0 oy
425 göst.
Diğer kategorisinde (5,132 puan) tarafından
Varsa maşallah maşallah. 

İlk bebeğinde bir dişim yarısı kırıldı. Kızımda bir diş zor kurtarıldı kanal tedavisi yapıldı. 3.gebelğim tedavisi yapılmış olan diş ağrıyor kaç gündür. Antibiyotik yazacakmış. 

O kadar da dikkat ediyorum dişlerime iyi bakıyorum. Vitamin de eksik etmiyorum ama bebeklerim depolarımı sömürüyor 

Var mı bunun bi çaresi, sizlerin tecrübeleri nedir, 15 haftadan sonra başlıyor benim illaki diş sorunu

31 Cevaplar

0 oy
(1,369 puan) tarafından
Yapı meselesidir bende kaybetmedim. Bence eğer öyle bir özelliğin varsa muhakkak  yoğurt ve sütü abanmalisin. Vitamin işi değil bu çocuk büyüdükçe kemiklesiyor bunun için de calsiyuma ihtiyacı var. Sen gondermezsen senin dişlerinden kemiklerinden çeker 
(5,132 puan) tarafından
Evet öyle yapıyor bebeklerim hakikaten

Yoğurt süt aşırı sevmiyorum ama artık zorla yiyeceğim
5 güne de randevum var bi takviye yazmasını soylicem
(1,369 puan) tarafından
Valla zorla canım hani ben her doğum kadınin kemiklerinden biraz çalar derim hep bana bu iş dişlerine kadar geliyorsa bir de kemiklerinin sağlığını sen düşün. O yüzden zorla. Senden de bulamamaya başlarsa artık bebisi bile etkileyebilir. Zorla kendin için de bebek için içinde. Ben normalde günde bir kase yerim bence sen sabah akşam ye yoğurt
-Reklam-
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim de hamileyken 20lik diş çürüdü :(
(5,132 puan) tarafından
Ben 2.gebelikte 2 tane yirmilik çıkardım öf of kulak baş ağrısı fena
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Benim dişlerimde sorun olmadı ama diş etlerim o kadar çok kanadı ki hiç unutmam dogurunca bianda düzeldi 
(5,132 puan) tarafından
Hormon değişikliğinden hassasiyetten benim de bazen kanıyır
0 oy
(986 puan) tarafından
İlk iki gebeliğim de hiç bir şey yoktu,

Üçüncüde tepe taklak oldu dişler.iki yaşına girecek halla ağrıyor dişim.
(5,132 puan) tarafından
Ahh ya sonradan olmuş sana demekki
0 oy
(11,438 puan) tarafından
Tek hamilelik geçirdim hiç sıkıntım olmadı çok şükür 
(5,132 puan) tarafından
Çok şükür
(11,438 puan) tarafından
Kalsiy depona baktir canım peynir yoğurt gibi ürünleri bol tüket
0 oy
(396 puan) tarafından
Dogumdan 3 yada 4 ay sonra ustten 1 disim kirildi sonra cektirmek zorunda kaldim.Hamilelikte sutten tiksinmis hic icmememistim.Hap kullandim ama fayda etmedi sanirim.
(5,132 puan) tarafından
Evet daha çok takviye almakmlazım herhalde
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bol kalsiyum almak lazım. Yoğurt, peynir gibi mayalı ürünler daha fazla içerir. Ömrüm boyunca sütle hiç aram olmadı. Kokusu bile reflüme dokunur. Ama özellikle peynir delisiyim. Hiç kaybım veyahut ağrım bile olmadı. Annem iki kardeşiz iki diş kaybetmiş gebelikte. Özellikle tembihledi bana da. Allahın izniyle kaybım da olmadı. 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah, benim annem 4 gebelik geçirdi emzirmeydi vs. %80 dişi çurudu 32 yaşına kadar ne yazıkki
(13,202 puan) tarafından
Kalsiyumu boşuna vermiyor doktorlar ilave. Dişler de kalsiyum deposu bebek ilave bulamazsa annenin dişlerinden alırmış kalsiyumu ondan oluyormuş
0 oy
tarafından
Ben diş ağrısı bile çekmedim 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
tarafından
Bi oğlum var hamileligimde  hiç dışım agrimadi hepsi sapasağlam sukur
(5,132 puan) tarafından
Çok şukur
0 oy
(553 puan) tarafından
bir tane dişim kanallıydı düştü hamilelikte şimdi kaplama yapılması lazım
(5,132 puan) tarafından
İllaki bişey oluyor demekki hamilelikten dolayı kimisinde olmuyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Oglumda hic bise olmadı ama kizimda sağlam dişim çürümeye başladı doguma kadar dişimin yarısı yok oldu hamileyim diye cektiremedim ilacla idare ettim doğumdan sonra 2 ay falan geçti gece ağrısı tuttu acilen dişçiye gidip cektirmiştim hayatımda ilk defa diş çektirdim düşün yani 
(5,132 puan) tarafından
Evet işte ben de şimdi bu dişi kaybedeceğim diye korkuyorum
(9,626 puan) tarafından
İnşallah sıkıntısız geçer canim çektirmek zorunda kalmazsın,benimki de 20lik dişimdi annemde gebeliklerinde hep dis kaybetmiş çoğusu implant
(5,132 puan) tarafından
Benim de annem kaybetti hep

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 41 göst.
0 oy
0 cevap 40 göst.
0 oy
1 cevap 57 göst.
0 oy
3 cevap 58 göst.

381,717 soru