0 oy
170 göst.
Aile kategorisinde (209 puan) tarafından
Önceden biraz anlatmıştım bu olayı biraz şimdi benim görümcem le aram iyiydi taki bunun istemesine kadar eşim karşı çıktı yine bişey olmadı ama sonra yine tartışıldı kalktı kardeşine tokat attı laf söyledi oda sen bizim aramıza girmemiş sin benimle konuşma dedi gelelim meseleye... Onlar aşağıda ben yukarda eşim evi kendisi yapmış görümcem nişanlı beş altı ayına kadar çalışıp çeyiz alacakmış annesine de ben bakacakmışım bana sorulmuyor ikincisi evlendikten sonra da kim burda kalıyorsa yine o bakacakmış benden hariç iki tane gelini daha var ben bakmaya mecburi değilim görümce((görmim ömrümce)) evlendiği zaman bir ay bende bir ay diğer oğullarında kalsın onlar yok demişler sen yukarda olduğun için sadece ben bakacakmışım varmı böyle dünya ne yapmam lazım sizce ve eşim 15 yıldır annesinin tüm hastane işleriyle uğraşıyor diğer evlatları bir ilaç dahi bile yazdırtmamış... Ne yapim ve ne yapmalıyım... Ayrıca iki katın temizliğini de ben yapıcakmışım inancınız olsun zaten ben yapıyordum taki kız benle konuşma diyene kadar 

7 Cevaplar

+1 oy
(15,612 puan) tarafından
Yaparsan Allah rızası için ve eşinin hatiri için Allah mükâfatını verir. Ama gorumcenin sana böyle deme hakkı yok. Bunu eşin kardesleriyle görüşecek. Kimse bakmak istemiyor ve eşin bakmak istiyorsa o zaman siz ikiniz anlaşarak bakarsınız. Allah anasına babasına bakanları cennetle mukafatlandirir inşallah. 
(209 puan) tarafından
Kadın yatalak değil sadece ev işi yemek banyosunu falan yapamıyor... Kocası var kocası daha atik... Sağda solda böyle konuşmadı insanın morelini bozuyor... Ve bir ay boyunca onun beli kırılmıştı diğer gelinleri gelip çay içip gidiyorlardı başlarına kadar ben yıkıyordum... Böyle demesi zorunuza gitmezmi
(5,406 puan) tarafından
Evet çok ayıp,çok bilmiş bu görümce ler zaten. Bak de ağzını topla sana inat yapmam
(209 puan) tarafından
Eşime söyledim ben kendisi hep şahit olmuştur ki... Kız kardeşin evlenene kadar su bile vermem dedim sağda solda lafımı ediyor dedim evlendiği zamanda diğer kardeşlerin baktı baktı bakmadı burdan götürürsün kimseyede göstermem dedim
(5,406 puan) tarafından
Aynen bi de annemiz orda diye oturmaya gelirler
(209 puan) tarafından
Maalesef...
-Reklam-
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Kayinvalidenin esi yok mu ? 
(209 puan) tarafından
Var eşi 50 yaşında genç dinamik kadını çöktürmüş
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Ayni durum benim ablamin başindada var bir ay arayla bakiyorlardi sonra diger evlatlari almadi bakmadi 3 ev arasinda dondu 4 kardes eve koyamadi baktilar olacak gibi degil pamuk eller cebe dediler bi bakici tuttular kendi evinde baska bi kadin bakiyo 
(209 puan) tarafından
Üzüldüm gerçekten diğer gelinleri bakmasa bakarım dedim eşime ölümlü dünya sonuçta
(2,687 puan) tarafından
Amcamin eşi Yengemin anne babasida elden ayaktan dustu herkes sırtını dondu bi yengem bakti kardesler hic orali olmadi sonra yengen agladi sizladi siz evlat degilmisiniz benimde kendi derdim evim sorumluluklarim var dedi ayrica esnaflik yapiyo yengem neyse onlarda bakamiyoz ama parasini verelim dediler bakici tuttular babasi vefat etti annesi gene yengeme kaldi bakan yok oda allah bilsin diyo napsin
0 oy
tarafından
Kendi evini kendileri silsin süpürsun ya hizmetçi mısın sen, gücü yoksa her ay birini tutsunlar gelsin temizlesin gitsin analarını düşünüyorlarsa bu kadar. Bu gelinlerin hizmetçi gibi görülmesine inanın tahammül edemiyorum 
(209 puan) tarafından
Hiç sorma kendisi de gelin olacak benim ona zararım dokunmadı ki Allah şahittir...
tarafından
İşte dokunması lazım ki el üstünde tutulasin, bak ben çok rahatım bu konuda :D kimse bişey diyemez bana :D yaş ilerledikce anladım iyilik yaramıyor kimseye valla bak
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Benim babannem yatalak.  Hic yerinden kalkamiyor du. Bile . Annem.  Tam 10 sene bakti.  Sonra biz buyudukce biz baktik.  Kardeslerim.   Altini bile biz ayirdik.  Öldü gitti sevap oldu.   Kaynanan iyise bak Allah icin
(209 puan) tarafından
Yok ben zaten evlenmeden önce Allah için bakarım dedim diğer kardeşlerin sırt çevirirse başım gözüm üstüne dedim... Ama böyle kız emir vali yapıyor kim orda oturuyorsa o bakacak mide bulandırıyor
0 oy
(76 puan) tarafından
Allah rızası için bak bacim. Yatalak sanırım 
(209 puan) tarafından
Normal işlerini göremiyor
0 oy
tarafından
Kayinpederin 50 yaşındaysa kaynanan kac yaşında  yatalak mi neyine bakılacak 
(209 puan) tarafından
7 yaş kocasından büyük... 15 yıldır kendi işlerini yapamıyor beli kırık kalbinde pil var şekeri var tansiyonu var şizofren... Bu tür şeyleri işte
tarafından
Ay yazık ya daha da çok gençmiş, sen kimsenin lafına emrine bakma, eğer bakabilecek durumdaysan yardımcı ol Allah rızası için
(209 puan) tarafından
Bakmamaya çalışıyorum zaten ama ***** enayi yerine kotuluyorum üç yıldır evliyim saygıda kusur etmedim kısa bir örnek vereyim beş ay evliyim iki aylık hamileydim onların damak ve zevkleri farklı ben yardım ederdim ama yemeklerine karışmadım... Annesi kızından yemek istiyor bende namz kıldım sonra indirip yemek yiyelim dedim bakım yan odadan gelinin versin dedi kaynan yazık hamiledir dedi bende hamileyim dedi ben şok oldum... İnsan kendi annesine bunu yaparsa ben el kızı ne yapsın . Madem evlere çok meraklısınız kız evlendiği zaman alt kat boş kalıcak gelsin aşağıda otursun diğer gelinleri iz
tarafından
Ah kuzum evlenince ailelerle de evleniliyor işte, Allah yardımcın olsun, Allah her şeyi görüyor
(209 puan) tarafından
Maalesef....:(

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 162 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Lavintuba (450 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 102 göst.
0 oy
2 cevap 81 göst.
5 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,838 puan) tarafından soruldu
0 oy