0 oy
143 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Deminde bohça için post açmıştım bide bunu sorayım. Kardeşimin çeyizi için bişeyler almak istiyoruz yani ailem bu konuda bilgili olmadıgı için ben yönlendiriyorum herşeyi. Sonuçta erkek evinden de bir çeyiz çıkar. Benim eşime tencere seti, günlük tabak seti, havlular yorgan yastık gibi şeyler yapmıştı kayınvaldem. Kasetler bardaklar falan birer takım. Gelinimiz bunları evet almış zaten ama biz daha neler alabiliriz size bikaç koli de olsa çeyizi çıksın istiyorum evden boş gitmek olmaz :D aklıma gelen en çok işe yarayan şeyler olarak şuan nevresim seti, havlu seti, ev terlikleri Almayı düşündüm. Bide çamaşır askılıgı ve ütü masaları yokmuş onları da almayı düşünüyorum. Ben kendim taksite girip alıcam sizce başka neler olabilir aklıma bunlar geldi. En kullanılacak ihtiyaçlar olsun istiyorum. 

9 Cevaplar

0 oy
(119,610 puan) tarafından

benim herif bos cikti ceyizi yoktu :D

(25,224 puan) tarafından
Ahahahha
-Reklam-
0 oy
(12,861 puan) tarafından

Benim eşimin tek çeyizi sünnetlik yün yorganıydı hiç bir şey koyulmadı :D 

Orta boy çaydanlık küçük üçlü tencere seti olabilir :)

(25,224 puan) tarafından
Ahahah Allah iyiliğini versin kız :D evet bak bunları da yazayım
0 oy
(3,148 puan) tarafından
İki tane yün yorganı olabilir yastık falan
(25,224 puan) tarafından
Yün yorgan olcak yastıkta
0 oy
(798 puan) tarafından
Battaniye 

Patik

Lif çeşidi 

Pijama takımı

Çaydanlık 
(25,224 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(892 puan) tarafından
Bizimkiler.mikrodalga getirmişlerdi bir bayram bide bir yüzük.ayrica ev için 2 döşek 2 yorgan yastık falan yaptılar havlu takımı nevresim falan da almışlardi bide robot set hani şu sıkacak mikser bilmem neyli olan büyük setten.
(25,224 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
0 oy
(11,452 puan) tarafından

Valla Tırnak makasindan Wc fircasina kadar her şeyi ben kendim aldım adamı evden koysam kaba eşyalar bolusulur veya ben çıksam evden tencerede pişirip kapağında yiyecek tenceresi bile olmaz  :D

(25,224 puan) tarafından
Ahahaha ya Allah seni:D
(11,452 puan) tarafından
Biz istemedik ama canım odasi da  var :)
Sen geline sor adetleri nasil erkek ne alıyor falan :)
0 oy
(5,406 puan) tarafından

Benim kocamın yorgani 2 yastığı bir yatak örtüsü bir takım çatal kaşık bir de bornoz takımı geldi :) bunun dışında kaynanam  benim ceyizime çok şey getirdi ama ben 1 yıl nisanli kaldim. Diğer saydıklarım düğünde geldi. 

(25,224 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Kayınvalidem ne eksikse onu almıştı sağolsun gereksiz hiç birşey yoktu. Annem şuan abime yapıyor demlik yemek takımı tek kişilik yorgan çift kişilik yorgan yastık nevresim seti el işleri falan aynı kiz çeyizi gibi yaptı benim anacazim da tabi ortada kız yok daha da mzkwkej
(25,224 puan) tarafından
Ahahah kız allah seni ortada kız yok :D olsun anca oluyo bak benimkiler bişeyden anlamadıkları için şurda 4 ay kaldı sıkıştık
(2,975 puan) tarafından
Oda zor oluyor ya biranda olunca sıkışır insan :) benim annem de çok evhamlı sırf öyle olur sıkışırım diye şimdiden herseyi yaptı :)
0 oy
tarafından
Benim misafir tabaklarım vardi günlük yoktu . Kaynanam Kütahya 24. Yemek takimi almıştı . Günlük çaydanlık .bunları düğün zamanı eve koymuştu .

Sandık alıyorlar gelinle birlikte çarşıda . İçine bunları koyup getirmişti .  İşlemeli havlu . Patik nevresim takımı . Yaptırmıştı . Oyalı yazma 6 tane genelde olur yada 10 . Namazlık . Havlu yatak odası pike takımı . Mutfak el havlusu işlemeli . İnci takılar . 

Sandığa  gecelik takımı . Bunu nisandan önce gelinle gidip alıyorsun terliği . Yün Yorgan . 
tarafından
Havlu bornoz takımı  yatak odası pikesi eve götürmüştü . Sandık için değil.
(25,224 puan) tarafından
Çok sağol canım çok yardımcı oldun

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 587 göst.
15 Mart 2021 Aile kategorisinde Aaaaax (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 570 göst.
13 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 228 göst.
0 oy