0 oy
90 göst.
Diğer kategorisinde (1,024 puan) tarafından
İkinci doğumumu yaptım asla üçüncüyü uzun Bir süre düşünmüyorum spiral takılınca acıyor mu nerede takılıyor bizmi alıyoruz eczaneden nasıl oluyor 

5 Cevaplar

0 oy
(4,661 puan) tarafından
Ben özelde taktırdım doktorum kendinden taktı ve hissetmedim ilk başta kendimi kastigim için rahatsız oldum doktor lafa daldirdi bitti dedi anlamadım bile kesinlikle tavsiye ederim
(4,661 puan) tarafından
Kayma hamile kalma olasılığı daha çok oluyor kimde olduysa hep sağlık ocağında takanlarda oldu ilaçlı olanı araştır en iyisi o bence
(1,024 puan) tarafından
Hadi ya özelde fiyat öğreneyim uygunsa orda takarım o zaman ama uygunda bulunur mu ki fiyatlar aldı başını gitti
(4,661 puan) tarafından
Şuan çok pahalıdır ama her hastanede farklı sen bir kaç yere sor çok uzun süre dusunmuyorsan sağlığını göz önüne al annem aynı yerde takmıştı 8 sene korudu çok şükür kendi isteği dahilinde çıkardı
(1,024 puan) tarafından
Uzun düşünüyorum yeni doğum yaptım iki yavrum oldu Yeter Allah'a şükürler olsun çok uzun süre düşünmüyorum çocuk
(4,661 puan) tarafından
Sağlığının için imkanın var ise özelde taktir hatta araştır ben kafanı karıştırmak istemiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Devlette takılıyor adetinin iki veya üçüncü günü gitmelisin. Adetim bekleyemem dersen sana gebelik testi yapıyorlar negatif çıkınca takiyorlar. Eczaneden alınmıyor onlarda var zaten. Korkutmak istemem ama benim canım acimisti. Çıkarması çok çok daha kolaydi takılmasına göre 
(1,369 puan) tarafından
Malesef bana aynı hissi verdi :( belki o beni aşırı rahatsız ettiği için daha çok kasildim ondan canım daha çok acıdı. Muhakkak yok karna git. Ben.hayatimda ilk defa bayilacaktim hem korku hem kasılma hem utanma hem acı felaket bir hale gelmistim bir de üstüne açlık mahvetti beni
(1,024 puan) tarafından
Anlaşılan sizin için kötü bir tecrübe olmuş
(1,369 puan) tarafından
Spiralin kendisi benim için pişmanlıktır herkese gitmiyormus malesef. 1 sene zor dayandim o da ha geçti ha alıştım ha düzene biner diye diye kendimi oyaladim ama vücudum asla kabul etmedi. Ama benim hatam zaten benim metale alerjim var spiralinde bakır olduğunu hesaba katmamisim sjsjsjsjsjs
(1,024 puan) tarafından
Ben hormonlu mü alayım acaba
(1,369 puan) tarafından
Valla hormonlu da hormonlu işte hormon bozukluğu yapar mı acaba diye bir düşünüyorum.
Şöyle düşün eğer kulağına çakma küpe taktiginda yara oluyorsa bileğinde demir bakır gibi şeyler kaşıntı kizariklik yapıyorsa bakır spiral de yaramayabilir
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Hayır hiç birşey hissetmiyorsun adetliyken gidiyorsun hastane Kendi karşılıyor spriali kendin almıyorsun kadın doğumdan randevu alıp gidiyorsun orada aile planlaması yerine gönderiyorlar ebe 5 daka da takıyor 
(1,024 puan) tarafından
Kız doğumhanede o kadar parmaklamaya dayandım buna da dayanırım herhalde
(2,972 puan) tarafından
Aynen hiçbir şey hissetmiyorsun
0 oy
tarafından
Ben adetsiz gittim taktı fark etmedim adetsiz düşün ertesi gün tel düştü gittim baktı çıkarıp yenisini taktı sadece hafif ağrı oluyor ilişkide ki gibi ağrı ama konuşma dalınca doktor bitti diyor fark etmiyorsun ağrı kesici sonra kullandım ağrım. Olunca öyle 

Sende yaktıktan sonra ağrı kesici al agrimihafif dindirir
(1,024 puan) tarafından
Kaç gün sürüyor ağrı
tarafından
2 gün ama kanamalı lekelenmem 1 ay sürdü 1 haftada şiddetli adet kanamam vardı sonra geçti 2 gün ağrı kesici aldım öyle Ağrı'da adete girmeden karamplarda llirya öyle iste
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Devlette taktırdım canim tamamen ucretsiz hic birsey almadim, hasta olmuyordum zaten duzensiz diye kan tahlili yaptim oyle takti.  1-2 dk bile surmedi benimki aci hic yok. Taktiktan sonra hissetmiyorsun sadece ilk 2 gun adetli gibi bel agrisi oluyor o kadarcık. Tavsiye ederim☺

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 63 göst.
1 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
20 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 228 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 99 göst.