0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (1,118 puan) tarafından
Burda cok goruyorum.  Sadece sabah namazini kiloyorlar.  Bende eskiden kilardim sabah namazi bilgi ednimek istiyorum.  

5 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bir şey bütünü ile elde edilmezse tamamen de terk edilmez... Diye bir kaide var kardeşim.

Hem dini hem dünyevi işler için düşünelim. Yaptığının sevabını ya da ödülünü alıyorsun yapmadığının da cezasını.

Kıldığının sevabını kılmadığının günahını almaktan kurtulamaz insan. Ayeti kerimede Buyruluyor namaz size vakitleri belirlenmiş olarak farz kılındı.

Birçok Hadisi Şerif de ayeti tasdikler nitelikte beş vakit namazdan bahsediliyor. Büyük islam ilmihaline ve sahih buhari gibi hadis kaynaklarına bakmanı tavsiye ederim. İbrahim aleyhisselamın duasıyla noktalayım

Rabbim beni ve soyumdan gelecek olanları namazı devamlı kılanlardan eyle. Sen duayı kabul edensin 
(276 puan) tarafından
Her acik olana da bu soruyu soruyor musunuz??

Kendi isteginizle mi aciksiniz
Diye ben size sormuyorum hddinizi bilin dedim

Tum iletisimimiz burda bitti..
Cekip ciktim tabii
Ama kafam nasil guzel biliyon muu :))

Cennetine cennetine al beni de cennetine ile cagri filminin muzigi kafam da cikiyorum merdivenleri

Taaa kii :)).
Seye kadar :)))

Bigun telefonum caldi
Arayan kimdi dersin :)))
(276 puan) tarafından
Bizim mavi gozlu mavi sacli heykeltrasin kendi gibi ultra super laik kocasi o gece olmemis miii

Ölmus valla
Cunku niye olmesinki

---Eee dedim
-tubacim yaa gel dedi amcanin dedi
Kulagina dedi ezan dedi oku dedi aglayarak son gorevini sey yapacakmis

Beni tahmin edersin :)) soktayimm!!!!
Teyze dedim bebekleein kulagina ezan okunur olulerin degil Allah rahmet eylesin  dedim

Ama Allah affetsin sonra cook guldum ehehwheheheh :)))

Bizimle konusmak icin oluyorlar ama ,olene kadar konusmuyorlar eheheh :))))

O gun bugundur soktayim banane her sorana seni yonlendirecem
Tramvalarim var benim :)))

Sonra baktim ki İstanbul bize hosgeldin diyormus :)))
tarafından
Allahu Ekber yaaaa...kimi yerinde güldüm kimi yerinde üzüldüm :) baya ibretlik bi anıymış.
tarafından
Sonunda ihale bana kalmasaydı iyiydi. :) ben öyle çok fazla yorum yapmayı cevap vermeyi sevmiyorum arada bi girip gerej duyarsam yazarım. Bana da çok şey yapma yaaa :))) çok soru tez ayrılık getirirse :))
tarafından
Felmenkçe konuşuyorum gibi bakıyor bana ::)  bazen ben de insanların öyle sandığını düşünüyorum güldüm buna
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Din konusunda hüküm vermem özellikle benim yanlış platforma göre bu konularda pek yetersizim. Şafakta dua etmek çok iyidir. Rabbim için o derin uykudan uyanmaktır. Rabbim için değil de dua için kalkıp namaz kılıp farzlarını yerine getirmiyorsa Rabbimle tövbe haşa alay eder gibi (tövbe haşa) hiç hoş değil. Hiç kılmamak benim gözümde daha hayırlıdır. Rabbim bilir gerisini. 
(1,118 puan) tarafından
Yani kilinirsa Tam 5 vaktiyle kilinmali diyorsun.  Anladim canim tesekkur ederim
(13,202 puan) tarafından
Elbette mümkünse tam yapılmalı. Zaruri haller dışında ki zaten onların telafisi Rabbim karşısında da var. Rica ederim canım. Hani anne platformu ya burası sadece çocuğunu sabah doyurunca oluyor mu? Olmuyor. Bir görevse tam yapılmalı.
0 oy
(5,319 puan) tarafından
Ben hiç sadece sabah namazını kılan birini duymadım.

Diğer 4 vakti kılıp sabah namazını kilmıyorlar genelde
(1,118 puan) tarafından
Ben cogunlukla gordum
(1,165 puan) tarafından
Sabah akşam ikişer vakit kılanlar var. Malesef bunlar hadis inkarcilari.
(5,319 puan) tarafından
Ilk defa duyuyorum canım
(1,165 puan) tarafından
5 vakit namaz Miraç hadisesiyle birlikte emredilmiştir. Öncesinde 2 vakit kiliniyordu. Ancak hadis inkarcilari Miraçla ilgili hadisleri inkar ettikleri için iki vakit kılıyorlar.
(5,319 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inan ilk defa duydum
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Allah'a günlük 5 namaz borcumuz var. En azından birini ödüyorlar. Allah'ın rahmeti sonsuz. En güzeli tüm namazları kılmaktır ama olmaz demek bize düşmez bence zaten
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Tüm vakitlerimi kılmaya gayret ediyorum. Ki 

Birde oruç tutuyorum Allah kabul etsin çocuğum.durmuyo  hiç çocuğu uyurken de hemen aralarda kuran okuyorum hatim başladım evlat isteyenlere peygamber lere efendimize kendi ruh halime ve tüm olmuslerimjze ve hayırlı bir kız etlat istiyorum Kuran'da istenen dilekler geri çevrilmiyo ben evlat istedim Allah nasip etti oğlan istedim Allah verdi çok şükür bunu bilgilendirmek için yazıyorum. Yoksa herkesin yaptığı kendine 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 309 göst.
13 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 402 göst.
6 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 134 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Zumra rana (4,152 puan) tarafından soruldu

379,890 soru

11,372,255 cevap