0 oy
438 göst.
Diğer kategorisinde (497 puan) tarafından
Yatak odamızda kızımın mobilya beşiği var başında da oyuncakları duruyor 5 6 tane pelus ayı arı tavşan bebek filan uygun değilmiş put diyolar dogru mu kaldirsam mi 

17 Cevaplar

+1 oy
(119,275 puan) tarafından
oyuncakla put ne alakq kIz
-Reklam-
+1 oy
(1,088 puan) tarafından
Her oyuncağın meydan da valla eşim beşiğin üst kısmına sırayla dizer 
0 oy
(3,388 puan) tarafından
Hiç duymadım canım valla sanmyrum oyuncak sonuçta onlara inanıp tapmıyoruz sonuçta tövbe haşa ben bile çok severim ayıckları
(497 puan) tarafından
Bencede ya ne alaka
(3,388 puan) tarafından
Yoktur öle bişi kuzum ya
0 oy
tarafından
Bebegimin  yattığı odada  sadece halı ve yer yatağı var  ona engel olabilecek kisitlayacak  tek bir sey bırakmıyorum   o tarz şeyleri  pelus  vs yatak odasında özellikle bende uygun bulmuyorum 
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Okadarda değil kız oyuncak olcak elbet ama böyle heykel gibi süsler iyi değil bide suret uygun değil melekler girmez oraya 

Özellikle ccanlı resimler çerçevedekiler ortalıkta bulunması doğru değil
0 oy
(4,637 puan) tarafından
valla oda yapmayı düşünüyorum o zaman tum peluslarini koycam odasına sacma geldi bana acikcasi
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ne alakaymış sadece 2 yaş altı çocuğa ne peluş oyuncak ne peluş battaniye nede yastık konulmamalıymış sert yatak olmalıymış boğulma ihtimaline karşı
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Ayıcıksız uyumaz ki hem tapınak ayrı çocuk sevdiği için durması ayrı bence 
0 oy
tarafından

image

banada bunu kaldır diyorlar sjsj
tarafından
Sus kız şuan o put dediğin bana bakıyor. Sjsjs gece gece korkutmayim beni
(3,205 puan) tarafından
O Senden Korksun güçlü ol☺☺
tarafından
Eşimin antin kuntin tablolari çok severek aldığı için kaldırmak istemiyorum:D korkutmayin sjsj
(3,244 puan) tarafından
Ay Esmoş kahkaha attım
(48,657 puan) tarafından
ters as esma☺️
0 oy
(6,970 puan) tarafından
Ya öyle değil bacım o ne biliyo musun figür olan şeylerin olduğu yere melekler girmez öyle put olayı yok peluş put mu olur Allah aşkına ama bu devirde nasıl sakincaz napcaz ben ilk zamanlar çok dikkat ettim ama olmadı çocuk odası yaptım mobilya aldım bembeyaz perde araştırdım bulamadım beyaz tül kaldı fon baktım olar daha da çok h.yvanli figürlü halı buldum balonlu o da kendisi gri bolonlar sarı dışardan baktım ofis gibi olmuş oda hiç bebek odası gibi değil duvar kağıdı baktım yok anam yok mecbur figürlü aldım odaya renk geldi kıyafet alıyorum resimsiz yok varda çok nadir hatta bi kaç kıyafetinin üstüne oyuncak dikmişler mecbur aliyosun yani hadi şimdi bebek anlamiyo desek ilerde kendisi isteyecek napcaz 
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Açıkçası ben de bunu duymuştum ve dikkat etmeye çalışıyorum mesela kıyafetlerin üzerinde hay.van figürlerini almamaya gayret ediyorum,  kendime de almam. e

Evimizde canli tablosu vesaire asılı degildir. Çocuğumun peluşları var Onları da  sorun etmiyorum ama misal namaz kılarken diyelim secdemin önüne denk gelicek  olduklarında kaldırırım. 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Put değil. Ama suret olan yere melekler girmez. O yüzden gündüz oynarlar ama gece kaldırırım ben hay.van figürlü peluşlarını bebeklerini falan,tüm oyuncakları yani. 
0 oy
tarafından
Put değil de oyuncak içlerine cinler giriyor o yüzden doğru değilmiş ama benimde yatak odamda var bitane büyük ayıcik 
0 oy
(457 puan) tarafından
Gece yatarken kapalı bi kutu içine koysanız daha güzel olur. Suret olan yere rahmet melekleri girmez deniliyor. Yatarken toparlayıp bi sepete koyup üstünü örtebilirsiniz 
0 oy
(3,601 puan) tarafından
Şimdi şöyle sağlık açısından peluş oyuncak yattığı yerde iyi değil zaten 

İslami açıdan ise put diyemeyiz sonuçta çocuk bu ne ile oynayacak degilmi? Ama onu alıp çok önemli birseymis gibi yükseklere koymak iyi değil bel altı seviyesinde veyahut yerde durabilir onda sıkıntı yok

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 347 göst.
3 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ikbal (48,657 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 616 göst.
26 Ocak 2022 Aile kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 62 göst.
17 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tgbdgl (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 165 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde -Minik mucizem- (194 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,358,638 cevap

34,833 kullanıcı

...