0 oy
108 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,287 puan) tarafından
Kızlar kızım 9 aylık bugün ıspanak aldm onla kızıma yemek yapcam nasl yapıyorsunz siz tarif verir misnz

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendimize yaptığım gibi yapıyorum ben özel bi tarif yok . 
-Reklam-
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Kendim nasıl yiyorsam aynen öyle 
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Vallahi ben tadimlardan sonra ne yersek verdim bir yasinda aynen devam ediyorum 
0 oy
(5,116 puan) tarafından
Oğlum 8 aylık kendimize pişirdim gibi yapıp veriyorum. Ben sadece pirinç yerine bulgur koymayo tercih ediyorum
0 oy
tarafından
Ben kendimize nasıl yapıyorsam o şekilde yediriyorum 
0 oy
(2,570 puan) tarafından
Bende kendimize nasıl yapıyorsak öyle yapıyorum. Ispanakları bol bol yıkayıp köklerini kestikten sonra da yıkuyorum sonra marul gibi doğrayıp. Ben zeytin yağ ile yapıyrum yemekleri tencereye zeytin yağı veya sıvı yağ döküyorum, önceden kestiğim soğanı ve biraz salça az koyuyoym bebişle yicez diye kavuruyrum. Sonra ıspanakları koyuyorum. Biraz kavuruyorum ıspanaklar tam ölmeden. üzerine bir çay bardağı yarısı bulgur veya pirinç yıkayıp koyuyorum. O biraz su veriyor. Ketıldan da az biraz du koyup. Altını hafif kısıkta pişiriyorum.
0 oy
(1,411 puan) tarafından
Kendinize nasıl yapıyorsunuz öyle yapabilirsiniz. Önce tuzunu biraz atın. Ayırın bebişe. Sonra siz kendi damak zevkinize göre tuzunu ayarlayabilirsiniz. Bir de bir not ilave edeyim. Ispanak yemeğini bebeğinize ilk pişirimden sonra verin, ısıtıp tekrar yedirilmesi zararlı besinlerden. :) 
0 oy
(5,950 puan) tarafından
Kendime yaptidigim gibi sagan salca az koyuyorum kavuruyorum snr ispanak atıyorum sulandigi zaman az birsey pirinç atıyorum 
0 oy
(2,394 puan) tarafından
Normal ıspanağı kaynatıyorum sıkıyorum suyunu. Sonra soğan kavuruyorum biraz yumurta çırpıyorum 1 tane. Soğanın üzerine döküyorum pişiyor sonra ıspanağı ekliyorum az da tuz bu kadar.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 217 göst.
0 oy
8 cevap 284 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
22 cevap 483 göst.
0 oy
4 cevap 118 göst.
30 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,105 soru