0 oy
271 göst.
Aile kategorisinde (25 puan) tarafından
Boşanma sürecindeyiz bundan sonra hayatımda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak güzel bişey olmayacak gibi hissediyorum ailemin yanındayım onlarada yük oluyo gibi hissediyorum bir arkadasım kalmadı bosanıyorum diye ne varsa sanki hepsi uzaklastı bu sebepten ötürü üstelik boşanma sebebimide biliyorlar şiddet o halde de geldiğimde gördüler yinede yanımda olmadılar şimdi düşünüyorum benimde bir evim oğlumla yuvam olur mu o günlerde gelir mi diye hiç mutlu olmayacakmışım gibi var mı bu durumları atlatabilen iyi olan babası oğlunu görmeye 5 6 aydır gelmedi bu ay mahkeme izni vardı ilk ona bile gelmedi hastanede yattık bi alo demedi kimse oğluma yansıtmamaya çalışıyorum 1 bucuk yasında ama hamileliğim doğuö sonrası hep stresli geçti su an oğlumda çok hırçın bana vuruyo oyuncakları atıyo sürekli güzelce anlatsamda yine aynı bu ara küsmeyi öğrenmiş atma annecim dediğimde bile yere yatıyo donuyo istemediği olunca yine aynı hep ne dese yapıyorum huysuzluk yapmasın diye şimdiden beni tınlamıyo valla tavsiyesi olan var mı acaba 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Rabbım yar ve yardımcın olsun canim hayırlı kapılar sana açsın 
(25 puan) tarafından
Aminn inşallah sağol canım Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Canim hayat kime ne getiri bilinmez , ne arkadaşın ne ailenin , kimsenin kimseye faydası kalmamış bu devirde sürekli birilernde  bekleti içinde yaşarsan asla hayatına yön veremezsin,  şiddet varsa , mutsuzluk huzursuzluk varsa tabi boşanıp  hayatın a yolun a bakacaksin oğlun icin hep güçlü duracaksın buna mecbursun çünkü senden başka kimsesi yok oğlunun, kendine Bi iş bul yeni arkadaş yeni çevren olur kafan dağılır kendine birikim yap oğlun icin
(25 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim evet haklısın canım takmamaya çalışıyorum empati yapıyorum ben olsam diyorum hep iş baktım a101 bim hemen hazır ama daha emiyo küçük o yüzden biraz daha bekliyorum bu sürede de insan kendi kendine kalınca kuruyoda kuruyo bakalım nolucak
0 oy
(492 puan) tarafından
Canım benim yine ailen yanındaymış benim eski esim beni evden koyduğunda aralığın 22 sonra kadin sığınmaya gittim Balıkesir'e kar yağıyordu oğlumda bende öyle usudukki neyse sonra ben 2022 mart ayında ev tuttum tabi kadın sığınma evinde dava görüldü boşandık nafakam baglandi şimdi kendi evimdeyim oğlumda senin oğlan gibiydi bende hamilelikte çok sıkıntı yaşadım erken doğum yaptım birde şimdi ama şükür oda alıştı ve büyüyor düzeliyor Allah yardımcın olsun bu arada çok zor bir süreç yipratici
(25 puan) tarafından
Yaa cok üzüldüm kendim gibi Allahım bundan sonra yavrularınla yuvanda sağlıklı mutlu huzurlu yaşamayı nasip etsin inşallah evet cok zor ya tehditini gerçekleştirip öldürseydi buna şükür diyorum daha kötüsü olabilirdi diyerek teselli ediyorum kendimi bundan sonra mutlu oluruz inşallah
(492 puan) tarafından
İnşallah ben başlarda oğlum için keşke dogurmasaydim diyordum bu kötü dünyaya onun ne suçu var getirdim diyordum ben çok çektim oğlum neden çeksin dedim hep çokça dua ettim psikolojim bozuldu çok zor zamanlardi inanki şimdi düşünüyorumda başkası olsa kaldiramazdi birde başka çektiğim şeyler var haklarım yenildi bu zamanda zulüm edildi sadece eşim değil eşimin eski karısı oğlu kızı benim üvey anne üvey kardesler hakkımı yemek için hem beni hem oğlumu öldürmek istedi o zaman diyorum keşke olseydik bıktım diyorum sonra şu küçücük bebeğimin yaşam sevinci geliyor gözümün önüne çok savaşçı çok mucadeleci onun için ayakta duruyorum Allah yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Hiç merak etme hiç ummadığın anda çiçek açacak umutların. Mevla'm öyle birini çıkaracak ki karşına yasadigin tüm kötülükler silinecek.

Bazı adamlar incitmeden sevemezdi. Kirardi , dökerdi, yangınlar bırakırdı arkalarında.

Bazı adamlarsa tüm geçmişi unutturur, parmak uçlarından öperdi.

İşte sen zamanı gelince parmak uçlarından öpecek ve geçmişini unutturacak adamla tanisacaksin umudunu kaybetme sakın 
(25 puan) tarafından
Yeni biri düşüncesi hiç olmadı aklımda oğlumla bi yuvamız olsun yeter dedim tabi herşey nasip güzel düşüncen için teşekkür ederim canım rabbim nasıl hayırlı görürse öyle olsun inşallah evlilik çok kolaymıs bosanmak cok zormus bunu öğrendim
tarafından
O yüzden hep şöyle dua ederim ben, Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın,kiymetimizi bilecekler girsin ömrümüze
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Alllah yardımcın olsun aynı durumdayım şiddet yoktu ama maddi manevi destek yok tükendim cocugumda 15 aylik bende aynı şeyleri düşünüyorum hicmi mutlu olamayacagim.
(25 puan) tarafından
Her türlüsü vardı maddi manevi şiddet kendine parası vardı hep şimdi nasıl yiyo içiyo kim bilir paralarıda vardı ailecek ama hep yol yok derlerdi yok diyenden alsın Allah olmayana versin inşallah ahım çok beni üzen herkese Allah islah etsin hepsini üzülmemeye çalış aynıyız üzülme diyemem çok üzülüyo insan uyku felan kalmadı bitkin bi haldeyim oğlum için diyorum hayaller kuruyorum bizde mutlu oluruz inşallah diyorum Allahım senin içinide ferahlatsın cocugunla beraber sizde bizde sağlıklı mutlu huzurlu oluruz inşallah
(2,089 puan) tarafından
İnşallah amin amin valla annemlere gidip gidip geri geliyorum işte hicbisey kalmadı çabasıda yok tek düşündüğüm şu an çocuğum ayrıldıktan sonra değere biniyor haftada bigun görmek bide 4 yaşında haftada bigun yatılı istiyor gönlüm hiç razı değil buna kapasitesi zaten sıfır boşandıktan sonra değere biniyor
Allah yardımcımız olsun .
İs bakiyorum inşallah bulir cocugumada yararim olur sende öyle yapmaya çalış hem kafamiz dağılır biraz bakanın varsa tabi cocuga
(25 puan) tarafından
Benimki ben cocugumu vermem al bütün eşyaları cocugum bende kalıcak dedi ilgilenmediği cocuga sahip cıktı sözde ama sonra dava acıldı esyaları hiç yok dedi cocugu 6 aydır görmeye gelmedi aramadı sormadı hastanede yattık kaç defa acillik olduk hep bi kere aramadı sormadı e nabızda gördüğü halde umrunda olmadı eşyası kıymetli oldu her dakika dua ediyorum ona sürekli Allah islah etsin hepsini bana vurduğu eli ayağı kırılsın onada onun gibisi denk gelsin inşallah bu süreç cok zor benimki küçğk 1 bucuk yasında tuvalete alıssın memeyi bıraksın ondan sonra iş bulucam su an çok zor sürekli beni istiyo en azından yaz gelir park bahçe derken o kadar aramaz yanıma gelirler bakarlar üzülme onlar yansın bizi kaybettiler bende bu ay görüş günü geldiğinde eridim kurudum babası ama 6 ay oldu yok el gibi oldu nasıl vericem gelirse napıcam kaç saat dedim düşündüm durdum gelmedi arayıp gelmiyorumda demedi boşanma olsun kendi hayatlarına bakarlar hemen
(2,089 puan) tarafından
Ya yararı yoksa bbaalikta yapmıyorsa zaten birak gelmemesi daha iyi anlaşmalı olsun uzamasin diye mecburi anlaşmak zorunda kaldım bende eşyalar onda kalıyor ben gittim evden
Bebeğim 15 aylık normalde bikere bakımını yapmamıştır ama haftada bı gün beş saat alicak hadi bu tamamda dört yasinda da yatılı kalsın istiyor nasıl bakicaksa artık bende bilmiyorim Allah bildiği gibi yapsın
0 oy
(566 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok üzüldüm ama sabır herşeyin başı nasıl mutluysan öyle yaşamaya çalış boşver milleti takma
(25 puan) tarafından
Aminn inşallah sağol canım Allah razı olsun insan tek basına kalınca takıyo işte özellikle ben malesef şükür sabrım var bakalım nolucak ilerisi
0 oy
tarafından
Bu günler sana dostunu düşmanını tanıtır Allah yüzüne bakmış da şimdiden ne olduklarını görüyorsun bundan sonra daha güçlü ol evladına sarıl elbette her şey geçecek atlatacaksin kendini toparlayinca işe gir oğlunla kendine yeni bir hayat kur emin ol Allah yanında olur sabret 
(25 puan) tarafından
Aminn inşallah çok teşekkür ederim haklısın valla canım hemen belli etti herkes kendini oğlum biraz büyüsün hemen işe başlıycam
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Bitti dersin düzelmez dersin tek başıma yapamam dersin keşke boşanmasaydim dayak yemeye devam etseydim dersin çocuğum böyle oldu benim yüzümden dersin kısacası çok şey dersin ama kısa bir süre sonra hayat yeniden başlarsın çalışmıyorsan ise girersin para biriktirip ayrı eve çıkarsın çocuğunu en güzel şekilde yetistirirsin güzel hayallsr kurarsın ve o hayallerin peşinden giderken bulursun kendini emin ol rabbimin sonsuz kapısı var ve sen inandikca zorda kaldıkça o kapılar sana en güzel şekilde açılıyor herşey gönlünce olsun güzel düşün güzel şeyler olsun hayatında canım rabbim yardımcın olsun ♥️
(25 puan) tarafından
Hepsini dedim dayak yeseydim kalsa mıydım dedim sonra oğlumun o halleri geldi gözümün önüne ona bile kızıyodu o eve gelince ikimiz sus pus oluyoduk o kötü günler aklıma geliyo sonra diyorum ailenin yanı en iyi yer sabret sıkıntılıda olsa zaman geçsin iş bul ev bul hayatını kur herşey olur neler atlatmadınki diyorum bazende asırı umutsuz oluyorum aminn inşallah Allah razı olsun canım uzun uzun yazmıssın düşünüp Rabbim herkesin yuvasına huzur sağlık mutluluk versin inşallah
(1,125 puan) tarafından
Amin canım inşallah hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah
0 oy
tarafından
Emin ol çok güzel olacak hayatın, yeter ki Allah'a sığın ve çalış para kazan. Kimse ailesine yük olmaz merak etme. Bir düzen kurup, oglunla güzel bir hayat yaşamanı diliyorum. Önce zor, sonra güzel oluyor, hep öyle gördüm çevremdeki tüm boşananlardan..
(25 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim  inşallah darısı bana zor zamanlarım hemen geçer inşallah
tarafından
Valla pek uzun sürmedi gördüklerim, ama maddi imkanları vardı, yani fazla değildi yanlış anlaşılmasın,
calisiyorlardi, mutlaka çalış, ailen de bebeğine bakarsa çok çabuk toparlanırsın inşallah kuzum. Dünyanın sonu değil, sakın dertlenme, oğluna odaklan, güçlü ol, kimseye kendini ezdirme. Oğlunu aslanlar gibi büyütürsün güçlü kalırsan

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 532 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 255 göst.
9 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
6 Ocak 2022 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 456 göst.