0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (413 puan) tarafından
Bebegimin egzamasi oldugu icin alerji testi yapilacak. Yarin yapilcak inşallah. Ama ben cok korkuyorum kizimin cani yancak. Kan aldiramiyoruz zaten iki kolu da delik desik oluyo damarini bulamiyolar mahvoluyoruz ailecek. Şunu sormak istiyorum normal cocuklara yapilan gibi mi yapiyolar koluna sekiller ciziyo igne batiriyo felan oyle mi olcak oyle olcaksa cok zorlancaz yine :( yaptiranlar yardimci olabilir mi

9 Cevaplar

0 oy
(2,201 puan) tarafından
Alerji testini hangi bolum yapiyo canm ? 
(12,777 puan) tarafından
Ozel bölümü var onun bazı araştırma hastanesi yapiyo alerji bolumu diye geçiyo burda mesela yakın devlet has yapmadı ama büyük çocuk hastanesi yapiyo yada özel
(2,201 puan) tarafından
hadi ya ? Himmmmm. Teskkur ederim sayin editor :)
(12,777 puan) tarafından
Rica ederim Sayın üye :)
(59 puan) tarafından
Çocuk alerji yapiyir
(413 puan) tarafından
Arastirma hastanesinde cocuk alerji bölümü yapiyor
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Kızıma önce kan ile bakıldı çıkmadı deri testi var sırtına böyle acı değil Bi şey degdieiyo bekleniyor oda deri testi 
(413 puan) tarafından
Tamam canim sağol, biz kan tahlili veremedik malesef insallah tekrar istemez
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Kan testi ile bakıldı benim kızıma sut ürünleri ve yumurtaya alerjisi var 3 aylıktan beri egzama su vardi 7-8 aylıkken geçirdik çok şükür şimdi de alerji ile mücadele ediyoruz 
(413 puan) tarafından
Kan testi veremedik bulamadilar , bizimkinin de dogustan beri egzama var,  8 aylik olduk hala var ek gidadan sonra iyice artti , hayirlisi bakalim
0 oy
(59 puan) tarafından
Bn oğluma yaptırdım iğne yapmıyorlar harflerle işaretliyorlar sonra üzerine 15 20 ilaç sürüyorlar damla şeklinde cok şükür oğlumda bisey çıkmadı 
(413 puan) tarafından
Tamam tesekkur ederim canim
0 oy
(59 puan) tarafından
Istanbulda mi yaşıyorsunuz yaşıyorsanız doktor tavsiyesi verebilirim
(413 puan) tarafından
Bursada yasiyorum tesekkur ederim fakultede yapilcak test
0 oy
(37 puan) tarafından
Kan ve kaka testi yaptılar kızıma 
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Bnde yaptircam cnm ama egzama için değil. Bizmki 3 aya yakın sürekli öksürüğü tekrarlıyo bide sürekli hırıltısı var kokuya toza flan mı var diye düşünüyorum ama nasıl yapıldığı hakkında hiç bilgim yok
(413 puan) tarafından
Cocuk alerji bolumune git. Devlet hastanelerinde yok. Bunun icin ya özele,  ya cocuk hastanesine yada arastirma hastanesine gitmen gerekir. Oncelikle bi cocuk doktoruna gitsende o seni yonlendirir. O sekilde istedigini soyliyceksin yapiyolar.
(1,114 puan) tarafından
Ozele gittim uzun süredir öksürüğü kesilmedi diye ciğer filmi istedi ciğerlerinde havalanma var dedi ama çok sorun değil dedi yani başka bişey demedi alerji testini kendim mı istemem lazım
0 oy
tarafından
Oğlumunda yeni çıktı egzaması :( 9 aylık 1 aydır var hemende sanki çoğalıyor.. Şu zamana kadar neden yoktuda şimdi oldu anlayamıuorum yumurtayı azalttım  kolunda yoltu oda çıktı ceviz vs yedim bu ara çok kıruyemişte yaparöış ondan mı acaba? Çok üzülüyorum. Sanırım çok yakında bizede test yolu gözüküyor. Araştırmada telefonla randevu alabiliyormuyuz çocuk alerjiye yoksa önce çocuk doktoruna mı gideceğim o yönlendirecek?

Büyük oğlumda alerjikti ama 4 yaşındaydı çıltığında iğneli test yapıldı ona bebekler için bilmiyorum. Allah kolaylık versin bebeklerimize, cümlesine.
(413 puan) tarafından
Öncelikle gecmis olsun canim bizimki dogdugundan beri var , genetik alerjiye bagli bizimki babadan kaynaklı yani. Seninki muhtemelen ek gidadan kaynaklıdır.  Yediklerinden alerji egzamaya çeviriyor.  Cocuk doktoruna hic gitme direk alerjiye git diyo zaten. Cocuk hastanesi varsa yasadigin sehirde , orda da cocuk alerji bölümü var. Bide arastirma hastanesinde. Biz internetten alabiliyoruz randevuyu telefonla zor oluyo aliniyomu onuda bilmiyorum. Sen de yaptirsan iyi olur en azindan neye alerjisi oldugunu bilir ona gore yedirirsin yedirdiklerini..
tarafından
Çok çok sağol Allah razı olsun. Rabbim şifa versin inşallah kuzucuklarımıza.
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Bizden kan alarak yapmislardi canm malesef

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 26 göst.
25 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde UmayUmayy (234 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
3 Nisan 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Eda34 (326 puan) tarafından soruldu

380,883 soru

11,403,646 cevap

34,942 kullanıcı