye alıyor bizim altın hesabı var her ay 2 bin oraya ara koyuyoruz altın düşünce alıyoruz öyle güzel kar oluyo hatta yükselince bütün hesabı bozdurup düşünce geri aldık bi kaç sefer 2 3 misline katladık
0 oy
(612 puan) tarafından
Benim imkanim var altin almaya her ay.Ama nerede sakliycam onlari ev tehlikeki bana öneri verebilirmisiniz parami nasil degerlendirebilirim.Kyat paranin cünkü degeri dusuyor.
0 oy
(779 puan) tarafından
Nerdeee imkansız şuan bu şartlarda

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 108 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sihirlieller2020 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 258 göst.
0 oy
11 cevap 219 göst.
3 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde 1234e (710 puan) tarafından soruldu