0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde (215 puan) tarafından
Kaynanam bize geldi memleketten. 12.5 aylık kızım var. Emekleme belirtisi yok. Döne döne gidiyor gitmek istediği yere. Tutunarak kalkmaya çalışıyor. Elinden tutunca yürüyor. Oyuncağına uzanır alır

kaynanam tutturdu bu çocukta bir sorun mu var emeklemiyor, yürümüyor diye.ondan sonra doğanlar emekliyor felan diye. Ben inanılmaz taktım bu duruma. 

Birde Kızım erken doğdu. Prematüre bebek, 35. Haftada doğdu. Birde doğduğunda enfeksiyondan dolayı 2 ay yoğun bakımda yattı. 21 gün entübede kaldı, bütün yaşamsal fonsiyonları zamanla düzeldi. Eve geldi çok şükür.

Eşim çok pinpiriklisin zamanla olur diyor ama bilemedim. Ondan sonra doğanlar emekliyor. Bizde hiç emekleyeyim felan öyle dertler yok.

İnternete yazınca da çeşit çeşit şeyler çıkıyor.

21 Cevaplar

+4 oy
(3,610 puan) tarafından

İnternete bakma sen.kaynanan bütün kaynanalar gibi herbokolog.hic emeklemeden yürüyen bebekler var.dert etme bı anda tutunup bı anda yürümeye başlar

Bu arada günaydın <3

(4,184 puan) tarafından
Herbokolog :)) bayildom buna
(215 puan) tarafından
Günaydın çok sağol. İnş canım.
(7,121 puan) tarafından
Gene sen gene bilim dalın kahkhaa attım
(3,610 puan) tarafından
Seviliyorsunuz kızlar:)
-Reklam-
0 oy
(111 puan) tarafından
Hiccc takma bnmki 15aylik yeni adım atıp yürüyor hep kaynanam niye yürümüyor başkalarının ki yürüyor diyrdu eşimde onun ağzına baktı bana suç buldu yurutmuyodun diye bende deidm her bebek farklı zamanı var elbet yürür deidm ve yürümeye başladı ağzı olan konuşuyor 
(215 puan) tarafından
Ayy inş. İçim rahatladı.
0 oy
(3,823 puan) tarafından
İnternete bakma canım sadece prematüre bebek gelişimine bak bakacaksan.

Her çocuk bir değil. Emeklemeden yürüyebilir bu gayet normal. 18 aya kadar yürüyebilir. Kızım 14 aylık yürüdü mesela daha erken zamanı var herşeyin acele etme 
(215 puan) tarafından
Çok sağol. Rahatladım birzz
0 oy
(313 puan) tarafından
Oğlum 40 haftanın içinde doğmasına rağmen 1 yaşında emeklemeye başladı 17 aylıkken yürüdü. Her çocuk farklıdır. 18 aya kadar yurumemesi normal kabul edilir. 
(215 puan) tarafından
Çok sağol cnm.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Emekleme gelişim basamağı değil canım hiç dert etme daha zamanı var bir bakacaksın kendi kendine yürümüş 
0 oy
tarafından
Kız boş ver, ne takıyorsun da bu güzel zamanlarını heba ediyorsun. Her çocuk farklı, belli ki emeklemeden yürüyecek. Benim bebeğim ta 7 aylıkken ayyy emeklemiyor mu diyorlardı düşün 7 aylık bebekten ne bekliyorlarsa?

Emeklemez olur mu hatta amuda kalkıp yürüyo dedim öyle diyenlere. Sonuna da ekledim boş boş konuşma 7 aylık bebekten ne bekliyorsunuz, kızdım hepsine, ağızlarını acamadilar bidaha, kırmak gerekiyor kirilmamak için bunu unutma 
(215 puan) tarafından
Hahaha çok mantıklı
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Olabilir her bebekte değişir.takma.eger başka sıkıntılar yoksa.ayına göre yapması gerekenleri yapıyorsa.kelimeleri varsa göz teması varsa az çok komutları dinliyorsa.demek hanfendi geç yürümek istiyor :) çok takıyorsan da bir doktora goturuver 
(215 puan) tarafından
Bay bay, alkış, gel gel komutlarını biliyor. Kendisi de dede, baba, gaakk gakk(sevdiği kuş) seslerini çıkarıyor. Adını söyleyince bakar. Anne nerde,baba nerde dediğimde o kişiye doğru döner bakar. İstediği oyuncağı eliyle gösterir.
(1,140 puan) tarafından
Çok iyi maşallah.doktora da gitsen iyi bı sorun yok der.bir iki aya yürür inşallah takma
0 oy
tarafından
Benim yeğenim 18 aylık yürüdü hiç emeklemedi. Takma kafaya. Zaten prematüre bebek 5 hafta erken doğmuş. Kaynanan bir daha derse tersle sen de kafaya takma. 
(215 puan) tarafından
Söz konusu çocuk olunca çok pinpirikli oluyor insan
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Adı üstünde bacım kaynananaaaaaaaa bazen unutuyorlar bizimeleştirirken vurmak istedikleri yer onlarında kanından canından
(215 puan) tarafından
Hahaha aynen
0 oy
(209 puan) tarafından
Takma canım gayet normal benim bebeğim de 1 yaşına kadar sürünerek gidiyordu. Yürümesini beklerken emeklemeye başladı. 16 aylıkken yürümeye başladı, her bebek bir değil kuzum takma.
0 oy
(4,184 puan) tarafından
35 haftada dogdu diye zaten buyume ataklari gelisim evreleri düzeltilmiş ayina göre yaşar yabi suan 12 ,5 aylik ama gelisimsel olarak 5 hafta erkn dogdugubdan zamabmanini 5 hafta sonra tamamlayacak  5 hafta donra 12.5 aylik bebrklerin ypabldgini ypcak yogun bakim sureci vs derken bu cok normal.kaynanan halt yemiş yani .erkn dogmasa bile yogun bakim sureci olmasa bile 18. Aya kadar yürümenesi de normal yani
0 oy
tarafından
Bak canım benim kızım da 36.haftanın sonunda doğdu 30 gün yoğun bakımda kalsı bunun 28 günü entübeydi ventilatöre direk ciğerden bağlıydı hem de düşün. Evet bu durumların gelişimine etkisi oluyor. Benim kızım 12.ayında çok nadir komando gibi süründü 14.ayında emekleri düşünebiliyor musun? O yüzden kafana takma zamanla olacak sen onun için gereken destekleri veriyorsundır zaten. Seni en iyi ben anlarım bu konuda.
(215 puan) tarafından
Sağlıkla büyüsünler de. Söz konusu kızım olunca kolum kanadım bağlanıyor.
0 oy
(877 puan) tarafından
Bir bebek emeklemiyo diye onda sknti olduğu anlamina gelmez her bebek emeklicek diye bir şeyde yok benim oğlum hiç emekleden yürüdü 
0 oy
(783 puan) tarafından
Csnım günaydın doktorlar emekleme gelişimi göstermez diyor yiğenim 15 ay dan şuraya yürüdü
0 oy
(332 puan) tarafından
 Bayiliyorlar ay bu cocugun kafasi büyük bacağı şöyle böyle demelere. Benim kuzenim 1,5aylikken yürümüş. Erkende dogmamis. Bazi bebekler böyle kimisi 4 yaşinda konuşur kimisi 1 yaşindan sonra sözler der. Her çocuk farkli
0 oy
(770 puan) tarafından
Benim kızım da minyon doğdu. O yüzden herseyı geç oldu. Kuzenımın eşi benden 1 gün önce doğum yapmıştı onun kızı yürürken benimki daha yeni tutunarak yürüyordu. Şimdi onun ki koşuyor benimki paytak paytak yürüyor. Hep geriden geliyor ona göre. Suan 15 aylık ve yeni yürüyor düşün 
(215 puan) tarafından
Çok teşekkürler. Benimki de çok minyon ondan sanırım
0 oy
tarafından
Oğlum 17 aylik yeni yeni yürümeye başladı, hatta ayakkabı giyince yürüyemiyor:) düşüyor kalkıyor daha dengede bile zor duruyor. Yani canını sıkma kuzu
(215 puan) tarafından
Teşekkürler sağlıkla büyüsün
tarafından
Amin canım cümlemizinki inşallah
0 oy
(15,231 puan) tarafından
Her bebek emeklemezmis. Bazı bebekler direkt yururlermis. Belki sizin bebiş de öyle yapacaktır. Ki ayrıca sizin bebiş hem erken doğmuş hem yoğun bakımda kalmış. Normal bence
(215 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende senin gibiydim yürümüyor bu çocuk yürümüyor cehennemin dibi insnalarin lafının yüzünden stresten hastanelik oldum 6 aylıkken hareketlerini çoğaldı 8 aylıkken dönerek istediği yere giderdi 12 aylıkken yani doğum gününde oturdu 

14 ayllikken süründüswn düşün ne kadar geç. 

24 aylıkken tam 2 yaş yürüdü 
0 oy
tarafından
Benim görümcemin kızı 3-4 ay döndü durdu sonra yürüdü 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 234 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,003 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy