0 oy
360 göst.
Aile kategorisinde (100 puan) tarafından
Şimdi şöyle bir durum eşim bağımlı ve arada alkol de aliyor. Yeri geliyor bunun parasını benden söke söke alıyor. Biz adıyaman kahtada köyde oturuyoruz. Kızım 2.sınıfa gidiyor geçen hafta deneme sınavında kahtada 2. Adıyamanda 13.oldu bu benim için bir gurur. Bende benden ne istersin hediye olarak dedim hamburger yemeye gidelim bide oyun alanında biraz oynayalım dedi. Eşimin parası da bende 1500tl bende para var bide yarın okul yok diye yarın gotureyim dedim. Sonra eşim kalkmış diyo ki bedavadan iş çıkarıyorsun falan ne demek istiyorsun dedim madden mi yani hen madden hem başka türlü dedi. Bende gitmeyiz olur biter ben kendi paramı alınca götürürüm cocuklarii dedim. Bu sefer de laf mi çakıyorsun diyo sesimi çıkarmadım. Çocuklar bi heves yarını bekliyordu gitmiyoruz deyince haliyle üzüldü. Yani benim cocuklarimin alacağı karşılığın bu olamaması gerekirdi. Ben mi abartıyorum yoksa haklı miyim? Sonuçta uyuşturucuya alkole parası olan adam nasıl çocukları için bunu söyleyebilir? Ki benim çoluk çocuğumun rizki bu sonuçta bilmiyorum sinirden başım ağrıyor 

12 Cevaplar

0 oy
(12,704 puan) tarafından
Uyuşturucu kullanan insandan ne hayır bekliyorsun ki bacım onun kendine hayrı yok 
(100 puan) tarafından
Orası öyle ama napim artık 3 çocuk bide hamileyim gitsem olmuyor kalsam böyle iste.
(2,089 puan) tarafından
Neden üç çocuk diye sormak istemiyorum
(100 puan) tarafından
Sor. 3cocuk öncesinde olmuş bi 3cocuk. Ben hatta 4.yede hamileyim istemeden korundugum.halde oldu ve üstüne günlerce haftalarca ağladım yemekten kesildim ama çok kolay yargiliyorsunuz. Ben ne yaşadım bilen soran yok gidecek kimsen var mı diyen yok.. neden 3 çocuk diyosunuz sadece buyrun cevabı bu ne yapayım aldirsamiydim sonuncuyu bile bile yaptım  diye canına mi kiysaydim istemedim ama oldu var bunda da bir hayır dedim
(2,089 puan) tarafından
Ne diyim Allah yardım etsin valla asla yargilamiyorum kinamiyorum ama bu hayata üç çocuk çok fazlaaa kaldıki böyle bı adama olan olmuş artık Allah yardım etsin...
-Reklam-
0 oy
tarafından
Onu geçtim de sen uyuşturucu ve alkolü yoğun kullanan,aynı zamanda çocukların bir mutlu gününü onlara çok görüp kendi uys illetine parayı bulan biriyle nasıl devam ediyorsun ? Kendi paramı demişsin ve galiba calisiyorsunda?

Uys.icen birinin akli dengesi heran gidebilir sonucta
(100 puan) tarafından
Günanı benim elimde değil doktora görüşmeyi de denedik gelmiyor yapacak bişeyim yok
(13,824 puan) tarafından
Ben zarar verir demedim ..iyi ozaman ne diyim.hakkinda hayirlisi
(100 puan) tarafından
Sen değil KAHBEDUNYA için söyledim onu
(13,824 puan) tarafından
Anladim
tarafından
Sen daha iyi tanırsın eşini canım ben alkole karşı değilim ama uys.birlesince aklıma kötü şeyler geliyor.hkkinda hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Uyuşturucu içen, alkon kullanan bir adamın yanında çocuk büyüterek hatanın büyüğünü sen yapıyorsun.  Çocuklar anne babasını örnek alır, ne görürse onu yapar bilmiş ol. 
(100 puan) tarafından
Evde içmiyor dışarda içer kafasını yaşar bitince gelir çocuklar hiç girmedi o halde bize tek zararı maddi başka hicbir zarari yok
0 oy
(268 puan) tarafından
Allah sabir versin cnm
(100 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bağımlı bir inansın yanında çocuklarını büyütme. Arada bir alkon içiyor desen tamam da bu bildiğin uyuşturucu bağımlısı yarın bı gün kafası guzelken sana veya çocuklarına zarar verebilir.
(100 puan) tarafından
Evde içmiyor dışarda içer kafasınıyaşar bitincegelir yıllardır böyle bize hicbir zaman zarar vermedi tek zararı maddi
(8,741 puan) tarafından
Sen resmen bu durumu normallestoriyorsun farkında mısın o çocuklar ilerde sağdan soldan duyacaklar madde bağımlısı babanın çocukları olarak anılacak Bi gün ileri gidip Allah korusun sana ve çocuklarına zarar vermeyeceginin garantisi var mı yapma lütfen aklını başına al hicbisey bu kadar basit değil
(100 puan) tarafından
Ben suanki durumu söylüyorum normallestirmiyorum. Ve sence ben bunları düşünmüyor muyum? Sen soyle ne yapayım gidecek kapım yok diyorum babam var o da çocuklarını bırak gel diyor napim evlatlarimi mi bırakayım? O zaman iyi bir anne mi olmuş olucam? Şuan içinde bulunduğum çaresizliği bilemezsin ne için nelere katlandigini tahmin bile edemezsin ha bilsen inan kanın donar
(8,741 puan) tarafından
Çaresizlik diye bisey yoktur çare hep vardır çıkış yolu hep vardır Allah her zaman Bi çıkış yolu nasip etmiştir mühim olan onu bulabilmek devletten yardım alıyorsun zaten extra kömür elektrik dogalgaz gıda yardımıda alabilirsin sosyal yardımdir muhtemelen aldığın şart mı Bi erkeğe bel baglaman adamin eve getirdiği asgari ücret o ücreti sen kazanırsın değer mi bu adamın ağız kokusunu çekmeye
(100 puan) tarafından
Peki ben bunları yapıp çalışırken kim benim çocuklarıma bakacak şuan ki şartlarla devletin verfigiyle 4 çocuk bakabilecek miyim? Ben mecburum sebebini bilmiyorsun ondan böyle rahat yol gösteriyorsun oturup burda herkesin içinde bunu söylemek istemiyorum ama bil ki gerçekten mecburum. Burda bana şiddet uygulamiyor  çocuklarıma. Bir fiske vurmamış kötü bi4 kelme etmemiş herşey bi yana ben eşimi  seviyorum kendine zararı dışında bize bi zararı yok normallestirmiyorum yaptığını sadece bitirdiğimde bu evliliği yaşayacağım hayatımın bundan beter olacağını biliyorum. Ve ben bırakıp gitmek yerine onu iyileştirmek için çabalıyorum senin gözünde b3lkide sorumsuz bir anne olarak görünüyorum ama o iş öyle değil aslnda benim derdim çok daha başka o yüzden boşver sen beni yargilama Allah kimsenin başına vermesin de geç. Çünkü kapalı kapılar ardında ne var bilmiyoruz insanlar bu yaşına kadar ne yaşadı neyden kaçtı ve neyden kaçıyor bilemezsiniz
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Yarın okul tatil mi neden ki 
(100 puan) tarafından
Bizimki tek tatil tadilat varmış okulda ondan
(7,121 puan) tarafından
Himmm tamam
0 oy
(557 puan) tarafından
Şimdi eşini bağımlı diye yargılamak kimseye düşmez onun için tedaviden başka şansı yok inşallah kendisi kısa zamanda fark eder ve tedavi olur. Para konusunda kendine yetmeyeceğini düşünüyo ve sizden kısıtlıyor olabilir. Eşinle güzel dille konuşup belki ikna edebilirsin bunu çocukların için yapmalısın sanırım. Çok alakası yok ama komşumun kardeşi de madde bağımlısıydı herşeyi satıp bi şekilde alıyordu. Kendi isteğiyle bulunduğu şehirden ayrıldı tedavi oldu evlendi ve çok şükür uzaklaştı bundan. Belki sizin de bu ortamdan uzaklaşmanız gerekiyordur. Allah sabır versin inşallah 
(100 puan) tarafından
Canım biz zaten istanbulda yaşıyorduk buraya geldik ortam değiştirsin diye tedavi gördü buraya geldik yıllarca kullanmadı tekrar başladı. Ben çok sık basliyim asla para konusunda ısrar etmem vermezse kendi bilir sadece çok sinir oldum kızımın başarısı küçük değil bunu çok gormesi beni rahatsız ediyor
(557 puan) tarafından
Haklısın canım kendin için değil çocuğuna böyle davranılınca verdiğin tepki normal. Sen yine bi şekilde ikna etmeye çalış. Yada habersiz götür sendeymiş zaten parası. Fark etmez belki
(100 puan) tarafından
Artik kaldi baska zamana götürcem onları da bi şekilde ikna edicem
(557 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(357 puan) tarafından
Allah o çocukların yardımcısı olsun 
(100 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Çocuk demek maddiyat demek zaten alkol ve uyuşturucuya para yatıran birinden 4.cu çocuğunu bekliyorsun yazık değil mi bu çocuklara nasıl güzel bir gelecek sunacaksiniz? Ben anlamıyorum sizi çocuğuna bir hamburgeri çok gören adam doğacak olan.cocuguna bez mama alacak mı onları okutacak mı 
(100 puan) tarafından
Bu gebeligim korundugum halde oldu isteyerek yapmadım. Diğer türlü Allah'a şükür ben yetiyorum çocuklarıma bugün böyle oldu ve zoruma gitti.
(6,231 puan) tarafından
Böyle adamlara bir çocuk bile fazlayken bilemiyorum artık herkesin kendi hayatı ama  o çocukların içlerinde hep bir ukte kalacak gibi geliyor bana
(100 puan) tarafından
Ben şimdiye aktar hicbir s3yi onlarda ukde olarak bırakmadım hamdolsun bundan sonra da bırakmam. Çocuk sayısı için artık diyecek bisey bulamıyorum gerçekten 3 tane çocuk öncesinde vardı bu hamileliğin de istediğim için olmadı korundugum halde oldu daha da açıklama yapayım istersen çünkü herkes bill bilmeden yargılıyor
(6,231 puan) tarafından
Hayır canım bu yargılamak değil ben sadece senin ve çocukların için bir şeyler söyledim yani düzgün bir eş düzgün bir baba olduğunu düşünmüyorum o çocuklara da yazık sana da yazık keşke ailen arkanda olsa da kendine yeni bir hayat kurabilsen ek başına hayatı ve çocukları göğüslemeye çalışıyorsun ben onlara yeterim diyorsun onların babalarına da ihtiyacı var aslında ama babaları çocuklarına hamburger yedirmek yerine parayı uyuşturucuya ayırıyor
0 oy
tarafından
Neden uyusturucu kullananan biriylesin? 
(100 puan) tarafından
3 tane çocuğum var ve ailem arkamda değil ne yapmamı beklersin nereye gideyim heleki şuan ki şartlarda
tarafından
Bu adam yeni mi bagimli oldu? Okudugum kadariyla hamilesin de, yani kinamayim elestirmeyim diyorum da neden neden neden yani. Kendine ve o cocuklara bunu neden yaptin.
(100 puan) tarafından
2 yıldır varmış bilmiyorduk 3 tane çocuk öncesinde vardı bu hamileliğin de istediğim için olmadı korundugum halde oldu günlerce haftalarca ağladım yemekten kesildim ama çok kolay görünüyor bilemediğiniz icin aldrimadigim için suçluysam evet sucluyum
0 oy
tarafından
Haklısın Allah yardımcın olsun inşallah 
(100 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(1,353 puan) tarafından
İstediğini desin vermezdim parayı çocukları götürürüm kendinde diyon onlara parayı harcıyor diye 
(100 puan) tarafından
Benim bütün pis bunca şeye rağmen böyle yaptıysa asla almam parasını biraz geç götürmüş olurum çok çok ama minnet etmem

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 483 göst.
0 oy
7 cevap 541 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 235 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde fatmahilall12 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 280 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde Simsek21 (1,326 puan) tarafından soruldu