0 oy
824 göst.
Aile kategorisinde (1,740 puan) tarafından
Kızlar kaynıma kizz isteyeceğiz daha ilk gelinim bn yani ikinci gelinimiz olucak kızı biliyorum iyi bı kız arkadaş gibiyiz neyse bnde gitmek istiyorum eşimle eşime dedim bizim ne işimiz var diyor annem gider faln vs sizce tuhf mi olur kızlar yani eşim haklı mı gitmek istiyorum aslında 

55 Cevaplar

+2 oy
(6,515 puan) tarafından
Gidilir canım niye gidilmesin
(1,740 puan) tarafından
Aynen öyle demi tuhf bişey yok bunda teşekkür ederim yorumun için:)
(6,515 puan) tarafından
Bizim burda gidiyor yani hatta baya kalabalık olurlar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Gidilir tabi bizde teyze dayı hala nene herkes vardı. İstendim yüzüğümüz takıldı tatlılar yendi baya kalabalıktı. Benimde 1 kaynım var öyle birşey olduğunda kaynanam ister gitmemi zaten ondan eşin karışmaz 
0 oy
tarafından
Eşin haklı bence kız istemede anne babalar olsa yeterli olur gitmeyin bence 
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Niye gitmiceksin ki.  Git tabi.   Bende ilk gelinim gecen ay gittim istemeye.   Bizim burda damat erkekler falan gitmiyor normalde kadinlar gider.  
(1,740 puan) tarafından
Öyle mi ne güzel bnde dedim tuhf olur mu acaba
0 oy
(555 puan) tarafından
Bizde gidilir kuzum. Beni istemeye kayınpederim iki kaynım eltim geldi. İsteme merasimi genelde kalabalık oluyor 
(1,740 puan) tarafından
Aynen bnde öyle düşündüm ama eşim pek sıcak bakmadı
(555 puan) tarafından
Bu konuda kaynanan kayınpederin ne derse o olur kuzum. Onların gelin derse gidersiniz
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Yoo gayet de gitmelisiniz ya siz de ailedensiniz bnm eltim gelmişti çok da iyi oldu gelmesi. Ama iki taraf öyle karar aldıysa anne babalar olacaksa sadece saygı duyardım ben 
(1,740 puan) tarafından
Tabi eğer öyle söylerlerse gitmeyiz ama bn kendim düşündüm sadce
0 oy
(469 puan) tarafından
Ben gitmedim son eltiyim ama beni de eltim istemeye gelmedi 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bizimkiler o kadar kalabalik gitmislerdi ki bize yer yoktu olsa giderdim git kiz zaten arkadasinmis ne sanki devlet meselelerimi konusuluyo niye gidilmesin 
(1,740 puan) tarafından
Aynen öyle haklısınız valla:)
0 oy
(118,976 puan) tarafından
yani bence tuhaf olur esin hakli
(2,799 puan) tarafından
Bizde toplanıyorlar valla annelerimiz çağırıyor tabiki ama aileyiz yani çağırmasa bile yanlarında olcaz mecbur. Valla sevdoş karşı tarafta çok kalabalıktı.  Öyle sade bişey istiyorum gibi bişey eminim düşünmemiştir kız da. :)) aile kalabalık olunca sonuç bu.
Ha post sahibinin ailevi ilişkileri nasıl bilmiyorum eşi bile istemiyormuş o durum bambaşka tabi.
kiz sozu nisani anlarimda isteme yaa herkesin adetleri farkli
(2,799 puan) tarafından
Öyle valla yavru o zamandan kalabalık bi başlıyor söz nişan kına düğün öylede kalabalık devam ediyor. Adetler farklı her yerin tabi ama Ankara - Eskişehir çok da değişmez ,değişmemeli :)
degisiyo demekki ☺️☺️
(48,364 puan) tarafından
kız kardeş bu gider ee kardesi evliyse mecbur eltide gider
0 oy
(7,492 puan) tarafından
Hiçte bile neden tuhaf olsun gitmek hakkınız

Biz 9 eltiyiz ben 7 numarayim benden küçüklere iki büyük eltim gitti 
(1,740 puan) tarafından
Aaa ne güzel maşallah kalabalık aileye gelin gtmmssnz bnm de daha 4 kaynım bekâr:)
(7,492 puan) tarafından
Kendi ailem de baya kalabalık eşimin ailesi de:)
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Kaynım yok ama olsaydı gitmezdim gerek yok aile büyükleri gider nisan söz düğün zaten gidilecek merakli gibi olur gitmek gerek yok
0 oy
(15,769 puan) tarafından
Bence gidilmesi gerek ama eşinin ailesinin adetleri nasıl bilmem sen daha iyi bilirsin onlar kim kim gider falan çağırırlarsa git
0 oy
(14,809 puan) tarafından
Bence gidilebilir. Ama eşim olmayacaksa ben de gitmem. Sonuçta onun ailesi. Ve onların bileceği iş. Kız istemeye de öyle bir.iki kişi gidilmez ki. Söyle 4 5 kişi falan olur en azından. Annesi tek mi gidecekmis 
(1,740 puan) tarafından
Yok eşimin yengesi ve teyze si de gidecekler kayınpederim yok zaten
(14,809 puan) tarafından
Valla bana teklif etmezlerse ben hiç ses etmezdim. Gitseniz güzel olur tabi ama bişey denmez bence
(12,778 puan) tarafından
K.pederin yoksa eşin babalık yapmalı
0 oy
(551 puan) tarafından
 Eltimler beni istemeye gelmişti :D cümbür cemaat :))
(1,740 puan) tarafından
Aaa öyle mi
(551 puan) tarafından
Anne baba eltiler kayinlar amca yenge kuzenler :D aynı şekilde bizim evde doluydu baya kalabalıktı. Hem çok güzeldi hem de çok yorucu :)
0 oy
(712 puan) tarafından
Benimde kaynım var kız istencek olsa bende gitmek isterim eşimde gitmek ister tabiiki. Bitane kardeşi var o gitmicek de kim gitcek
(1,740 puan) tarafından
Aynen ya alidenizz sonuç ta demi yani
(712 puan) tarafından
Evt ailecek gidiliyorsa anne baba öyle nene dede vara onlar gelir daha ne olsun
0 oy
tarafından
Canım benim istememe eltim kaynım geldi hiçte tuhaf değil saçma değil valla 
(1,740 puan) tarafından
Bnada öyle geldi aslında ama bn gideyim en iyisi nolcak sanki
tarafından
Kız git ne olacak birlik beraberlik içinde olmak destek olmak iyidir benim eltim geldi bu niye geldi diye düşünmedim ben Allah razı olsun güzel günümüzde yanımızda oldular diye düşündüm
0 oy
(829 puan) tarafından
Canım beni istemeye geldikleri zaman herşey tamam denildi sözüm oldu eltimi o zaman gördüm. Ben ikinci gelinim benden sonra biri geldi evlendi biri de nişanlı her ikisinde kaynnam bizi götürdü kaynanamın huyu güzel olmadığı için akrabası pek olmadığı için bence götürdü normalde gidilir 
0 oy
(1,567 puan) tarafından
İstemeye anne baba kardeş gider gidilmeli bence 
0 oy
tarafından
Bizde gidilmez hoş karşılanmaz 
0 oy
(809 puan) tarafından
Benimkinde gelmişti sinsi ve suratsız yılan eltim :))) 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 502 göst.
0 oy
9 cevap 245 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kdkbdowlk (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 514 göst.

377,091 soru

11,285,005 cevap

34,689 kullanıcı

...