0 oy
94 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (239 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar dün inek sütü aldık isittim yapamadım bugün tekrar isittim ve yoğurt için sardım beklettim altı saat oldu baktım hâlâ sıvı, soğumuş sütle yapılmıyor mu ? Ve nasıl kurtarabilirim bı fikri olan var mi 

7 Cevaplar

+1 oy
(7,123 puan) tarafından
Muhtemelen tam sıcaklığına iavusmamis serçe parmagini yakmayacak şekilde isitacaktin hatta kaynatsaydin ılıyınca yapsaydın olurdu . Yoğurt gibiyse dolaba köy katılaşır . Ama değilse çökelek yap 
(239 puan) tarafından
Yok parmagimi batırdım yeterince sicakdi çok mu sıcak ortam da beklettim acaba
-Reklam-
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Evet yapabilirsin canım oğlum bazen durmuyor kaynatıp ılıyınca dolaba kaldırıyorum ya da kavanoza sıcakken vakumlayıp istediğim zaman tekrar kaynatıp yoğurt yapıyorum
(5,108 puan) tarafından
Başlığa göre yorum yaptım ama bu durumu hiç yaşamadım fırına koymayı denedin mi
(239 puan) tarafından
6 saate tutmuş olması lazım baktım hâlâ sıvı canım, ben fırını kaynanama verdim önümüzdeki ay yenisini alicaz elimde fırında yok ama ağzı kapalı bı şekilde sıcak suda bekletme tutar mı
(5,108 puan) tarafından
Sıcak suda birdhaa bekletmeyi dene üzerini de birkaç kat sofrabezi ile ort bakalım belki kurtarırsın canım ama tutarsa ekşi olabilir çok beklediği için
Aslında 6 saatte çoktan tutması lazım evin çok mu soğuk
(239 puan) tarafından
Yok gayet normal hatta belki soğuk olur tutmaz dye altına sıcak su torbası bile koydum nye böyle oldu anlamadim
(5,108 puan) tarafından
O zaman mayadan kaynaklı olabilir canım bir dene bakalım inşallah tutar bu sefer
0 oy
(1,358 puan) tarafından
İnternete yaz canim cikiyor kurtarma yontemi. Olmazsa kestirirsin lor yaparsin
0 oy
(8,946 puan) tarafından
Tekrar sıcak yapıp yaptı isen olur aslında... zaten 6 saatte  baya tutar soğuk mu yaptın acaba aç sıcak Bi yere koy sabaha kadar beklesin tutar belki
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Evet oluyor ben üstünde kaymak biriksin diye 1 gün bekletip ısıtıp yaparım hep 
(6,121 puan) tarafından
Ama mayalamis tutmamış tekrar kaynatsam mi diyor
(25,225 puan) tarafından
Hee orayı anlamamışım kız yok onu bilmem tutmaz bence
0 oy
(6,121 puan) tarafından
Sen onu direkt çökelek yap öbür türlüsü pek güzel olmuyor benimde başıma gelmişti 

Kaynatilmaz tekrar neyin içinde mayaladi isen kaynayan suyun içinde bekletip sarmalisin yine de dene ama iyi olmuyor suyu çıkıyor tadı eksimsi oluyor
0 oy
(4,428 puan) tarafından
Oluyorsa biraz sulu oluyor 

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 129 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.