0 oy
586 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar bişey sormak istiyorum evlenirken kayınvalidem kullanılmış yorgan getirmiş bana sizce altında bişey aramalımıyım çok kırıldım 

18 Cevaplar

+2 oy
(1,019 puan) tarafından
Bana da getirdi ama yıkamıştı Allah var bak :))) 

Şaka bi yana o onun ayıbı herkes ayıpladı onu.. Ben de o yorganı sadece kendisi yatılı geldiği zaman onun üstünde kullandim onun dışında hep bazanin altında.. 
(874 puan) tarafından
Neee :D annemin kızıyım kırk yıl düşünsem aklıma gelmez :D
(128 puan) tarafından
Almiş yikamamiş yünü  kişta geldiler onlara verdim sabah kalkti ay bu neydi dedi dedim senin  yaptigin .dedim siz gelince  ckrtyrm ama artik cikarmycm bazanin altinda kalacak kayinpederim evlenince onun ceyizine koyacam dedim sustu kimsenin  yaninda diyemiyor ben ona çeyiz  yaptim diye
(874 puan) tarafından
:D ah şöyle hazır mantıklı kapaklı konuşamıyorum ona yanıyorum helal ne diyim
(128 puan) tarafından
Herkesin ortasinda ben seni parayla aldim dedi .4 aralikta yeni gelin getirdi .seninle ceyiz ogrendik valiz dedim evet yeminle dokunmamişim o valize 35 havlun hala duruyoe dedim .sen yeni geline gittin 7 milyara valiz hazrladin yabanciyim saygi duyuyorum diye susuyorum  diye hep eziyorsun bende insanim yorumdum dedim kime degwr verdiysen o sana deger versin .evet parayla aldin dedim kina da bile kina çeyreğini  eşim aldi dedim sustu daha da konusmuyor benimle kac ay oldu
(874 puan) tarafından
Bu detaylar olmasada olur şeyler aslında ama sana yapmayıp başkasına yapması değer verme duygusunu bu tarz seylerle yansıtması bir çeyrek bile kalp kırıklığına sebep olabiliyor işte. Haklısın n diyim ilahi adalet olmasa halimiz yaman.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ara bnce ayıp etmiş
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Hc vermeseymiş ne kadar ayip. Ama sanırım benim kaynanamda oyle yapmis yaptirdim ettirdim diyorda inanmıyorum. Hurcu actim yorganin arasinda kullanilmis peçete buldum. Şimdide kendini iyice tanidigm icin eminim kullanılmış. Bende mecbur kalmadikca kullanmiyorum zaten. 
(48,704 puan) tarafından
☺️ insan bi acar havalandirir demi
(7,412 puan) tarafından
Demi ama hadi koydun tamam ama bi bak yani:D zaten nefret ediyorum bunların peçetelerinden her yerlerinden pecete çıkıyor ☺☺ inan eve pecete almak istemiyorumm okadar
(1 puan) tarafından
Yıkasaymış iyiymiş ama baya eskide duruyor benimki geri ona versem mi ki acaba diger çocuklarının çeyizinde kullan diye
0 oy
tarafından
Benimki de 30 yıl kullandığı yün döşeği bozup hem bana hem eltime 2 şer tane yorgan yaptırdı ben bozulmadım açıkçası onun için de manevi bir değeri vardı sonuçta kıymış bozmuş gelinlik döşeğiymiş
(13,202 puan) tarafından
Temizlik önemli zaten yıkanıp yüzü yenilendiyse yeter.
tarafından
Evet ben de böyle düşünüyorum :)
(1 puan) tarafından
Öyle yapıp yeniden yapmış olsa bişey demem temiz olsada ama biraz eskide yorgan yani zaten çok Bişey vermedi 2 yastık Bi yorgan yorgan da kullanılmış bide pike takımı getirdi oda sararmıştı
0 oy
tarafından
Alip at çöpe bu ne ayıp ya
(1 puan) tarafından
Ben geri kendisine vermeyi düşünmüştüm diger çocuklarının çeyizinde kullan ben kullanmadım diye ama
0 oy
(304 puan) tarafından
Cahil biri mi kaynanan belki kötü niyetle yapmamıştır. Durumları yok mu 
(1 puan) tarafından
Durumları var yani normal
0 oy
tarafından
Oda onun çeyzidir manevi değeri vardır belki 
(1 puan) tarafından
Öyle Bi durum olsa açıklamasını yapardı diye düşünüyorum
tarafından
Size geldiği Bi gün yorganı onun üstüne örterken sor bu senin çeyzinden mi diye
0 oy
(48,704 puan) tarafından
esinin kullandigi yorgan olmasin biz yastiklarimizi almistik aliskiniz onlara diye
(413 puan) tarafından
Benim kaynanam eşiminkini vermedi :) anneannesinden kalma yastığı vardı çok seviyordu. Ben size yenilerini yaptırdım. Şimdi seni yastık etsin koynuna yatsın dedi vermedi içimde kaldı biraz :)))
(1 puan) tarafından
Yok eşimin kullandıgı degil ya zaten çok Bişey getirmedi getirdigininde böyle kullanılmış olması hoşuma gitmedi açıkcası
(48,704 puan) tarafından
kiskanclikta sınır tanımayan kaynanalar koynuna alacak seni kafasinin altina degil ya ☺️☺️☺️
evde yerim yok de geri ver diger gelinlere ver ben yün kullanmiyorum de. ben iki yün yorgani kaynanama götürdüm gerçekten evimde yerim yok ilerde alirim dedim
0 oy
(413 puan) tarafından
Belki manevi anlamı vardır. Kimisi açıklayamaz filmlerdeki gibi. Çeyizi vs olabilir mi? 
(1 puan) tarafından
Öyle bişey olsa açıklamasını yapardı diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Bana hiç getirmedi sonradan verdi kullanılmış onları aticaktm kocamın hattına bıraktım yıkadım annem teyzem yorgan yaptı geldiklerinde ip ince battaniye veriyorum inadına pis verdiği şeyi temiz veremem  
0 oy
(755 puan) tarafından
Manevi değeri olsa bile yıkayıp yeniden yüz dikip verebilirdi ben olsam onun altında çok şey arardım ve derdim verdiğin yorganı yıkayıp yeniden yüz diktirelim yeni gelin yorganı mi 30 yıllık avrat yorganı mi belli degil diye ben biraz açık sözlü insanımdir lafımı çekmem söylerim direk
(755 puan) tarafından
Aynen öyle yap canım ama sakin bir şekilde söyle bunu ki hem gerginlik olmasın hemde yaptığından utansın vermeden önce de eşinle konuş kaynanan senden gizli eşine farklı anlatabilir bilsin oda
(1 puan) tarafından
Eşimde sinirlendi kullanmak için çıkardım öyle görünce at şunu falan dedi yarın çöpe atarım diye konuştu kendisi ben hiç yorum yapmadan
(755 puan) tarafından
Ha iyi o zaman canım çöpe atmayın ama götürüp iade edin en güzeli
(1 puan) tarafından
Aynen en güzeli geri vermek olucak
(755 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(13,202 puan) tarafından
O da birşey mi eşimin güya sünnet yatak örtüsüymüş neredeyse annemin çeyizlik yatak örtüsü ile aynı rengi başkaydı. Üstelik bana gelin yatak örtüsü diye koydu 
(1 puan) tarafından
Ayıp gerçekten ya neden böyle düşünürler ki anlamıyorum
(13,202 puan) tarafından
Pintilik tek açıklaması
(1 puan) tarafından
Aynen benim kayınvalidemde de var pintilik ama senin en mutlu zamanlarında da pintilik yapmak olmaz ki ya
(13,202 puan) tarafından
Ohoo kuzum ne sen sor ne ben kafanı şişireyim senin
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Bnm düğünde iken çorumdan yatılı misafirim çok geldi yorgan yetmedi kayınvalşdem bana evden verdi al bunuda götür lazım olur dedi Bi kaç kere kullanmış ama yıkayıp kaldırmış mis gibi kokuyordu mevresim takımı ile geldi sonra sende kalsın bak lazım oluyo dedi :)) 
(1 puan) tarafından
Benimki dügünde erkegin çeyizi diye getirdi
(2,678 puan) tarafından
Oo seninki ayıp olmuş canm ama belki eşinin kullandığı yorgan falandır o yüzden getirmiş olabilir belki cnm.. bnm farklı mecburiyet olarak geldi ama kaldı bnde
0 oy
(808 puan) tarafından
Benimki hiç koymadı:)
(1 puan) tarafından
Hiç koymasaymış daha iyiymiş benimkide
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnm ki de eskilerini verdi yeni yüz takip yikamadi bile 

Bn de nişanlı iken hani bunun yüzü dedim de terbiyesiz olduydum
0 oy
tarafından

Ben kullanılmış çöp bile görmedim o yüzden yorum yapmiycam 

En güzeli kendin yapmak. 

0 oy
tarafından
Kız bana hiç birşey vermediler erkek çeyizi falan bir iğne görmedim onlardan senin yine vermiş yani
0 oy
(841 puan) tarafından
Bana kimse bişey vermedi çeyiz falan bilmez bunlar kışın yorganimiz ince geldi benim ki söyledi yorgan yollamış kedi tüyü gibi tüylü  yün yorgan mis ama hiç begenemedim içinde kılçık üstüm başım hep tüy oldu  bazanin altına koydum 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 143 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,310 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 253 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 276 göst.