0 oy
100 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Tarif verirmisiniz yarin ypcm guzel olsun istiyorm

3 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
Canm ben içine soğan biber domates maydanoz doğruyorum sonra pirinç ekliyorum karabiber pulbiber yağ tuz salça bide tane sumaği kaynar suya koyarım onun suyunu süzüp biraz içine koyuyorum karıştırıyorum sorma bı güzel sararim en sonda suyuna gene sumak su tuz koyuyorum biz içini biraz yağlı yaparız üstüne koymuyorum o yüzden kaynar gelene kadar altını açıyorum sonra kisiyorum şimdiden afiyet olsun 
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Canım ben şöyle yapıyorum

Soğanı kavuruyorum bol soğanlı yaparım tercih meselesidir tabi 

Salçasını kavururum yıkadığım süzdürdugum pirinç ve bulguru katar güzelce kavururum yapışana kadar tavaya baharatlarını atarım 

Sumak , tuz, pul biber, toz biber tatlı,nane az su korum 

En son suyunu xekince bir yemek kaşığı bar ekşisi dökerim içine altını kapatırım 

Sarmayı şöyle pişiririm

Dik olacak şekilde dizerim bir kosesinetavuk olur kanat olur kırmızı et olur etli ne varsa korum üzerine yağlı su yaparım kayna su kaynayana akdar harlı ateste kaynadıktan sonra kısık ateşte pişiririm 
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm içi soğan sarımsak pirinç nane karabiber kimyon pul biber kekik var ise evinde reyhan otu kat yarım çay kaşığı . Yaprağın salamura ise suda fazla bekletme  15 DKK yeterli hasla ayarını bilirsin sen alacağın 1 DKK filan veya leğene koy üzerine kaynar su dok 10 DKK beklesin al üzerine limon dilimle yuvarlak şekilde kes çok lezzetli olur bu arada yaprağın saplarını atma tencerenin altına koy dün gece sardım bende eşim gece görevden geldi 5de yedi beğendi cnm afiyet olsun 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 91 göst.
29 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 449 göst.
4 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 380 göst.
18 Kasım 2021 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
19 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubiskooo (10 puan) tarafından soruldu

384,762 soru

11,509,023 cevap

35,167 kullanıcı

...