0 oy
1,051 göst.
Diğer kategorisinde (455 puan) tarafından
Eşimle büyük bir kavga ettik. Ben şehir dışında ki ailemin yanına yerleştim. Boşanma davası henüz açmadım ailem acele etme zamana bırak dedi bende öyle yaptım. 1 ayı geçti bu süre içinde eşimle çoğu zaman msjla yani yazılı olarak kavgalar etmeye devam etti. Bende en sonunda engelledim. 

Bu derecelere kadar gelip sonra toparlanan oldu mu? 

Beklemek çözüm mü?

Boşanma davası açıp sonra geri dönmek istemiyorum.

Kafam  aşırı dolu.

17 Cevaplar

+3 oy
(1,577 puan) tarafından
Her evlilikte boşanma aşamasına gelinen dönemler muhakkak olur. Kimi evini terk etmez kimi eder bu kişinin tercihidir tabiki ama kavga varsa bence hala umut vardır. Seni gözden çıksaydı eşin seninle tartışmaya girmezdi diye düşünüyorum. Burada ne hissettiğin çok önemli. Onu seviyor musun, onsuz yapabilir misin, özlüyor musun ve tabiki o seni seviyor mu, özlüyor mu... Bu liste daha da uzar. Sorununuz çok mu büyük bilemiyorum ama bu sorulara bir cevap ver ve o doğrultuda yürümeye karar ver. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bana göre öyle bir sorun varsa tekrar bu yola dönülüyor en iyisi baştan yol vermek.

Ama soruna da bağlı 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Herkesin durumu kendine hastır. Bence kimsenin ne yaşadığına bakma. Kimi abartir kimi polyanadir. Yanıltıcı olur senin için. Kafan karisiksa büyük stres içindesin demektir.mesajla kavga ediyorsanız bence iletişimi de bir süre kesin. Bakalım tavırlarının nasıl olacak ozleyecek misiniz aranız daha da mı acilacak. Ya da son bir kez evlilik terapisti teklif edebilirsin
(4,040 puan) tarafından
Bence sevgi varsa insan izlemeli koşa koşa gitmeli. Bazı şeyler bu kadar basit. Ama insan depresyon içinde olunca kafa karmaşık düşünür. Gerçeği göremez. Psikolog ya da terapist her zaman iyi gelir böyle durumlarda
(455 puan) tarafından
Eşyalarımı gönder dedim kabul etmiyor. Sosyal medya hesaplarından birlikte olan fotolarimizi kaldır dedim hiç birine dokunmamış bunlar bi nebze bana Umut oluyor. Ama barışmak için de adım atmıyor 11 aylık bebeğimiz de var
tarafından
Bence hicbisey yapma ne bosanma davasi ac nede konus bakalim ne olacak
(455 puan) tarafından
Psikolog desteği için randevu aldım inşallah iyi gelir. çift terapisini kabul etmiyor keşke etse bu duruma gelmicekti belki de
(4,040 puan) tarafından
Senin yalvarmani bekliyor. Bence de biraz konuşma ve restlesme. Hicbirsey yapma sadece bekle. Bı de hayatını güzelce yasa nispet yap. Bakalım bunlara ne tepki vercek
0 oy
tarafından
Canım benim.çevremde iki kişi evlenip boşandığı insanla yeniden evlendi ve yeniden boşandı. Birinin bi tane daha çocuğu oldu hatta. Zaten ilk evliliğinden vardi. Tuttular bir tane de 2. Evliliklerinde  yaptılar.  

Canim benimde eşim kripto oynadı 500 milyar.paea gitti. İki tane arabayi kripto da yedi.  Kavgalarımız büyük oldu. İnan valizi bile toplamıştım.  Gitme dedi. Gitmedim. Düşündüm.  Evimizin hiç birseyini eksik etmiyor. Çocuğumun benim herseyimizi aliyor sevgisini  gösterir. Yeminler etti. Bir daha oynamayacaginda.  Bende gitmedim.  Gitseydim . Bir daha donermiydim  bilmiyorum  . Yırtılan ekmek geri birlesmez denir bizim.ora da birlesirsede  tutmaz . Çevremde ki o iki evlilikte gördüm.  Ama şunu  da soyleyim. Kocanı seviyorsan seviliyorsan  yinede bir şans ver. Ben gidecektim. Ama işte Düşündüm çocuğumu ellerin evinde  sıginti  etmek istemedim. Ramazanda fitne paralarını  elime tutusturup  al bunuda bebeğine harca demelerini  istemedim. O yüzden kocama bir şans daha verdim ve gitmedim. Iyiki de gitmemişim.
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Ben boşanma aşamasındayım büyük konuşmak istemiyorum ama daha dönüş olmaz. Kavga olmuyor çünkü muhatap olmuyorum aradığında oğluma actiriyorum yani tamamen çektim kendi tarafımdan. Karşıdaki babamı arayıp ağlamış filan nolur düzelt diye ama yok bende bitti. Bi de soğukluk girince insan nasil tekrar isinabilir ki
(7,121 puan) tarafından
Kalbim seninle ❤️
(7,673 puan) tarafından
Canımsın ❤️❤️
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Sen dava acma icinde birazda olsa sevgi varsa sonradan pismanlik hissi verir. Bu yuzden bekle canim. Cozulecek meseleyse fazla inatlasmayin derim
0 oy
tarafından
ben yasadim dava da acmistim esyalari almistim ama esim peşimi birakmadi ne yapti etti beni geri getirdi herseye herkese ragmen.cok mutlu etti mi hayir ama daha iyi.ama ayrildiktan snra tekrar barismak inanılmaz güven sarsıyor evlilikte her acidan.ben ikinci evlilik fikrine cok uzaktim.eşime arkami donemedim.annemin üzüntüsüyle hergun kahrolmaktansa eşimin kabrini çekmeyi sectim.bence herkes fikirlerine gore gelecek yaşantısına göre inançlarına gore kendisi karar vermeli hiç kimseye sormayın.ileriye donuk bakin.ama kimse değişmez değişmiyor ama çalışıyorsunuz kabullebiyorsunuz ck istiyorsanız kişisel tercihler. ayrılırken acaba duzelir miydi diyerek ayrılmayı goze alamadim.aklimda tamamen bitmis olsa arkama bakmazdim.ben bi insana kolay kolay sırtını dönebilen hayir diyebilen bi insan olamadim ayrilinca kendi haklarimi koruyamadim ailemin evinde de olsam ezildim.esim eziyet etse de burasi benim evim istedigim gibi girer cikarim.insanin evi gibi yk.ailem.bana o rahatı vermedi verseydi de aklim esimde kalirdi.baskasi belki tinlamaz yaptıklarına ragmen ama ben beceremedim.yani bu kişisel bi secim 
0 oy
tarafından
Kavga sebebi çok önemli tatlım bazen uzaklaşmak iki tarafa iyi gelir bazen de ters tepebilir engeli kaldır bence belki konuşarak çözülebilecek bir sorundur ama o an öfkeyle insan hep karşı tarafı yaralamak istiyor 
0 oy
(280 puan) tarafından
Emin ol herkes geçiyor bu eşikten ben boşanmayı hiç düşünmedim hiç o aşamaya gelmedim diyen yalan söyler ama ne düşünüyorsun? Ayrılınca mı, tekrar dönünce mi mutlu olacaksın o kısmını sen biliyorsun detayları bilmiyoruz sonuçta. Sadece 1 ay uzun bir süre. Yani bir ay görmeden yapabiliyorsam onsuz devam edebilirim hayatıma bu benim düşüncem 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Konu ne tam olarak bilmiyorum ama şiddet ve aldatma yoksa seviyosanız birbirinizi bi şekilde tekrar barışma olabilir şahsi fikrim tabi 
0 oy
(4,626 puan) tarafından
iki defa kaynana yuzunden bosanma noktasina kadar geldik ilk yil annemde kaynanayla ayni sehirdeydik 4gun annemlerde kaldim avukat tuttum o sira esimin egitimi belli oldu taşıncaz diye geri baristik gecen yil ciddi sekilde bosanmayi istedim herkes duydu ama dusununce esim kotu biri değil asla ve kizim hasta tek basina bunun altindan kalkamam dedim barıştım annesiyle kustuk suanda cok sukur iyiyiz ama hic bu kadar ileri gitmedik onsuz bir hayati yaparim dersen konus focuklar icin de ama ben onsuz daha mutlu olurum diyorsan da geri adim atma Allah yardımcin olsun 
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Maddi manevi tukendim ben inceldigi yerden kopsun artık dedim ilk baslarda sıcak bakmazdim boşanmaya kosa koşa gitti dilekçe verdi oda valla dünden razı şu an aynı evdeyiz kararlimisin diyor hala bakalım herşeyi geçtim maddiyat yok bı cabasida yok benimkinin ..artık nasıl olck bilmiyorum 
0 oy
tarafından
Ben yeni barıştım 
tarafından
Ewet çekişmeli sonra ben anlaşmalı istedim bitsin gitsin dedim kabul etmedi barıştık bu sefer
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım çocuk var mı
(2,091 puan) tarafından
Evet bı tane 15 aylık bende anlaşmalı istedim mecbur şartı haftada bı gün beş saat alicak çocuğumu 4 yaşından sonrada ayda iki gün yatılı istedi içim hiç rahat değil onda yatılı kalmasına benimdee
tarafından
Ya çok zor Rabb'im yardımcın olsun benimkinde aliyordu babasi 6aylikkdn almaya başladı evler yakın olduğu için cinsiyeti nedir
(2,091 puan) tarafından
Erkek
Ya normalde zaten bakabilen kapasitesi olan bı insn değil  ne bilim yedi yaşında falan olsaydı keşke çok küçük geliyor banada 4 yaş yatılı için haftada bigun istemişti aslında zorla ayda iki güne indirebildim bide bayramlarda da bı bayram full onda kalicakkk o yüzden hiç istemiyorum kalmasını
0 oy
(11,229 puan) tarafından
Bende gittim baba evine hep bi kavga her kavgada topla pilini pirtini defol git istemiyorum demeler neler neler bi gun tak dedi bıraktım gittim ertesi gün gene saçma sapan şeyler yazmalar çöp dahi almamıştım yanıma baktım bu anlamıyor bi şeyden gittim telefonu eve bıraktım kıyafetlerimi topladım eşyalarımı sonra alcam dedim geçtim sonra sonra olaylar gelişti barıştık falan
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bizim birkaç ay öncesi oldu daha öncesi de boşanma olayına gelmişti ama lafta kalmıştı biz eşimin işi gereği zaten genelde ayrıyız aile bütünü pek olmuyor. Daha önce 6 ay evde çocuklarımla tek kaldım her yerden engelledim ne çocukları ne kendimi gostermedim konusturmadim. Birkaç ay önce de yine izne gelmişti ailesinin yanına köye gitmiştik büyük kavga ettik el kaldırdı bağırdı annesi araya girdi ayırmaya o ara bana laf soktu ona da bağırdım baya büyük oldu kavga işte neyse. Evimize döndük ev zaten benim memleketimde anneme çok yakın. Boşanmaya geldik ben adliyeye gittim haklarımı prosedürü vs öğrenmek icin. Eşim çekti gitti izni bitince 2 ay falan yine telefonda kavgalar devam etti atamalarla mesajlarla sonra engelledim ailemle konuştum onun ailesine zaten daha orda demiştim bosanicam gider gitmez diye. Neyse sonra bı şekilde barıştık çocuklarımıza kıyamadık 5bucuk yaş 3bucuk yaş ve 8 buçuk aylık üç cocugumjz var suan. ikimizinde bazı şartları oldu anlaştık ortayı bulduk. Şuan iyiyiz telefonda vs ama bugün yine izne dönüyor o kavgadan sonra ilk kez yüzyüze gelicez bakalım nasıl geçecek.
0 oy
(530 puan) tarafından
Olmuyor canım eskisi gibi iki ay ailemin yanında kaldım geri geldim hic birsey eskisi gibi olmadı ve şöyle bizim bıyık bir nedenimiz de yoktu evde iki yabancı gibiyiz bu daha çok acı veriyor bugün dilekçeyi vereceğiz biz toparlayamadik inşallah siz toparlarsnz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 299 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 604 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Duruuu (365 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 549 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.