0 oy
424 göst.
Diğer kategorisinde (5,132 puan) tarafından
Varsa maşallah maşallah. 

İlk bebeğinde bir dişim yarısı kırıldı. Kızımda bir diş zor kurtarıldı kanal tedavisi yapıldı. 3.gebelğim tedavisi yapılmış olan diş ağrıyor kaç gündür. Antibiyotik yazacakmış. 

O kadar da dikkat ediyorum dişlerime iyi bakıyorum. Vitamin de eksik etmiyorum ama bebeklerim depolarımı sömürüyor 

Var mı bunun bi çaresi, sizlerin tecrübeleri nedir, 15 haftadan sonra başlıyor benim illaki diş sorunu

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim dişlerime hiç bir şey olmadı şükür. 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah sana
-Reklam-
0 oy
(7,963 puan) tarafından

Benimde öyle.disimin yarisi kırıldı hamileyken. Diş etlerim sallaniyodu resmen şimdi düzeldi şükür :)

(5,132 puan) tarafından
Bebişler alıyorlar depolardan
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Benimkine bişe olmadı ne ağrı ne kaybetme 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah gerçkten
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Ben kaybetmedim şükür 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah bi takviye aldın mı
(2,092 puan) tarafından
Yok ilk başta doktr ne verdiyse onu kullanmstm unuttum şimdi adını rutin gebelik başında veriyolar ya biseyler
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Çok küçük bir parça kırıldı.
(5,132 puan) tarafından
İlkinde benim de öyle oldu
0 oy
(7,304 puan) tarafından
Büyük oglanda iki tanesi kırıldı ortaları yarıldı küçük oglandada öyle :)
(5,132 puan) tarafından
Anneden alıyorlsr işte
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm gebelikten önce bir dolgun vardı gebeliğin 6 ayında dolgun düştü 8ayinda dişim kırıldı ağrı yoktu oğlum bir yaşına giricek gittim doktora geçen hafta cekermisimiz dedim çekti dkaybim var zaten dişim maf oldu kırılan 
(5,132 puan) tarafından
Sağlam dişi niye çekti kız, benim de kırık var ama duruyor yani
(982 puan) tarafından
Malesef benim disin kurtulur yani yok cnm doktorda dedi maf oldu dişim dilimi 6aydir içine sokuyordum yanami çiziyordu disciden korkuyordum gidemiyorum korktumda başıma geldi cnm dişimi çekerken kırdı çok uğraştı koku 2 parçada aldı eve geldim temizlememis bile orayı 2 gün sonra dış parçaları temizledim 3 tane ağrıyordu normal ağrı gibi deyil etin içinde dış parçaları kalmış o deyil sağlam disimide kırmış eve gelince gördüm cnm çok üzüldüm 26 yaşındayım tek diş kaybim var dolguluydu oda zaten başka bir çürük dişim yok dişlerimi günlük fırçalarım sabah akşam bembeyaz doktorda beğendi ama ne çare bir dişimi çekti diyer dişimi kırmis yanındaki
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Ikisinde de bişi olmadı dişlerime maşallah diyim 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah maşallah
0 oy
(13,144 puan) tarafından
Birinin kanal tedavisine ihtiyacı var sanırım ama onun dışında eksik gedik yok çok şükür 
(5,132 puan) tarafından
Çok şukur
0 oy
(268 puan) tarafından
Canim 7 8 haftaligimda 20 lik disimi cektirdim, hamilelikten once  cokta saglamdi oysaki, basi oyleyse ilerde ne olur acaba daha 17 haftadayim in sa Allah bu kadari ile atlatirim
(5,132 puan) tarafından
İnşallah bununla kalır, ben çektirmekten çok korkuyorum ya
(268 puan) tarafından
Aksine cektirmekten korkmuyorum 5 dakika bile surmuyor, ama dolgu yaptirmaktan asiri korkuyorum boyle dizzzz diye icini aciyorlar orda ben hakkin rahmetine kavusyorum
0 oy
(1,054 puan) tarafından
2 gebelk geçirdm şükür dişlerime bişy olmadı 

Tek sıkıntı kilom var sadece 

Görümce de 5 gebelk geçirdi şuan 40 yaşında ağzında 3-4 diş var 

Onları da geçen gitti çektrdi oda hamile liklrndn dolayı  olduğunu söylemişti..

Bazılarının da yüzü mahvolymş leke vs 
(5,132 puan) tarafından
Evet annem de 4 gebelik emzirmelerden sonra  32 yaşına kadar dişsiz kaldı resmen

Maşallah sana
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Benim ilkinden dişlerime birşey olmadı ikincisinde diş etleri çekildi ve sürekli kanıyordu ama maşallah dökülme çürüme kirilma olmadi kardeşiminki 4.5 tane disi dolgu delindi hamileliklerinde
(5,132 puan) tarafından
Maşallah sağlam dursunlar da
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bir dişim bildiğin çürüyüp gitti hemde 2 ayda şok oldum.

Gecelerce uyuyamadım ilk kez yaşadım böyle bir şey.
(5,132 puan) tarafından
Çok çok oluyor ne yazık ki
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Ben dislerimle ilgili hiç problem yaşamadım 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(173 puan) tarafından
Valla bunlarla yırttıysan sana maşallah bacım 6 tane dişimi kaybettim hepside çekildi malesef hiç biri kurtarılamadı hamile kaldığım haftadan tut doğurdum hastaneden çıkar çıkmaz dişçiye koştum 
(5,132 puan) tarafından
Ahhh ya işte senin bebeğin hep senden almış ihtiyacını
(173 puan) tarafından
O kadarda kova kova yoğurt ayran içiyordum
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Bacım bizim genetik dişler kötü de ben doğurduktan sonra 3 tane kanal yaptırdım hemde gebelikten önce hiç beklemediğim dişlerdi. 
(5,132 puan) tarafından
İhmal etmemek lazım

Benim de annemin babamın pek sağlam sayılmaz
0 oy
(738 puan) tarafından
Ohh yalniz degilmisim,1 disim cekildi 1 disimin kaplamasi dustu altindaki curumus cunku ve bir disimde kendiliginden ufalanarak kırildı.Ki ben dis bakimini duzgun yapan biriyim kalsiyum vs degerlerim de kotu cikmamisti.22 haftalik gebeyim diş oldu benim de sinavim onun disinda şükur baska derdim hic olmadi
(5,132 puan) tarafından
Maşallah inşallah bunu da atlatırız
0 oy
(218 puan) tarafından

Dişimin birini hiç çürük olmamasına rağmen çektirmek zorunda kaldım doğumdan hemen sonra çok ağrım vardı dişte bir şey yoktu tedavi uygulandı geçmedi tekrar uygulandı geçmedi çekin diye yalvardım öyle çektiler bir dişim de kırıldı yarısı yok şimdi 

(5,132 puan) tarafından
Bebişlerin canları sağ olsun, annelik işte
0 oy
(4,584 puan) tarafından

Benim kırılmadı ama çok çürüdü kanal tedavisi dolgu yaptırdım hâlâ da yaptırmam gerekiyor. Birde ben çok istifra ettim hamileyken ondan da olabilir.

Aa gerçi unutmuştum en öndeki dişim çürümekten eridi gibi delik oldu resmen birde en öndeki diş ya. Oraya da dolgu yaptı dişçi.
(5,132 puan) tarafından
Senin de baya sorunlu olmuş
Sağlık olsun
(4,584 puan) tarafından
Amin...
0 oy
(796 puan) tarafından
Elhamdulillah hic dis yonunden sikinti cekmedim ilk defa senden duydum hamileykem dislerin zarar gordugunu 
(5,132 puan) tarafından
Maşallah hiç oğrenmezsin inşallah
Yaşayan çok kişi var
(796 puan) tarafından
InsALLAH cnm ALLAH olanlarinda yardimcisi olsun zor dis agrisi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 38 göst.
0 oy
0 cevap 40 göst.
0 oy
1 cevap 56 göst.