0 oy
153 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (439 puan) tarafından
Doğumdan sonra gelenler için buzluğa birşeyler koymak istiyorum. Ne önerirsiniz? Tarif vermek isterseniz de benim için güzel olur ☺️

11 Cevaplar

+1 oy
(8,937 puan) tarafından
Tercih senindir elbette fakat lohusa cenaze evinde ikram ve hizmet yapılmaz ikram ve hizmet bekleyen cafeye gitsin
tarafından
Hiç uğraşmadım öyle şeylere, evime çat kapı gelecek kadar da kimseye yüz vermedim.  Hiç hoşlanmıyorum böyle şeylerden.  Oğlum 10 aylık çoğu kişi görmemiştir bile, çok yakınım olanları kabul ettim.
(6,441 puan) tarafından
O kadar doğru ki 3 günü evime çat kapı geldiler kayananam kalkıp çay koyacağına bana çay koy kısır yap diyo kısır ne ya kısır eşime dedim hiç kimseyi istemiyorum diye zaten görümcemin nişanına denk geliyor gelen giden çok olacak
(8,937 puan) tarafından
Geldi iki gozumun cicegi :))))) Cay içmişler en azından ona bile dua etsinler normalde o bile hizmet :))))) en iyisi yüz vermemek zaten yüz verince bu sefer çeneleri başlıyor aç mi ayy bu ne ayy doymuyor niye ağlıyor diye ne kadar çok mesefe o kadar iyi
tarafından
onu da umursamadım valla yok dık oturtma erken kaburgası batar falan fılan bısı olmaz benım oglum oturmayı sevıyo dedım ve oturtmaya devam ettım :D  tam karsılarında :D
konusan konussun insanlar bunun ıcın var zten konusmak ıcın :D
(8,937 puan) tarafından
Ben şimdiden önlemimi aldim gelen hastaneye gelsin eve gelisler 40 gün kesinlikle yasak hatta tepemdede kimse kalmayacak milletin çenesini ***** saçma tecrubelerini (kendilerince iyi bizlere göre yanlış olan) abuk subuk dedikodularıni cekemem cehenneme kadar yolları var :))))
-Reklam-
0 oy
tarafından

Hiç öyle bir şey yapmadığım için sana tarif veremiyecem bir tepsi baklava aldık gelenler yedi bitti o kadar :D

0 oy
(15,289 puan) tarafından
Buzluğa börek sarıp atmayı düşünüyorum. Ama aklıma başka bişey gelmiyor 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Bence hiç uğraşma ama diyosanki yaoicam  sonra gara böreği sarıp atabilirsin sarma atarsın kurabiye
0 oy
tarafından
Biri yazmış ya bi tepsi baklava aldık gelen giden yedi bence öyle yapın yada yaprak sarması yap at buzluğa pişir koy misafir önüne yanınada tatlı alırsın veya çay verirsin yeter o dönemde can derdine düşeceksin ikramlar umrunda olmaz zaten 
0 oy
(91 puan) tarafından
Ben starbucks ve mantar kurabiyesi yapıp buzluğa atmıştım. Bir de sigara böreği sarıp koymuştum buzluğa. Kurabiyeler buzluktan çıkınca yeni yapılmış gibi oluyorlar. Nefis yemek tarifleri sitesinden alıyorum kurabiyelerin tarifini de, istersen bakabilirsin.
tarafından
Sigara böreği buzluktan çıkarınca kızartırken çok yağ sıçratıyor onu engellemek için bir şey biliyo musunuz
(91 puan) tarafından
Malesef bilmiyorum. Çıkardıktan sonra oda sıcaklığında biraz bekletip kızartmaya çalışıyorum.
0 oy
tarafından
Gelenler senden hizmet beklemesin canım o haldeyken millete ne yapicam hazirlicam diye düşünemiyorsun bile eşim kurabiye tatlı aldı ondan verdiler çay bile yapmadım sezeryan oldu benim sende hizmet edicem diye uğraşma hiç 
0 oy
(439 puan) tarafından
İlk gebeliğim yap koy diye önerdiler o yüzden yapayım diye düşündüm ☺️ haklısınız lohusa evinde bir beklentiye girilmez. Hatta eskiden gelenler yemek getirirlermiş. Ama işte zamanla adetler değişmiş. Ben kurabiye ve börek tariflerine bakayım o zaman. 
(8,937 puan) tarafından
Sen ye diye yap koy dediler millete ikram et hizmet et demediler ayrıca milletin ne dediği önemli mi sen o halde millete hizmet mi edecen yoksa caninla mi ugrascan yoksa bebeginle mi
(439 puan) tarafından
Annem yanımda olacak ona kolaylık olur ben bebekle ilgilenirim büyük ihtimalle
0 oy
(8,969 puan) tarafından

Ben millete ikram etmek için değil de eşim işe giderken götürsün yada yemek yapamadığımda evde hazır bişiler olsun diye yapıp koydum. Dondurucunun 7 çekmecesini de doldurdum :D

(439 puan) tarafından
Nerelisiniz maşallah neler yapmışsınız ☺️
(8,969 puan) tarafından
Hataylıyım :) iki tane küçük bebek olunca mecbur işte. On gün önce doğum yaptım :)
(439 puan) tarafından
Allah analı babalı, sağlıklı şekilde büyütmeyi nasip etsin evlatlarınızı ☺️
(8,969 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım darısı başına :)
(439 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
What dedin gülüm  lohusaya bi tas corba  kaynatıp gelen getirsin  hatta mümkünse gidilmez 40 gun bebegin de annenin de bağışıklığı dusuk oldugu icjn önlem amaçlı hastalıklardan korunmak için misafir kabul etmeyin bence 
0 oy
tarafından
O kadar doğum yapacağım, ağrım olacak çocukla uğraşacağım. Birde ikramlık mi hazirlayim . Bir zahmet onlar bana getirsin ya da gelmesinler vallaha lohusa evine yemeli içmeli gelenlere ayar olurum çocukla kendimizle mi uğraşalım misafirle mi? Ben 40 gün istemiyorm aileler dışında kimseyi

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 432 göst.
23 Şubat 2023 Aile kategorisinde Sseda.11 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 15 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Kbr.068 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
28 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ebru038 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...