0 oy
455 göst.
Aile kategorisinde (1,129 puan) tarafından
Kızlar bugün bayram alışverişi yaptk. Kaynanam da bizimle geldi. Kayseri ye gttij Abartısız diyorm 5.5 bin le gelmiş. Kendine birkaç tunk bide ayakkabı aldı. 3 bin lirası kaldı. Bende kızıma ve kendime aldm. Surdan da ben torunuma bayram kıyafeti alaym demedi. Bide kendi adı. Lafta çok sever. Ama kızıma daha bi Çorap  aldığını gormedm. Bilmiyorum ya ben olsam veya benim annem olsa o kadar para ile gelecek abime  5 kuruş harcatmaz. Elbise ya gerçekten yani. Ama kendi kızınn torunları olsa alırdi ki bu zamana kadar zaten hep almışlar. Bu ayrımcılıga öyle çok sinir oluyorum ki. Yanlış anlamayn gerçekten muhtaç olduğum dan degl Allah eşime güç kuvvet versn. Beklenti içine girme kimseden bisey  bekleme diyecek bazılarınz ama bilmiyorum ya insan kendi canından kanından olana niye almaz niye ayrımcılık yapar ki. Çok mu abartiyorm

17 Cevaplar

+3 oy
(48,758 puan) tarafından
ben bekleme diyenleri anlamiyorum bizde beklemiyoruz esim ben gucumun yettigince alirim kimsenin soz hakki olmaz diyor. aksine de kizima zaten cok hediye geliyo. ama insan istiyo ki anane babanne dayi amca da ozensin onemsesin deger verdigini göstersin yoksa kuru kuru herkes sever cocugu karsidan 
(1,129 puan) tarafından
Bende gerçekten anlamıyorum . Lafta  herkes sever.
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bu ayrımcılık değil eger başka torunlarına alıp seninkine almazsa ayrımcılık bu olur ama bu başka bise şuan tabirini bulamadım,bosver almasın bende de var mesela almadan etmeden konuşanlar alıp ettiklerini daha cok konuşurlar o yüzden 1 çöp bile almamaları beni mutlu eder.
(1,129 puan) tarafından
Hangi tabir kiz ;)
(9,626 puan) tarafından
Yani torununa para harcamayana ne denir onu bulamadım  :D eger genel olarak herkes için böyleyse bu cimrilik başka bise değil  :D
0 oy
(499 puan) tarafından
Benim eşim asker kaynanam öyle olduğu halde bile almadı parası var mı yok mu diye düşünmez 

Çok şükür kızımda aldım kendimede 

Kaynanamda gelecek Allah'tan gelsin
(1,129 puan) tarafından
Allah bildigi gibi yapsın onlari
0 oy
tarafından
Abartıyorsun evet. Belki başka ödemeleri vardır lazımdır vs. Olmasa bile beklemem içimden geçmeyi bırak üzülmem düşünmem bile. Hatta ananesi olsun bahanesi olsun ısrar edip aldıkları zaman bile rahatsız olurum yapım bu.
(1,129 puan) tarafından
Yoooo hiçte ödemesi yoktu. Sırf alışveriş yapsin diye verdi kayın babam o parayi
(7,785 puan) tarafından
Bende öyleyim ya. Neden bilmiyorum. İhtiyacım mı var da alıyorlar diye düşünüyorum, yanlış aslında ama öyle yani. Mesela ben pantolonu hafif yırtıksa filan giydiriyorum orayı dikip görüntülü konuşurken filan görüyorlar ya diyelim ki. Babaannesi hemen Ay yavrumun pantolonu mu yok diyor. Hayır var oysa ki desem de bir dahaki gelişlerinde elleri dehşet dolu geliyorlar. Bu beni rencide ediyor özellikle
0 oy
tarafından
Kız biz birlik oturuyoruz durumumuz sıkışık kızıma bayramlık almadım kendime de dolaptan 130 TL ye tunik takım aldım . Hiç demedi yani buna almıyorsun ben alayım gibi . Evdekilerden giydiririm diye düşündüm . 

Çarşıya gitti kendine ayakkabı etek kazak aldı hiç demedi yani bu çorabı da size aldım diye . Yüzüne de vurdum
(1,129 puan) tarafından
Bende vuracagim günü bekliyorum
0 oy
(4,707 puan) tarafından

ayyyy kim beklenti icine girmiyorum ya anlamis degilim misafir bile geldiğinde bisey getirmezse soylelen burda cok gordum ama bu lonuya gelince yok baska yere borcu vardir yok almak zorunda 

degil.soyle boyle. hayir canim eger ayricalik yapiyorsa bu kotu bisey eger isteyerek borcu harci olmadigi halde almiyorsa o da kotu 
(1,129 puan) tarafından
Kız ne borcu adam alışveriş için verdi. Zaten kayın babam Evin hiç biseyini eksik etmez alır. Kaynanamin kime borcu olacak. İçinden gelmedi almadi . Bende gerçekten bunu anlamıyorum  ya. Torunun senin ya bi çorap bari al
(4,707 puan) tarafından
ama sevmeye gelince canim cicim
0 oy
(237 puan) tarafından
Valla benm kaynanamda öyle lafta sever diğer kaynimin çocuğuna ısınmaz en çok benm çocuğu sever ama inanki bende hiç birşey gormedim kaç bayram geçti bunu annem aldı ablam aldı gösterdim. Bu bayramda ben alım demedi 
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Boşver kız hiç takilma insanın eşi sağolsun var olsun yeter eşim kızıma iki elbise aldı annemde bir takım tüm bayram boyunca onun inadına gözüne baka baka derim eşim beğendi eşim almış hiç haberim yok o ona yeter zaten :))
0 oy
(3,138 puan) tarafından
Ben olsam kendime tunik minik almam torunlarima alırım.
0 oy
(1,347 puan) tarafından

Oy kaynanama kurban olayım dün lcw bana elbise aldı ne ogluna ne torununa sadece ama sedace bana aldı :D canım kaynanam 

0 oy
tarafından
Yani torununa birşey alabilir ama mecbur da değil canım yani ben takılmıyorum öyle şeylere yaparsa yapar yapmazsa yapmaz 
0 oy
tarafından
Onun gene basja torunları varmış eşimin ailesinin tek torunları var.kaldi ki ona zor bela bı takım aliolar bayramda.dogmadan önce hamileyken diodu ki torunuma herşeyi Alaçam edecem dedi beze bile para vermeyin dedi.hic hazırlık yapmadım 8. Ayda artık almam lazımdı baktım almıyor eşimle gittik aldık ne var ne yok.o sadece beşiği aldı bide doğunca bin lira verdi.bide geçen bayram bı takım almış pijama başka bişey yok.artik üzülmüyorum.benim babamın üç torunu daha var ama adam her köyden gelişine alıo .alamasada para veriyor bayramları saymıyorum bile.guya kayınpeder altın biriktiriyorum kızıma yerinide söyledi bize bişey olursa alın ordan diye .ondan biraz umutluyum sesim cikmio şimdi.almasalarda mecbur değiller zaten.biz çocuğu onlara yapmioz bişey de bekleyemeyiz.he alırlarsa Allah razı olsun almazlarsada canları sagolsun diyoruz.sende öyle yap
0 oy
(645 puan) tarafından
Çok abartıyorsun bence ben beklemem böyle kimseden annem almak istiyor ben alma diyorm kiyafet ihtiyacı yokken gerek yok diyorum insanları bu kadar umursama bosver üzülme böyle ufak şeylere yanlış da anlama beni
0 oy
(23 puan) tarafından
Allah muhtaç etmesin kimseye ne güzel muhtaçta değilmişsiniz almazsa almasın bunu çokta dert etme bazı insan böyledir ince fikirli olmayabilir 
0 oy
(997 puan) tarafından

Benim bebe daha doğmadı . Çöpüne varana kadar babaannesi aldı . Aynı şekilde benimde öyle , pijama takımı emzirme atleti ve sutyenleri kremleriymiş bilmem nesiymiş çöp poşetine kadar herşeyi .  Dolabından bebek arabasına kadar , kendi ailem tek beşik aldı onuda kaynanam alacaktı da annemler yeter artık da bizde birşeyler alalım dedi öyle almadı :D doğum hediyeside 21 gram bilezik yaptı , Airfry aldı ve çamaşır  kurutma makinesi aldı :angel: canım kaynanam :D

tarafından
Kız nispet yapar gibi yazmışsın da yazmışsın Allah seni ne yapmasın :D
0 oy
(7,062 puan) tarafından
Amaç beklenti değil değer vermek benim kaynanam da aynı o kadar birlikte dışarı çıkarız ufacık bir sakız bile almax ama sözde ölüp bitiyor. 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Haklısın insan değer verilmesini istiyor

İlgili sorular

+2 oy
27 cevap 432 göst.
0 oy
14 cevap 349 göst.
29 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,907 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 353 göst.
17 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,399 soru

11,418,212 cevap

34,973 kullanıcı

...