0 oy
351 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
3 yasnda burnu tıkalı doktor antibiyotik yazdi kullanyorum sprey falan işe yaramadı ya çok aşırı tıkalı çünkü dün buhar makinası aldık 2 gündür kullanyoruz ilaçlı işe yaramadı hic acaba serum fizyolojikmi alsaydk o işe yararmydı çocuk uykusunda horlayarak nefes alamyo ağızdan alyo hep geceleri hep uyanyo

13 Cevaplar

0 oy
tarafından

Zaten ilaç serum fizyolojiğin içine konulmuyor muydu ya :angel:

tarafından
Evet koyulyo canm
tarafından
Canım sorunu şimdi anladım kusura bakma ikisini de yap hem sık hem hava vermeye devam et
-Reklam-
0 oy
(2,786 puan) tarafından
Burnunu evde tuzlu su yap şılıngayla burnuna sık demişti 5 CC şılıngayı bi deliğine sıkıyodm diğernede 5 CC sıkıyodm günde 3 kez düzeldi kızım geçmiş olsun 
tarafından
Saol canm
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Bence de al bacım burnu tikaliyken buhar makinası işe yarar mı ki acaba.al sabah güzelce bı temizlensin burnu kuzunun.açılsın.cok zor burun tikaninca ya uyuyamiyordur güzel 
0 oy
(1,376 puan) tarafından
Sprey i sık burun temizleme var kendin agzinla cekiyorsun adini unuttum simdi onla baya temizleniyorr serum fizyolojik cok yaptik biz pek işe yaramadi
0 oy
tarafından
2 büyük kuru soğanı 2 ye bölüp karanfiller batır rahatlar 
0 oy
(489 puan) tarafından
Abla sen sirkeli suyla bı duş aldır sonra ıhlamur kaynat içir cok iyi geliyor boğaza baş yasitigi da biraz büyük   tut uyuyacağı zaman eğimli olsun rahat uyur öyle  
(7,272 puan) tarafından
Sirkeli su ne için
(489 puan) tarafından
Mikropları öldürüyor hastalığın etkisini azaltıyor
(7,272 puan) tarafından
Ya ben ondan korkuyorum heelki atesliyse daha kötü oluyormuş
0 oy
(3,583 puan) tarafından
Sumkurmeyi bilmiyorsa sinüs rinse alıp baby Vac aspiratör var supurgeye takılıyor ondan al öyle çek ne var ne yok geliyor birde geniz eti büyümüş olabilir o yüzden nefes alamıyor olabilir yastığını yükselt benimkilerde iyileşti tekrar hasta oldular bu günlerimizi Rabbim aratmasın ama bıktım artık hastaliktan
(7,444 puan) tarafından
Sinüs rins bana bile kötü geldi basınçtan ya çocuğa yapmasa iyi
(3,583 puan) tarafından
Çocuklar için olan var ucu daha küçük hunharca sikmayacak kız az bişe bastiricak tabi doktora sorsun öyle
(7,444 puan) tarafından
Hee o başka ay çok işe yarıyor gibi oluyor canıma okudu ama kulak ağrısından yaptıktan sonra ama dediğin gibi doktora sormak önemli :)
0 oy
tarafından
serum fizyolojik ile yikayabilirsin iyi gelir ama her cocuk sevmez.. eger akinti varsa burnunda hani bu bebekler icin satilan  urun cekme aletleri varya bir ucunu agzina takim nefesinle cekiyosun, oyle de icindekileri cikarabilirsin.. ama buhari ilacla mi veriyosun buhar daha cok oksuruk icin veriliyor
tarafından
Ilacla evet canm
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Gecen hafta aynı şekilde oldu kizim. Nefesi kesiliyordu uyaniyordu çok kötü. Doktora gittik doktor cigerlere inmemiş ama hemşireler burnunu bi yıkasın dedi. Burun yıkamayı ben doğduğundan beri yaparım hastalanınca. Orda yaptılar evde de iki gün yaptık geçti. Her gece yatmadan yaptım hatta uykusundan kalkınca bile yaptım bi o çözüm. Cocuk lavaboya doğru eğilsin. Bir şırınga çek serumdan hızla sık. Sonra diğer deliğe aynisini. Ben genelde iki deliğe ikişer kez yapıyorum. Anca öyle nefes alabiliyordu şimdi toparladı çok şükür. Hastalığı gec normal zamanda bile serumu eksik etmem evden 
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Serum fizyolojik üstüne burnunu güzelce çek canım bir de sıcak banyoda da açılır burnu akar gider herşey 
(15,119 puan) tarafından
Evet banyo da  cok faydalı oluyor. Önce banyo yaptırıp burnunu orda olabildiğince temizleyip üzerine serum fizyolojik ve burun aspiratoruyle burnunu temizlersen en iyisi olur.
(7,444 puan) tarafından
Kesinlikle banyo hem burun açısından hemde hastalık dönemimde çocuğu rahatlatıyor
0 oy
(15,119 puan) tarafından
Serum fizyoloik al. Üç beş damla damlar. Sonra burun aspiratoruyle çek. Ya da bazıları direkt Siringayla serum fizyolojik fıskirtiyorlar. İstersen öyle yap. Ben ona cesaret edemiyorum. 
0 oy
(76 puan) tarafından
Burnunu temızle canım yoksa Allah korusun cıgerlerine kadar ıner. Ben sterımer kullanıyorum ve hemen acıyor burnunu 
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Csnım bnm oğlanda iki gündür hastaydı ateşliydi hırıltısı vardı öksürüğüde öyle doktor üksürük şurubu ile antibiyotik yazdı bn sade antibiyotik ateş düşürücü aldım bidr fizyolojik serum aldım burnunu çekiyom aletle çabuk boşalıyo rahatlıyo duşta aldırdım rahatladı baya 
(1,046 puan) tarafından
Hiriltisi olunca birşey diyolarmi doktorlar
(1,233 puan) tarafından
Bakıyolar ciğerine inmişse hava veriyolar inmediyse sade antibiyotik ateş düşürücü veriyolar canm

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 455 göst.
27 Haziran 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,054 göst.
7 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Tuba☀️ (5,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sevgi yilmaz (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 243 göst.